Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

zavrsio maraton  -_-

 

od 25km tempo poceo da mi opada, negde usput sam izgubio snagu.

 

na 31,5km poceo da setam. jednostavno sam stao. nikakav bol, nista, samo sam stao i onda nastavio da setam i kasnije nastavio. izvukla me zena koja me pratila tokom setanja. onda na mostu opet krenuo da trcim do kraja.

 

vreme 5:17.

 

mislim da je nova staza bolja, ali deo od delta sitija do sava centra, potpuno depresivan i bez ljudi. mozda bi mogli nekako blokovi da se izbegnu, a da se trci negde drugde, makar i ukrug. 

 

od jeseni, polako spremanje za sledeci maraton.

 

svaka cast!

jel onih 5 stepeni bilo nezgodno u cekanju starta?

 

 

Bajka cu se svako drzati al bi moglo neko kilo da se skine. Sad i kod bajka je problem sto kolena hoce da osete kad se preforsiram. Jedino jos nisam probao revolucionarnu metodu da iole smanjim klopu i sokove. Imam visinu za ovu kilazu pa nije dramaticno al bih se rado malo minimizirao.

 

moze lagano trckaranje, ozbiljnije treniranje je vec rizicno. ja sam sa 100 kg trcao cele prosle godine 3-4 puta nedeljno ali se koleno javilo cim sam pojacao tempo/duzine.  

Link to comment

hvala svima  :)

 

jel onih 5 stepeni bilo nezgodno u cekanju starta?

 

mislim da je bio koji stepen vise kad sam vec usao u startnu zonu, ali posto sam trcao u majici dugih rukava, nije mi bilo hladno dok nismo krenuli.

 

vrat i jos malo od ramena su mi izgoreli, nisam ocekivao sunce pa se nisam ni mazao protiv sunca.

Link to comment

moze lagano trckaranje, ozbiljnije treniranje je vec rizicno. ja sam sa 100 kg trcao cele prosle godine 3-4 puta nedeljno ali se koleno javilo cim sam pojacao tempo/duzine.  

Moracu da probam. Mada sam siguran da ce biti muka sa kolenima.

 

Nema meni mrsavljenja dok se ne umerim malo sa klopom. Da bar biram sta jedem nego udri. A posle kukam za kolena  <_<

 

Srecom sam visok pa bar nisam loptast. 

Link to comment

zavrsio maraton  -_-

 

od 25km tempo poceo da mi opada, negde usput sam izgubio snagu.

 

na 31,5km poceo da setam. jednostavno sam stao. nikakav bol, nista, samo sam stao i onda nastavio da setam i kasnije nastavio. izvukla me zena koja me pratila tokom setanja. onda na mostu opet krenuo da trcim do kraja.

 

vreme 5:17.

 

mislim da je nova staza bolja, ali deo od delta sitija do sava centra, potpuno depresivan i bez ljudi. mozda bi mogli nekako blokovi da se izbegnu, a da se trci negde drugde, makar i ukrug. 

 

od jeseni, polako spremanje za sledeci maraton.

 

bravo, cestitam!

 

ovo sto se tebi desilo je tipican slucaj pogresnog/nedovoljnog unosa uglj hidrata. do 20, 25km jos nekako i ide iz sopstvenih rezervi, a nakon toga organizam se prilagodjava i pocinje da gasi jedan po jedan sistem. 

 

moras bolje da jedes/pijes.

Link to comment

hvala

bravo, cestitam!

 

ovo sto se tebi desilo je tipican slucaj pogresnog/nedovoljnog unosa uglj hidrata. do 20, 25km jos nekako i ide iz sopstvenih rezervi, a nakon toga organizam se prilagodjava i pocinje da gasi jedan po jedan sistem. 

 

moras bolje da jedes/pijes.

 

tokom trke ili tokom pripremnog perioda?

Link to comment

super se osecam.

 

jedini bol koji sam osecao je u butinama, i to posle maratona i dan nakon maratona. sve ostalo je bilo bez problema. malo su me ledja zatezala, ali to nema mnogo veze s maratonom.

 

nisam nesto preterano gladan, uobicajeno  :piggy:

 

prvi put posle dugo vremena sam spavao skoro 9 sati. 

 

ocekivao sam da cu biti mnogo vise slomljen, ali za divno cudo, prosao sam sasvim ok. mislim da su mi neki treninzi teze padali nego maraton.

 

ono sto djura prica se potpuno uklapa. ja inace nista nepijem i nejedem tokom treninga i nisam to hteo da menjam na trci. i jos jedna stvar. mislim da nisam dovoljno trenirao. tokom priprema sam ukupno pretrcao oko 600km, nedovoljno po mom misljenju.

 

u svakom slucaju, za sledeci imam ideju sta treba drugacije. videcemo kako cu proci. ove godine sam imao srecu da nisam imao nijednu povredu tokom priprema, ako se ne racuna problem s ledjima koja su meni inace slaba tacka.

Link to comment

600 km u toku nekih 12-16 nedelja priprema je ok kilometraža, ljudi uvek misle da nedovoljno trče. Ja nisam mogao da ubedim drugara da zadnje dve-tri sedmice nema potrebe za većim dužinama i da se radi na odmoru i oporavku pred trku za koju si već spreman. Što se tiče unosa tečnosti mislim da si mogao da imaš problem, nikada do sada nisam čuo nikoga da preporučuje da prođeš toliku distancu bez okrepe.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Samo da se javim, preživeo sam ????. Za prvu trail trku sam zadovoljan, 9 sati i 12 minuta za 57 kilometara i +2800 nadmorske visine. Ja sam preambiciozno mislio da ću trčati za 8 sati, međutim moram da budem zadovoljan. Završio sam 31 u konkurenciji od preko 100 ljudi. Videću da sutra sumiram utiske, sad sam na telefonu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...