Jump to content
IGNORED

Korišćenje suplemenata u sportu


Ravanelli

Recommended Posts

Holesterol iz slanine (ili jaja) je ok. Osnova za izgradnju testosterona je holesterol.
холестерол је битан за све у организму, бр. #1 липид за сваку ћелијску мембрану у телу, као што је глукоза бр. #1 шећер у телу а АТП носи и складишти ту енергију итд.Човек би умро без одређене количине холестерола у крви, али за изградњу мишића бр. #1 услов је протеин од кога се нове ћелије стварају.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zli Gli

    11

  • eumeswil

    11

  • Aineko

    10

  • Ravanelli

    9

ma znam. glikogen gubimo, stvaramo mlecne kiseline. zato jabuka da se brzo obnovi glikogen, setnja da se ne nagomilavaju mlecne kiseline. usput dobijes i pektin, i sve lepo...znam da se proteini unose, a ne proizvode. htedoh napisati da se prirodno obnove amino kiseline, ali me iznerviraju ovi sto se loze na hemiju, pa na pola ne znam ni sta pisem... mislim, teacher lepo napise da je za rekreativce sasvim dovoljna normalna ishrana, i onda se pojavi mr Kate Moss i kaze "a sta fali da se ja malo pucam hemijom"?sedi, jedan.svinjska slanina podstice stvaranje pozitivnog holesterola, i preporucuje se osobama koje imaju probleme upravo sa holesterolom i trigliceridima
Ти си не само неук везано за медицину, него опасан по здравље људи јер преносиш класичне бапске глупости. "Банане регенеришу протеине", "сланина добра за холестерол"...Ја се о медицини не разумем професионално, али да сланина нема холестерола то још нисам чуо, и да се још и препоручује од стране лекара...Холестерол ниске и високе густине (HDL & LDL) се оба налазе у сланини.
Eh... tema je doping u tenisu ako se sme primetiti :)
Лако ћемо са допингом у тенису, овај би да болесне људе храни сланином. Edited by Utvara
Link to comment
Vezani za slaninu? Holesterol, trigliceridi, loša funkcija jetre itd.
Mislio sam na to da na koju god tip ishrane se neko odluči (low carb high fat, low carb high protein, normal carb itd) svakako će morati da unosi masti, koji su to faktori ili problemi koji bi ih sprečili da koriste slaninu kao jedan od izvora životinjske masti? Da ne bude da se nasedne na mainstream mitove o holesteroiu i zasićenim mastima.http://eatingacademy.com/nutrition/how-did-we-come-to-believe-saturated-fat-and-cholesterol-are-bad-for-ushttp://chriskresser.com/specialreports/heartdiseasehttp://www.westonaprice.org/cardiovascular-disease/myths-a-truths-about-cholesterolVisoko proteinska ishrana nije preporučljiva dugoročno, a i logično je da će se čovek/žena nakon nabacivanja mišića prebaciti na održavajuću, neće konstantno trpati >50% proteina dnevno.
Link to comment

Najbolji izvor zivotinjske masti je tunjevina. Al ne mora bas zivotinjska da bude. Mast iz maslina, kikirikija, pistaca isl. je podjednako odlicna.

Link to comment
Mislio sam na to da na koju god tip ishrane se neko odluči (low carb high fat, low carb high protein, normal carb itd) svakako će morati da unosi masti, koji su to faktori ili problemi koji bi ih sprečili da koriste slaninu kao jedan od izvora životinjske masti? Da ne bude da se nasedne na mainstream mitove o holesteroiu i zasićenim mastima.http://eatingacademy...-are-bad-for-ushttp://chriskresser....ts/heartdiseasehttp://www.westonapr...out-cholesterol
Zli mejnstrim dragging the little man down! Dole zla zapadnjačka akademiji, nared koledž za akupunkturu i tradicionalna kineska medicina. Au brale. Neki autoriteti su ipak autoriteti, pre ću verovati nekom doktoru nego nekom dileji sa diplomom iz akupunkture koji se razume u nutriciju, metabolizam i molekularnu biologiju ko Marica u kriv penis.
Visoko proteinska ishrana nije preporučljiva dugoročno, a i logično je da će se čovek/žena nakon nabacivanja mišića prebaciti na održavajuću, neće konstantno trpati >50% proteina dnevno.
Pa ja mislim da valjda sportisti znaju šta rade, svesno i racionalno? Tempiraju formu itd.Toliko i toliko meseci visoko proteinska dijeta, toliko i toliko meseci ide dijeta za održavanje, toliko i toliko kokain, doping, Brazili i prostitutke pa onda takmičenje.
Link to comment
sedi, jedan.svinjska slanina podstice stvaranje pozitivnog holesterola, i preporucuje se osobama koje imaju probleme upravo sa holesterolom i trigliceridima
to je to. Edited by Ravanelli
Link to comment

Hoce li konacno onaj Ros da dodje sa govnjivom motkom na ovaj topik i rastera sve ove patrijarhe zdrave ishrane, telesne definicije i ostalog besmislenog new age sranja? Valjda postoji neki podforum za mazohiste. <_<

Edited by harper lee
Link to comment

Bilo bi dobro da se ovaj deo o suplementima prenese na fitness i zdravlje, kao posebna tema. Evo i nekih mojih utisaka, uz napomenu da se je bavim klasicnim vezbama - sklekovi, zgibovi, plank, trbusnjaci i sl.Kreatin (Kre-Alkalyn) - sam koristio, i posle nekog vremena sam primetio osetan skok u broju repeticija. Mejutim, gledano iz sadasnje perspektive, kada sam prestao s njim nisam osetio pad snage, a i posle sam nevezano imao slicne skokove u snazi. Da li je placebo ili ne, nemam pojma, i ne osecam neku potrebu da eksperimentisem.Tribulus - random erekcije kad je to najmanje potrebno, i izrazena agresija zbog koje sam izgubio tadasnju devojku. Nisam primetio nikakva poboljsanje u snazi.Taurin - nema nikakvog uticaja na snagu, ali sam procitao da ima pozitivnog uticaja na nerve, srce i mrsavljenje. Mozda uzmem ponovo.ZMA - Super stvar, al isto moze da se postigne sa iole normalnom ishranom i bocicom cinka koja je 300 dinara.Cink - Em je kosa prestala da mi opada, em je postala jaca. Moje najtoplije preporuke. Cink je super za sve - imunitet, kosu, kozu, testosteron, oporavak misica. Ja uzimam 30mg na dan.

Edited by Verterdegete
Link to comment
Лако ћемо са допингом у тенису, овај би да болесне људе храни сланином.
Dobra slanina leči bolesne. Još kad se isprži, uf :D
Link to comment
Bilo bi dobro da se ovaj deo o suplementima prenese na fitness i zdravlje, kao posebna tema. Evo i nekih mojih utisaka, uz napomenu da se je bavim klasicnim vezbama - sklekovi, zgibovi, plank, trbusnjaci i sl.Kreatin (Kre-Alkalyn) - sam koristio, i posle nekog vremena sam primetio osetan skok u broju repeticija. Mejutim, gledano iz sadasnje perspektive, kada sam prestao s njim nisam osetio pad snage, a i posle sam nevezano imao slicne skokove u snazi. Da li je placebo ili ne, nemam pojma, i ne osecam neku potrebu da eksperimentisem.
Nije placebo
Link to comment
Dobra slanina leči bolesne. Još kad se isprži, uf :D
Molim da se na ovom svetom topiku postuje 1 institucija slanine. Vi sto hocete da budete zdravi i lepi i da vam kosa sporije opada, budite zdravi i lepi u svoja cetiri zida. <_<
Link to comment

ja sam svoj holesterol spustila na normalu ne tako što sam izbacila slaninu (koju jedem na redovnoj bazi) nego tako što sam 6 meseci bila na low carb dijetilagano spalo 5 kila i svo salo sa stomaka, pridea nisam vežbala ništa osim jogeed.to je dakle lični eksperiment ''in vivo'', pa ako neka ima želju da ovo kvotuje velikim crvenim slovima, čisto da ima to na umu

Edited by duda
Link to comment

uhimam dvoje u porodici koji imaju problema sa holesterolom. može se jesti slanina od mandžule (i to je samo jedna vrsta i deo informacije koja fali u kvotovanom), ali to im zaista nije preporučio niti jedan jebeni lekar niti iko normalan, jer jednostavno je glupo. stvar je pacijenta dovesti na normalnu dijetu (dijetu u smislu ukupnog unosa hrne, ne specijalnog režima kako se to ovde koristi).druga stvar je što se uvek gleda ukupan unos hrane pri ishrani i najbitnije je unositi kalorija ispod dnevne potrošnje da bi se smršalo, jer se onda koriste rezerve iz sala. ja ne znam za slučaj da se neko rešio problema sa holesterolom gubitkom zadržavanjem identičnog unosa masti.ne znam niti kakav si ti imala problem sa holesterolom? koliki je bio nivo u krvi?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...