Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

valjda to ovde ide: 

učinilo mi se neki dan da je mali rekao kako će morati da se "autsorsuje ketering". ako sam dobro čuo šta to znači na srpskom?

Link to comment

To znači da se angažuje (plati) druga firma koja bi obezbeđivala ketering za Air Serbia, pošto će, verovatno, ugasiti tu službu. (klasičan fazon isisavanja novca i nameštanja poslova burazerskim firmama)

Link to comment

hvala.

 

to nije moglo da se kaže na srpskom? "ukinućemo službu pripreme obroka unutar kompanije". 

inače odavna praksa "autsorsovanja" u javnim kućama: obezbeđenje, transport, čišćenje........

Link to comment

To znači da se angažuje (plati) druga firma koja bi obezbeđivala ketering za Air Serbia, pošto će, verovatno, ugasiti tu službu. (klasičan fazon isisavanja novca i nameštanja poslova burazerskim firmama)

 

Zar ketering nije vec bio "autsorsovan" cinjenicom da je Jat ketering odavno bio izdvojen kao zasebna firma, pa je na izricit zahtev Etihada ta firma "na silu" uguruna opet u Jat, tj. Er Srbiju? Valjda je Etihad to hteo da bi imao potpunu kontrolu nad kvalitetom. Zasto se onda to sada daje nekom drugom? Sto nisu od pocetka to radili? Siguran sam da je bilo 2013. mnogo firmi koji bi ispunili Etihadove zahteve

Link to comment

Zar ketering nije vec bio "autsorsovan" cinjenicom da je Jat ketering odavno bio izdvojen kao zasebna firma, pa je na izricit zahtev Etihada ta firma "na silu" uguruna opet u Jat, tj. Er Srbiju? Valjda je Etihad to hteo da bi imao potpunu kontrolu nad kvalitetom. Zasto se onda to sada daje nekom drugom? Sto nisu od pocetka to radili? Siguran sam da je bilo 2013. mnogo firmi koji bi ispunili Etihadove zahteve

 

Nemam pojma, samo sam odgovarao na Gepratovo pitanje, radi razjašnjenja. Možda bi Redoran mogao da nam razjasni ovo. U svakom slučaju, imam utisak da se nešto dešava u Air Serbia-i

Link to comment

To znači da se angažuje (plati) druga firma koja bi obezbeđivala ketering za Air Serbia, pošto će, verovatno, ugasiti tu službu. (klasičan fazon isisavanja novca i nameštanja poslova burazerskim firmama)

Prošle godine je uloženo par miliona u poboljšanje uslova proizvodnje i modernizaciju, svakojaki sertifikati obnovljeni a novi dobijeni(ozbiljnje su kontrole obroka koji se šalju gore, mada to većini možda i ne izgleda tako) .....msm da se za nekoga sprema.

Link to comment
  • 2 weeks later...

slabo se razumem u bezbednosne propise avijatike, priznajem. ovo pišem zbog slučaja vida antića. 

do koje granice se uvažava zabrinutost saputnika za ličnu i bezbednost leta? mislim, ako iznerviran zbog kašnjenja popijem dva - ri šnapsa, brecenem se u redu  za ukrcaj, hoće li neko uprti prst? i biti uvažen.

smejao sam se bezbednosnim merama kada su mojoj gospođi nekim prilikama oduzete teglica ajvara, bočica ša šamponom i makazice za zanktice. pa to sve može da bude opasnije u autobusu.

 

da ne dužim. blesave su mi sve te mere. i ovo sa mladim antićem. u autobusu za tivat bilo bi veće sranje od ispada kada bi se desio.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Air Serbia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...