Jump to content
IGNORED

Agilne organizacione dogme


Sammael

Recommended Posts

U firmi za koju radim sam ja najniži nivo menadžmenta, iznad mene po jednoj vertikali imam tim menadžera za Srbiju, pa iznad njega direktora za Srbiju, pa iznad njega direktora Grupe, pa upravni odbor. Po drugoj vertikali imam key account menadžera, pa onda menadžera grupe za profesionalne usluge. 

 

Inače su Džazilina predavanja prilično tipičan primer nečega što u IT industriji već godinama postoji, gde su se razni "konsultanti" dosetili kako ITjevci imaju viška para i manjka socijalne inteligencije pa im je moguće prodati bukvalno bilo šta. 

Edited by Sammael
Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    12

  • Sammael

    10

  • iDemo

    8

  • pt 2.0

    7

 

edit: Sad proverio, drugo predavanje bilo "Building company culture - leading the change". Dakle ipak su ljudi dosli samo zbog piva, klope i socijalizacije.

 

Čekaj, to predavanje je održano u Srbiji od strane predavača iz Srbije slušaocima u Srbiji i naziv mu je na engleskom? :isuse:

 

Link to comment

Čekaj, to predavanje je održano u Srbiji od strane predavača iz Srbije slušaocima u Srbiji i naziv mu je na engleskom? :isuse:

 

Naravno.

Kako bi inace postao pravi i uspesan Манагер?  :cry:

Link to comment

realno, ne bi bilo lose imati u vidu taj podatak pre sprdanja.

 

disklejmer: nisam gledao video i ne znam sta je agilna organizacija.

 

Pre petnaestek godina grupa jako pametnih ljudi iz programersko/developerskog sveta napisala dokument koji se zvao "Agilni manifest". Medju strucnjacima je ovaj dokument bio dobro primljen (sto ne znaci da nije bilo i jako kritickih misljenja, ali u sustini nesto o cemu je trebalo razmisljati). Celu pricu su prihvatili razni prodavaci magle profila ove Nikolicke i od toga napravili unosan izvor prihoda (knjige, predavanja, sertifikacije, ...).

Link to comment

Čekaj, to predavanje je održano u Srbiji od strane predavača iz Srbije slušaocima u Srbiji i naziv mu je na engleskom? :isuse:

 

Svi slajdovi su bili na engleskom, a ona je govorila na srpskom, poštapajući se svako malo engleskim jezikom. Baš loša prezentacija, miš-meš svega, površno a pompezno.

 

Želim da mi Host vrati 50 minuta mog jedinog života nazad.

 

edit. Znam da se u Filipsu (IT deo) lože na ovaj Lean. Na stranu što mislim da je IT specifičan i da se njegova iskustva ne mogu tako slepo translirati na ostatak industrije. Mislim, stvarno bih volela da vidim nuklearku koja radi bez hijerarhijske organizacione strukture...

Edited by pt 2.0
Link to comment

Džazila ima sreću pa se ufurala kao prodorna i autoritativna orangutanska HR bedevija u jedan ogranak menadžmenta koji je aktuelan i u Srbiji i u svetu.

 

Ako mislite da Džazila prodaje muda pod bubrege, pogledajte ovaj video i videćete da ima i gore:

 

 

Ceo taj Agile pokret ima jako malo supstance a jako mnogo proseravanja i prodavanja muda za bubrege, ali tako vam je svuda u svetu ™.

 

U celom Džazilinom klipu postoje bukvalno 5 minuta aktivno smislenog predavanja.

Sve to majmunisanje, skakanje, mlataranje rukama i orangutanskom kosom je naravno iritantno, ali činjenica je da je 99% IT firmi u Srbiji organizovano po menadžerskim metodama za koje ovi tvrde da su deo te nove "agilne" metodologije.

Njima treba neko ko je to radio i Džazila je ušla u tu priču jer su tu pare i tu su firme. Scrum master se traži po firmama u Srbiji, to je radno mesto koje je jako bitno za neku IT firmu.

 

Uglavnom je Scrum master menadžer male i heterodoksne grupe - 2 junior programera, 2 seniora, 2 QA, 1 scrum master koji služi kao neko ko će da upravlja njima i da povećava produktivnost time što će da preuzme sve obaveze koje su nebitne i niskog prioriteta na sebe - organizuje kada ko ide na odmor ili na bolovanje, piše sve izveštaje, tetoši programere itd.

Uglavnom su Scrum masteri zgodne žene, jelte, jer je tako bolje™.

 

Agile je nastao u softverskoj industriji kao način menadžmenta jer ima neke pogodnosti u okviru te industrije. Sad je duh pušten iz boce, svi su u tom gasu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...