Jump to content
IGNORED

rusko pismo


korindjar

Recommended Posts

procito pola 'idiota' i video da su mi atmosfera petrogradskih salona i tragedije koje se ponavljaju postale zestoko iritantne, jer vise pizdim od rusa i u to ime se uclanio u biblioteku i uzeo 'objava broja 49', a drugi deo idiota ceka da se odsmorim

Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    15

  • Д

    10

  • Hamlet Strašni

    7

  • Ras

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

procito pola 'idiota' i video da su mi atmosfera petrogradskih salona i tragedije koje se ponavljaju postale zestoko iritantne, jer vise pizdim od rusa i u to ime se uclanio u biblioteku i uzeo 'objava broja 49', a drugi deo idiota ceka da se odsmorim
bas mi drago sto si bar probao i potrudio se. ;) ja opet nesto razvlacim, ovog puta devojku sa bisernom mindjusom. :unsure: dobila na poklon, pa reko aj' da probam...
Link to comment
:huh:smorili me rusi i? to je sramota, blam, nisam razumeo? sta?
nije ni sramota, ni blam da te rusi ili dostojevski smore, drago mi je covece sto si uzeo taj roman, eto tako, prosto, posto ga ja obozavam.
To je sve u redu.Samo ne smaraju Ruje, nego Dostojevski.
Auu, mi smo zavrsili dijalog na forumu. :D :P
Link to comment
nije ni sramota, ni blam da te rusi ili dostojevski smore, drago mi je covece sto si uzeo taj roman, eto tako, prosto, posto ga ja obozavam. Auu, mi smo zavrsili dijalog na forumu. :D :P
Treba da ti je drago što je uzeo Objavu... i spasio se bede.
Link to comment

Kad god sam citao Dostojevskog, na kraju sam se osecao kao nekakav ovisnik. Cinim sebi neko zlo a opet mi je neodoljiv, neizbezan, ne znam pravu rec. Ne dopada mi se ni njegov stil narocito, fabula,brzina ali mu se vratim na kraju. Nisam ni odusevljen ili razocaran, jednostavno me obuzme ili izbezumi. Ipak sam pre par godina rekao nikad vise. Preveliki je djavo za mene Fjodor.

Link to comment
i mene dostojevski smara. od rusa volim samo nabokova, koji i nije rus.
Ne oponiram, osim boldovanog.+ Puškin, Turgenjev, Tolstoj, Čehov... (da ne bude zabune, ovi su u društvu Nabokova).O Dostojevskom, još jednom...Čovek koji je sopstveni jad i bedu (duha) probao da (kroz delo) uzdigne na nivo univerzalnog. Jeftin psiholog, jeftin vernik, jeftin bundžija, sve jeftino, osim što je izgleda zaista bio strastven kockar, jer mu je to i najuverljivija knjiga, a pročitao sam ih (žali Bože vremena) - gomilu.Moram da priznam da nikada nisam završio Karamazove, ostalo mi još manje od 100str, kad sam to odgovarao iz srpskog i batalio.Btw, kakava je to tortura terati nekog da pored ostalih školskih obaveza čita roman od 500, 600 str. Edited by Ras
Link to comment

ja sam od tog peljevina cito samo one vukodlake. i dosta mi za ceo zivot. to je kao neko blogersko pismo. bolje da je posto kolumnista il takonesto. 2 anegdote, 3 vica, neki politicki koment, i alegorija. brzo, jeftino i prosto. a i ejpuje nabokovljev hejt prema frojdu, sa istim argumentima. nabokov bi ga mrzo.

Edited by fancy claps
Link to comment
ja sam od tog peljevina cito samo one vukodlake. i dosta mi za ceo zivot. to je kao neko blogersko pismo. bolje da je posto kolumnista il takonesto. 2 anegdote, 3 vica, neki politicki koment, i alegorija. brzo, jeftino i prosto. a i ejpuje nabokovljev hejt prema frojdu, sa istim argumentima. nabokov bi ga mrzo.
cekaj covece. dodjem ovde i slazem kako citam nekog kao modernog ruskog pisca u nadi da ce se neka seksi bibliotekarka upecati, a ti me spustis najstarsnije pred ovolikim finim zenskim svetom... vrlo kolegijalno. bas ti hvala
Link to comment

sludge, sherman, pogledajte "dobrog staljina", jerofejev, geopoetika.pozps za shermana, ako se ni jedna ne upeca, evo the next best thing:post-131-12668509032419.jpg :D

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...