Jump to content
IGNORED

Бечкерек ака Петровград ака Зрењанин


расејан

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    20

  • scepa

    11

  • Reaktor

    9

  • banatjanin

    6

c. napravili novu pored stare...a stara (medison) sad koristi eto tako...za neke treninge itd
ladno se zove medison? trg bašta :D
Ma, jesi lud, zestoko sranje (imam pravo da pljujem, keva mi iz ZR, tako da mi to dodje nesto kao kao materdzbina). Vasar sa uzasnom muzikom i losom koncepcijom.
jel barem sviraju kdp vedete, ili je skroz propalo? Edited by pacey defender
Link to comment
Ne znam za dane piva, ali dani vina u Vršcu su već bili nešto...
Meni su svojedobno (tj sredinom i krajem devedesetih) dani grožđa u Karlovcima bili vrlo fina manifestacija. Dođeš, odmah zabodeš neki litar fine loze od finog domaćina sa fine tezge, pa obilazak.
Link to comment

Grožđebal u Karlovcima je bio odlična manifestacija u periodu koji navodiš, dok nije bio izvikan. Sada se kolima od NSa do Karlovaca ide barem sat vremena, parkiraš se u ulicama za koje ne znaš ni da postoje pa moraš dobro da upamtiš gde si se parkirao da posle pijan nađeš auto. Pre dve godine sam stigao do Petrovaradina i okrenuo auto, nisam imao živaca da vozim dalje.

Link to comment

^ Potvrdjujem ovo, bili prosle godine. Milion ljudi bilo i kanda su svi dosli kolima... pevao Georgiev smarac a pre njega Neverne fakin' bebe, uzas... dzaba sto sam se bio uradio onako taman od jedno litar i po raznih vina, smorili su do jaja.Al' opet cemo ici i ove godine.

Link to comment
NIsam nikada bio u vašem gradu, i nadam se da će to biti ispravljeno. Nego, ona sportska dvorana izgleda sjajno. Jer to nešto skoro renovirano?
da,da...ta nova hala je veoma fotogenicna i zaista izgleda odlicno na fotkama /mnoge poznate gradjevine imaju taj "manekenski" sindrom, imaju odlicne detalje pa se "dobro fotografisu", ali te pomalo razocaraju kada ih vidis uzivo. mislim da bi i sa ovom bio takav slucaj; ona je generalo ok, i daleko premasuje srpski prosek /na kraju, dobila je nagradu vecernjih novosti i nag. ranko radovic i priznanja na salonu arhitekture/ ali je mozda malo manja nego sto zamisljas i po danu ne bas tako blistava /kao na onim odlicnim nocnim fotkama/. a meni je jako, jako tuzna; pratila sam pocetke i neke od faza njene izgradnje, ali me sada jedino podseti na to da njenog autora, marjana djulinca koji je umro od raka pre njenog otvaranja, vise nema... inace, moracu opet da ulozim prigovor - koncepcijski, ovogodisnji dani piva su dosta solidno postavljeni i mislim da su organizatori u tom smislu izvukli maksimum od tako /narodnjacki, za sve uzraste, za sve ukuse..../ postavljene manifestacije. uostalom, nema tu bas neke filozofije i ne moze se bogznasta ni uraditi kada grad i nije neka turisticka meka. ono, samo je bilo pitanje ili ih ukinuti skroz ili malo cvrsce to uvezati i osmisliti. ali da ne bude da sam neki tvrdoglavi lokalpatriota mozda cete vi to bolje videti; ja sam poslom previse upucena u problematiku pa nisam objektivna. a program je onakav kakav u ovoj zemlji moze biti, mada stoji da je mogla ta prica na marketu kulture malo da se prosiri i tu zaista ima prostora za primedbe i sugestije.
Link to comment
a meni je jako, jako tuzna; pratila sam pocetke i neke od faza njene izgradnje, ali me sada jedino podseti na to da njenog autora, marjana djulinca koji je umro od raka pre njenog otvaranja, vise nema...
Чегбре, то колеге Стеве син? Ако је тај, нисам га знао, ал' са Стевом сам провео сате правећи распоред часова...
inace, moracu opet da ulozim prigovor - koncepcijski, ovogodisnji dani piva su dosta solidno postavljeni i mislim da su organizatori u tom smislu izvukli maksimum od tako /narodnjacki, za sve uzraste, za sve ukuse..../
Мени било лепо, док сам пио (никшићко тамно) свирале ми Фрајле, док сам отакао, Звонко Богдан... (клоалет је уз стражњи крај градске баште, а иза зида је та бивша пијаца где је он држао концерт). Што рече један, ове су младе, њих могу да гледам и други пут, а овај може сутра да отегне папке, идем њега да гледам док га још има.Фрајле, свака част, одлични гласови, одлично сложени, добра прича, другарска атмосфера, нема оног да једна прича а остале чекају тричетрсад. Репертоар солидно одабран за ову публику; оно неколико на енглеском је канда тек да се покаже да умеју, ал' главни је домаћи репертоар. Она једна њихова песма... мириши на Балашевића. Ако није његов текст, а оно су одрасле на његовим текстовима. Она мала десно има капацитет да постане Ђоле. Једина замерка је што је реч "бис" буквално схваћена, те смо чули две-три ударне ствари по други пут. Очекивао сам нешто још ударније... ал' скоро сва остала традиција је жива и здрава, хвала на питању.
Link to comment
nego video sam na nekom sajtu da se pojavilo "Beckerecko Pivo"..neko kusao to? dobro? ili sranje ko i svako drugo pivo u srb?
Ја чуо да је то нека мала пивара, неки прихватник, ал' нисам га још ни видео, а камо ли проб(а)о.Ко проба, нека јави.Е, да, гледе срања: да знаш шта све Амери зову пивом... Edited by расејан
Link to comment

Замолила ме комшиница да сликам ово и пустим у свет. Јаче од грожђа родилог на врби - ово су натегаче родиле на сувој кајсији.dscf12704nategache.jpg

Link to comment
Ја чуо да је то нека мала пивара, неки прихватник, ал' нисам га још ни видео, а камо ли проб(а)о.Ко проба, нека јави.Е, да, гледе срања: да знаш шта све Амери зову пивом...
ta poznajem vlasnika, ali zbog distance ne mogu da ga probam, niti cu jos dugo...cisto ovako pitam, a da, znam sranja koja ameri nazivaju pivom, provodim zivotni prostor sa istima, tako da...a pijem uglavnom belgijska...
trebao si sa sve karbijem i tikvom da ga nadjes.
Link to comment
trebao si sa sve karbijem i tikvom da ga nadjes.
Немој рећи да и Карби наступа са њим... леле.Видим данас да је најавио концерАт за десети, у антитеатру.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...