Jump to content
IGNORED

Istorijski kviz


casperbgd

Recommended Posts

Ajd' malo da podelimo razna znanja iz istorije... Nisam siguran da li je bilo bolje da sam otvorio topic u Zabavi, ali svejedno sada <_< .Pravila su prosta, ko tacno odgovori, postavlja sledece pitanje.Koji rimski vojskovodja je doziveo ogroman poraz u Teutoburskoj sumi? Nakon toga je ostala ona poznata izreka Avgusta:" -ime vojskovodje- vracaj legije."
Oli ćemo se držati pravila koje sami postavimo? Ajde sačekaj pacullu, sad nas je urnisala malo južnije, treba joj vremena dok stigne ovde wink.gif
Link to comment
Oli ćemo se držati pravila koje sami postavimo? Ajde sačekaj pacullu, sad nas je urnisala malo južnije, treba joj vremena dok stigne ovde
Ma vec je bilo zalbi na cekanje... Ovako je zanimljivije wink.gif . Paculla moze slobodno da postavi pitanje kad se uloguje.
Aleksije V Duka Murzufl.
Tacno.
Link to comment

Casper je u pravu. Naravno da svako ko odgovori tacno na pitanje, treba i da postavi neko, ali kapiram da je ok da ih postavljaju i ostali , ili ce funkcionisanje kviza biti uslovljeno time koliko se cesto loguje doticni forumash, a to moze biti i pauza od par dana.Evo od mene jedno lako:Ko je komandovao snagama Unije u Americkom Gradjanskom Ratu, od 11 marta 1862 do 23 jula iste godine?

Link to comment
Casper je u pravu. Naravno da svako ko odgovori tacno na pitanje, treba i da postavi neko, ali kapiram da je ok da ih postavljaju i ostali , ili ce funkcionisanje kviza biti uslovljeno time koliko se cesto loguje doticni forumash, a to moze biti i pauza od par dana.Evo od mene jedno lako:Ko je komandovao snagama Unije u Americkom Gradjanskom Ratu, od 11 marta 1862 do 23 jula iste godine?
Abraham Linkoln?
Link to comment
Evo od mene jedno lako:Ko je komandovao snagama Unije u Americkom Gradjanskom Ratu, od 11 marta 1862 do 23 jula iste godine?
Nakon smene generala Meklilena snage Unije bile su bez vojnog komandanta u tom periodu, a prazninu su popunili predsednik Linkoln i ratni sekretar Edvard Stenton, koji su donosili odluke uz pomoć nezvaničnog Ratnog odbora koji je oformljen 17. marta 1862. Takvo stanje trajalo je sve do 23. jula 1862, kada je novi komandant postao Henri Halek, a njega je 9. marta 1864. zamenio čuveni general Grant.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...