Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja kod rusmira ima sanse da zaglavim samo nedeljom, iza 12 :lol:EDIT: te zemunske su vrhstra, 2x sam ih pravio ove godine bez zrtava

Edited by gazza1
Link to comment
ti se zezaj, ali ja gledam kod rusmira da li sedis i cepas kobaje i pivo :Dedit: arame, pa ne znam, izgledaju ovako kao gazzine sa one slike :unsure:. a i imamo istog suplajera :unsure:
ma ok, ako je momak sa zemunske pijace tu nema greske :)kod njega sam se i ja snabdevao do pre nekoliko godina...
Link to comment

dakle, sad kad smo im utvrdili poreklo, lisicarke su opet odbile drugu sansu.ako je od pre par godina, onda je to bio child labour posto ovaj mali ne znam da li i sad ima preko 16 :Dmada, kapiram da mu je cela familija u tom biznisu

Link to comment

kupio svez, mlad bob. dajte neki recepis kako to fino i lagano spremiti. ne za corbice, to me ne zanima.darling je onomad pokazivala interesovanje.... helou?

Link to comment
kupio svez, mlad bob. dajte neki recepis kako to fino i lagano spremiti. ne za corbice, to me ne zanima.darling je onomad pokazivala interesovanje.... helou?
termalka bi morala znati, stalno mu se klanja :huh:
Link to comment
kupio svez, mlad bob. dajte neki recepis kako to fino i lagano spremiti. ne za corbice, to me ne zanima.darling je onomad pokazivala interesovanje.... helou?
1. obaren sa malo pesta i bibera2- sa sitno seckanom mesnatom proprženom dimljenom slaninom, oceđena mast. dodati bluk, malo mulja, peršun - hladno kao salata Edited by mammy two shoes
Link to comment

neam pojma za bob, ne umem da ga prepoznam na pijaci, a kamoli da ga skuvam. :lol: al sam uocila taj mladi bob nekako s proleca kad se u nau kuking&iting blogovima dalmosi hvale da su jeli bob na ovaj ili bob na onaj nacin, a najcesce bob s articokama, to sam skapirala da je domaci prolecni recept, ko u srbiji sto su sarmice od zelja. na kulinariki, kad u srcu ukucas bob, izadje 112 recepata. http://www.coolinarika.com/pretrazivanje?upit=bob&scope=receptja da umem da prepoznam bob na pijaci i da ga kupim, prvo bih pravila ovaj bob na dalmatinski. (tu ima i lekcija iz boba da se ne soli odmah, nego kad kuvanje odmakne, jer ti se inace bob nece skuvati nikad)i tako kazes, ima boba na kalenicu?

Link to comment

fala, sta reci. pesto svoj imam u frizideru tako da sam tako reci na korak od gotovog jela:) a kulinarku cu da proucim. u medjuvremenu vidim da dzejmi pravi neki namaz od toga pa ga sa kozjim sirom redno maze na dobar tostiran hleb prethodno tretiran cenom belog luka i maslinovim uljem. stagod da uradim, bice dobro.jeste ima ga na pijacama ali super retko. niko to vise ne gaji za prodaju, ne isplati se.

Link to comment
kupio svez, mlad bob. dajte neki recepis kako to fino i lagano spremiti. ne za corbice, to me ne zanima.darling je onomad pokazivala interesovanje.... helou?
ovde ga spremaju najjednostavnije, sa malo slaninice (tesko na ovu vrucinu), suseni paradajz, malomaslinovog ulja, nekoliko kapljica liminovog soka i persuna - hladan kao salata ili vruc kao prilog
Link to comment

meni ovi zanimljivo zvucehttp://www.bbcgoodfood.com/search.do?keywords=Broad+bean&searchType=recipes&pager.offset=0ipak, treba razmisliti pre upoustanja u bob avanturu,pitagoru je ta biljka glave kostala, legenda (ili moje moguce pogresno secanje) kaze. raznorazne su ideje zasto je odbijao (i branio pitagorejcima) da jede bob: jer je u obliku testisa, zato sto podseca na vrata pakla koja isto nemaju sharke :isuse: , jer su u njima duse umrlih, pa je jesti bob je isto kao glodati glave svojih roditelja :blink: moja omiljena je da ga nisu jeli jer prouzrokuje vetrove tako jake da ometaju proces razmisljanja :D tako da, gazo, spremi taj bob kad ti mozak nije previse potreban ;)evo sad prigodna pesmica sto je svako dete sto je islo u engleski internat(a moguce i ostale skole)znabeans, beans, good for your heart,the more you eat, the more you fart,the more you fart, the better you feelso let's eat beans for every meal

Link to comment
gazzo, jel taj bob od babe sa zemunske?
si. to i bosiljak za pesto. mada sam ga video i na kalenicu. btw imas sveze lisicarke odlicnog kvaliteta kod onog decka sa pecurkama.
Link to comment
si. to i bosiljak za pesto. mada sam ga video i na kalenicu. btw imas sveze lisicarke odlicnog kvaliteta kod onog decka sa pecurkama.
aha, mogu i da se naruce sveze pa da ti donese. sto onda implicira da ove koje su vec na tezgi nisu sveze :Dtaj bob meni izgleda kao grasak na steroidima :s_w:
Link to comment
ipak, treba razmisliti pre upoustanja u bob avanturu,pitagoru je ta biljka glave kostala, legenda (ili moje moguce pogresno secanje) kaze. raznorazne su ideje zasto je odbijao (i branio pitagorejcima) da jede bob: jer je u obliku testisa, zato sto podseca na vrata pakla koja isto nemaju sharke :isuse: , jer su u njima duse umrlih, pa je jesti bob je isto kao glodati glave svojih roditelja :blink:
postoje ljudi koji imaju defekt jednog enzima u eritrocitima i ne mogu da neutrališu slobodne radikale koji se oslobađaju iz boba pa dobijaju razne simptome počev bolova u stomaku do žutice. To se zove favizam.Elem, ja sam jeo pihtije od boba. Ostave se preko noći u vodi da nabubre, posle se to ispasira, dodaju se začini... mada moram da priznam da mi se nisu baš dopale.
Link to comment

te se lisicarke realno dosta kilavo prodaju. zemunske su jeftinije od onih sa pijaca u centru a njemu opet ostanu nekoliko dana, ljudima skupo 600 kinti, i onda stvarno ne ulivaju poverenje. ma cak i kad su sveze, ove godine su prilicno mrljave. mislim da je problem ustvari ogromna vlaga zbog ovogodisnjih kisa, vrganji na primer bas ninasta ne lice zbog toga. zato se osecam malo sigurnije da ih barem kupim prvog dana kada dodju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...