Jump to content
IGNORED

Građevina,Mašinstvo,ETF


Milošica

Recommended Posts

Eh gospa bubo, cudni su putevi gospodnji. Mozda bi ti zivot bio lepsi bez kompromisa a mozda bi pizdo na zivot... kajaces se sta god da odlucis.

ja, da stvari budu grdje, mislim da ima kad dodje trenutak da nema bez kompromisa. moze da bude maskirano, kao vishe ili manje sajlent, tako da je to lazna dilema, da li ima ili nema.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    17

  • gospa buba

    9

  • Milošica

    8

  • JozoMujica

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

@desboj

 

Hvala.

 

@svi ostali

 

Hvala na prethodnim odgovorima.

 

Dakle,ako mi se svidi programiranje,onda cu verovatno probati I smer na MATF-u ili Automatiku na Masinstvu.Ako mi se ne svidi programiranje,verovatno cu probati ETF,ali kasnije neki smer sa malo programiranja(Energetika? Telekomunikacije?) ili Gradjevinu.

Edited by Milošica
Link to comment

@desboj

 

Hvala.

 

@svi ostali

 

Hvala na prethodnim odgovorima.

 

Dakle,ako mi se svidi programiranje,onda cu verovatno probati I smer na MATF-u ili Automatiku na Masinstvu.Ako mi se ne svidi programiranje,verovatno cu probati ETF,ali kasnije neki smer sa malo programiranja(Energetika? Telekomunikacije?) ili Gradjevinu.

ne ti necesh izbeci softvere na ovaj ili onaj nachin ni na jednom od tih fakulteta, samo je pitanje koliko i kako cesh morati da uplivavash u prichu o programiranju.

tako da mozesh da ne proizvodish softver, ali nesvidzanje morash da zaboravish ^_^

 

sa srecom svakako :)

Edited by gospa buba
Link to comment

@Milošica

 

Za dipl. inž. mašinstva i građevine AutoCAD je kao kalkulator kod knjigovođe i više od toga.

 

programi u softveru ACAD su kreirani u AutoLISP-u, odnosno u apgrejtovanoj verziji visuelLISP, oba su programski jezici.

 

sa posedovanjem diplome i znanja u programiranju u okviru AutoCad-a postaješ na kvadrat primamljiv za svaku firmu koja zapošljava inžinjere koji koriste AutoCad (mašinci, građevinci, geodete, arhitekte, projektanti elektrotehničkih instalacija i opreme.... itd), što znači da si u mogućnosti da biraš firmu, posao, pa ako ti je novac važan (a svima gotovo da jeste) eto ti hint čemu da se posvetiš pri kraju studija.

 

elektrotehnika je odličan izbor, tu ti programiranje nije nužno, već dođe samo po sebi, više para namlatiš kao admin lokal mreže neke osrednje firme

Link to comment
  • 5 months later...

@Milošica

 

Za dipl. inž. mašinstva i građevine AutoCAD je kao kalkulator kod knjigovođe i više od toga.

 

programi u softveru ACAD su kreirani u AutoLISP-u, odnosno u apgrejtovanoj verziji visuelLISP, oba su programski jezici.

 

sa posedovanjem diplome i znanja u programiranju u okviru AutoCad-a postaješ na kvadrat primamljiv za svaku firmu koja zapošljava inžinjere koji koriste AutoCad (mašinci, građevinci, geodete, arhitekte, projektanti elektrotehničkih instalacija i opreme.... itd), što znači da si u mogućnosti da biraš firmu, posao, pa ako ti je novac važan (a svima gotovo da jeste) eto ti hint čemu da se posvetiš pri kraju studija.

 

elektrotehnika je odličan izbor, tu ti programiranje nije nužno, već dođe samo po sebi, više para namlatiš kao admin lokal mreže neke osrednje firme

Vadim temu iz mrtvih :)

Po vasem misljenju, kojim programima je neophodno da gradjevinski inzenjer konstruktivac vlada? Da li je dovoljno poznavanje autocada+towera ili nekog njemu srodnog programa ?

Edited by Desetka
Link to comment

Vadim temu iz mrtvih :)

Po vasem misljenju, kojim programima je neophodno da gradjevinski inzenjer konstruktivac vlada? Da li je dovoljno poznavanje autocada+towera ili nekog njemu srodnog programa ?

Najvaznije je da znas sta hoces da uradis - i, naravno, kako se to radi "peshke" - ostalo je stvar tehnike i prilika i (velicine) firme u kojoj radis. Ja koristim CAD (ne AutoCAD nego DraftSight jer je 2D verzija dzabe) ali se nikad nisam preterano unosio u, recimo, ArcINFo/ArcGIS/MapInfo jer nekako uvek imam ljude oko sebe kojima je to posao pa kad je nesto sitno ja se "snadjem" a kad nije onda kazem njima sta mi tacno treba - pa oni urade. Bitna stvar kod "davanja drugima" je da znas makar u nacelu da proveris sta su uradili (i kako), naravno. Ja nisam konstruktivac al' sam hidrash i cenima da je logika ista u okvirima "vishe shkole" a i mnogo sire - sto bi rekli - u zivotu™.  

Link to comment
  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 2 years later...

Pozdrav građevinci. Imam jedno pitanje, posto nam bim kuca na vrata, koji softver se preporucuje za izradu 3d planova armature?

Da li se za to koristi revit ili mora da postoji određeni dodatak na program, kao Armcad na autocad kod 2d planova armature?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...