Jump to content
IGNORED

rusko pismo


korindjar

Recommended Posts

... na ovom duhom ubogom forumu.
stvarno sramota da se ovako kaže za mesto na kome se okuplja ovoliko duhovitih, maštovitih i lucidnih likova.
sve okej, ти фурај си твој филм, а ја ќе си фурам мој. cool.gif
:lol:
Књижевност се дели на руску и све остале.
valjda na rusku i američku? :) damjo, a gorki, a puškin, a gogolj, a harms, a majakovski? ja verujem da i njih voliš :)
Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    15

  • Д

    10

  • Hamlet Strašni

    7

  • Ras

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

valjda na rusku i američku? :) damjo, a gorki, a puškin, a gogolj, a harms, a majakovski? ja verujem da i njih voliš :)
Волим само Пушкина и донекле Горког од наведених. Мајаковског посебно не волим (лева, лева, лева и тако на 12 страна :lol: )ЕДИТ: Ух, нисам видео у брзини и Гогоља волим због Тараса Буљбе и својих давних предака одатле. Edited by Д
Link to comment
ne kazem da branis, naravno. kazem da preterujes sa grubom kritikom svih elemenata romana dostojevskog. a da ti je dosadno i nedopadljivo, to okej. meni je dosadan tolstoj kog si ti naveo pod dobre ruske pisce. nije tolstoj nekvalitetan zbog toga sto meni ne lezi. sve okej, ти фурај си твој филм, а ја ќе си фурам мој. cool.gif
Koliko vidim: ti smeš da kažeš da ti je Tolstoj dosadan, a ja ne smem da je Dostojevski jeftin?U čemu je zapravo problem?I u jednom i u drugom slučaju radi se o iskazivanju ličnog suda.Simpatična fora (na kraju posta).
Link to comment

 

ЕДИТ: Ух, нисам видео у брзини и Гогоља волим због Тараса Буљбе и својих давних предака одатле.
volis Gogolja zbog njegovog najslabijeg dela  :isuse:kao kada bi voleo bracu Koen zbog "Ladykillersa".
Link to comment
 volis Gogolja zbog njegovog najslabijeg dela  :isuse:kao kada bi voleo bracu Koen zbog "Ladykillersa".
Да, зато што за мене то "најслабије дело" има велику тежину и димензију јер говори о животима које су водили моји преци генерацијама.За ову браћу не бих знао. Знам једино О, брате где си? и то ми се свиђа.
Link to comment

 

За ову браћу не бих знао. Знам једино О, брате где си? и то ми се свиђа.
Sad si se izvadio. Ali citaj Mrtve duse, ako vec nisi.
Link to comment

Goncarov, Oblomov, knjiga koju bi mnogi u Srbiji danas trebalo pazljivo i ponovo da procitaju.Grosman, Vasilij, Zivot i sudbina, kako moze da se pise i kad ne moze.A sto se citaca i necitaca starog Fjodora tice, sve pada u vodu pred zasopljenim, grcevitim i u strasnoj zurbi postavljanom pitanju o vracanju ulaznice: na tom pitanju i pitanju iz Hamleta, onom toliko zloupotrebljavanom i retko dobro shvacenom/procitanom 'biti il' ne biti...' pociva zapadna civilizacija posle Grka. Starih.

Link to comment
A sto se citaca i necitaca starog Fjodora tice, sve pada u vodu pred zasopljenim, grcevitim i u strasnoj zurbi postavljanom pitanju o vracanju ulaznice: na tom pitanju i pitanju iz Hamleta, onom toliko zloupotrebljavanom i retko dobro shvacenom/procitanom 'biti il' ne biti...' pociva zapadna civilizacija posle Grka. Starih.
da. Da li je "Boga" dobar, dete u ormanu, i vredi li sve ovo jedne suze.kada sam prvi put to citao - bilo mi je fizicki lose.nego: Leonid Leonov, "Lopov". Jedina Leonovljeva zaista dobra knjiga, koja je nadrasla njegovo sikofantstvo i petosobni kukavicluk. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...