Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

kako stojite sa poverenjem bankama nakon poslednjih desavanja, mislite li da ce totalni kolaps zakaciti i nas?? Jelasic kaze da NBS pokriva uloge do 3000E... :rolleyes: (verovatno za 'leba, dok se narod ne snadje)...sve u svemu..., plasite li se za svoje novce??

Edited by nexus13
Link to comment

ne, ne bi trebalo da se dogodi nista negativno po obican narod. Za devizne depozite garantuje drzava i sem u slucaju da ista nije otisla u q(sto smo vec videli al` ajd....)ne bi trebalo da bude problema po plebs.Povremeno se moze desiti da se vasa doznaka kasni i realizuje se kasnije jer je u medjuvremenu(najcesce zapadna) intermediary bank prsla ali banke rade na predvidjanju ovoga i svakodnevno prilagodjavaju liste svojih solventnih inokorespodenata.U najgorem slucaju se moze desiti nedostatak kesa, sto jeste neprijatno ali je kratkotrajno.

Link to comment
sve u svemu..., plasite li se za svoje novce??
plasim, kako ne...zadnji put na sastanku sa mr. rightom, usred razgovora o RRSPu, pita on mene, da li da i dalje ulaze, da li da surfa...obavezno, rekoh, svaki dan, po nekoliko sati, dok vam guza ne utrne. i tako mic po mic dodjosmo do neceg zajednickog.
Link to comment
a ako orocenu deviznu stednju razbijem u garantovane minimalce po raznoraznim bankama? hocu li se tako osigurati od eventualnog kraha? stvarno nisam pametna. :(
neko je skoro rekao da ako imate 30000? za štednju razbijeteto na 10 banaka. za 3000 stvarno garantuje država. ako joj uopšte veruješ.
Link to comment
Vojvodjanska banka nudi neverovatnu kamatu od 8.5% na godisnjem nivou na orocene uloge na najmanje 3 meseca :blink:
Jako...nisu svi još izašli sa ponudom za nedelju štednje, možda bude i jačih. UBB recimo ima 9 posto na 6 meseci, stepenasta štednja Metals i Rajf 11 i 12 posto respektivno, kamata po viđenju 7 posto...
Link to comment
Jako...nisu svi još izašli sa ponudom za nedelju štednje, možda bude i jačih. UBB recimo ima 9 posto na 6 meseci, stepenasta štednja Metals i Rajf 11 i 12 posto respektivno, kamata po viđenju 7 posto...
Ne bih svoje par baš stavljao u Metals banku. Da im se opet ne desi 'problem sa softverom'.
Link to comment

Čuo sam da im par dana nije radio platni promet što je zabrinjavajuće ali ne toliko bitno za sigurnost depozita. Metals B obožava nekretnine i cenim da ih ima podosta u vlasništvu što je bitniji parametar za potencijalnog ulagača.

Link to comment
Čuo sam da im par dana nije radio platni promet što je zabrinjavajuće ali ne toliko bitno za sigurnost depozita. Metals B obožava nekretnine i cenim da ih ima podosta u vlasništvu što je bitniji parametar za potencijalnog ulagača.
Ne znam, videćemo kakva im je likvidnost kad krene isplata depozita od prošle nedelje štednje.
Link to comment

Ono što reletivno pouzdano znam je da:1. Bežite što dalje od Metals banke...2. Ni Merdijan nije baš 100 % pouzdan, odnosno, priča se ( u bankarskim krugovima) da imaju problema...E, sad, to su relativno dobri izvori, kojima ja verujem, a vi baš ne morate, ako nećete...

Edited by radisa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...