Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

premijera Glembajevih, veceras Ateljeu tri najbolje predstave domaceg klasicnog pozorista koje sam pogledao, evo ucackala se druga Jagoseva. prva je Kate Kapuralica.sjajno citanje teksta, sjajna rezija, dobra senografija. Nikola Ristanovski jezivo dobar, glumcina i po, Anica Dobra koje se negde povodom predstave pohvalila da joj je drago sto je vise ne smatraju sex simbolom, vec je eto ozbiljna glumica, malo se prejebala u racunu. njena scena na kraju (Baronica - Leon), to je trebalo preziveti. isforsirano, neubedljivo, mucno, preglumljeno... ali je i dalje riba i po. imA jos... sutra cu da chukam

Link to comment
  • 2 weeks later...
rodjeni u YUo moj boze :isuse: jeste, treba povremeno izaci iz sklonista, videti sve to, pa se vratiti mirno u skloniste svojim kradenim filmovima i kradenoj muzici.onda ne izlaziti neko vreme.to je kulturni zivot beograda.
jel ovo kolaz od licnih secanja (glumaca) ili rediteljovo maslo?¿sve, sve, ali:
Dugotrajni aplauuz Branka Petrić je dobila i kad je publici rekla nekoliko reči na Albanskom jeziku, kao što su – otac, majka, dobro veče i – volim te!”
Link to comment

ja se u stvari ne secam pozorisne predstave u poslednjih pet godina na kojoj nisam imala transfer neprijatnosti.elem, ovo je jedan niz skeceva od kojih su mnogi licna secanja glumaca.a mirjana karanovic dotice dno sa "ja tu zemlju nisam oplakala."ma kasno sam videla da teofil balavi nad tom predstavom ...meni je inace interesantna ta autorefleksija - kada lik iz predstave referise na predstavu, svoj odnos sa rediteljem, etc. i jos par interesantnih tehnika u pokusaju. medjutim. medjutim medjutim medjutim.komentar mog druga je bio - ovu zgradu treba dati miskovicu.da ne pricam o sugradjanima koji se uredno javljaju na mobilni telefon i/ili preskacu redove sedista.totalni fijasko.eskapizam je jedini nacin da se ovde zivi, mala licna oaza. ako to nemas - ubij se odmah.

Link to comment
  • 1 month later...

setih se jedne specificne predstave: Ljubavna pisma... prvo sam pomislila da cu da se smorim kao niko kad sam shvatila da oni (i to samo dvoje) očigledno neće da se pomere iz sedećeg položaja, nego sam čitaju jedno drugom odlomke, ali su itekako uspeli da nam privuku pažnju :blink:

Edited by Elmer
Link to comment

gledala sam *žanku* sinoć.nije mi smetala ni natapirana kosa ispred ni dušebrižnica pored niti pričljiva adolescentkinja iza.bilo je nekako dirljivo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

gledao kokanovih 7 i použasna predstava. uzeo je poprilično dobar scenario podelio priče po većim ex-yu gradovima da bi mogao da gostuje i uzima pare, a u sve to ugradio očajne imitacije podgoričana, sarajlija... u srajaevskoj priči (maradona, pohlepa) se kaže jaran jedno 800 puta u nedostatku nečeg pametnijegdoduše ns-u je lepo legla zavist i mržnja prema došljacima, a najbolja priča iz scenarija, lenjost-bg, je još bolja zbog glumaca... moguće i zato što glumci i režiser bolje poznaju ovaj prostor

Link to comment
gledao kokanovih 7 i po
Za ovakav repertoar po pozorištima, kartu neću da platim više od 500 dinara. Uostalom, uvek su mi se više dopadale predstave na malim scenama i sa manjim brojem glumaca.
Link to comment
gledao kokanovih 7 i použasna predstava. uzeo je poprilično dobar scenario podelio priče po većim ex-yu gradovima da bi mogao da gostuje i uzima pare, a u sve to ugradio očajne imitacije podgoričana, sarajlija... u srajaevskoj priči (maradona, pohlepa) se kaže jaran jedno 800 puta u nedostatku nečeg pametnijegdoduše ns-u je lepo legla zavist i mržnja prema došljacima, a najbolja priča iz scenarija, lenjost-bg, je još bolja zbog glumaca... moguće i zato što glumci i režiser bolje poznaju ovaj prostor
nije sandokan vec darijan a tekst je govno (da se okoristim tvojim kritickim diskursom).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...