Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ja planiram da narucim ove Asics iz Djaka

3para za 700rsd

Ja sam ih uzeo pre nekolio meseci i odlicno su se pokazale(mislim na nazuvice)

Kad smo vec kod opreme za trcanje pazario sam letos Dynaflyte za 9500 din u Sportvision-u.Nedelju dana nakon toga cena im je bila jos niza- 8500

.Pre neki dan pogledam cene patika jer bi uskoro mogao da kupim nove (ovim starim apsolutno nista ne fali,nego cisto zbog predjene kilometraze),kad ono Dynaflyte 11200 din u Sportvision-u,a u trefsportu koji je valjda generalni zastupnik Asics-a 18900 :blink:  :isuse: .Samo da napomenem da su izasle i Dynaflyte2.

Danas Long Run 36km.

Koliko vremena vam je potrebno izmedju 2 maratona? Pitam jer mi je oktobar jedina prilika da istrcim maraton u narednih bar pola godine,pa sam razmisljao da se prijavim na 2  (jedan pocetkom,a jedan krajem meseca).Rizik mi je da trcim samo krajem oktobra jer se plasim da ce biti uzasno vreme :unsure: Trcim nedeljom preko 30km bez problema,cak uvece istog dana odigram i neki laganiji basket

Edited by Zavrzan
Link to comment

Evo da se Berlin javi: sve bilo ok, vreme 4:11:55 sto je bilo i ziheraski planirano (planirani tempo je bio 6 min/km), celu proslu godinu sam propustio zbog kolena i ahilove tetive. Drugim recima: ispostovao sam dogovor sa samim sobom iz svlacionice. Splitovi na 5km mi se inace razlikuju za po par sekundi, trcao sam kao robot ;)

 

Najbitnije da se povrede nisu vratile, ja zadovoljan, sad regeneracija pa da vidimo dalje. Ovo je bio peti koji sam istrcao, sad da brojimo do desetog.

Link to comment

Moscow calling 04:02:21 da li sam mogao bolje ne znam. Lagao bi šta god da kažem, sutra prekosutra ću baciti detaljniji opis. Bravo za burekdziju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ostao sam vam duzan rezime trke, pa evo ukratko. Na maraton sam otisao sa ciljem da ga zavrsim i ako je moguce da to bude ispod 4 sata. Mozda preveliki zalogaj s'obzirom da mi je najbolje vreme, i jedino koje sam do sada imao na maratonskim trkama, 04:14:47 iz Beograda prosle godine. Sa ozbiljnim pripremama sam poceo krajem juna, negde oko 12 nedelja spremanja. Treba dodati da sam u maju trcao ultru sto znaci da nisam bio van forme, a i u samom junu mesecu sam prosecno trckarao. Ove godine sam u aprilu zbog povrede i nekih losih stvari koje su mi se dogodile na privatnom planu odustao od Bg-a i kad sam ponovo osetio slican bol polovinom avgusta bio sam potpuno prestravljen da cu opet morati da pauziram mesec dana i da ce sve pasti u vodu. "Srecom" izvukao sam se sa sedam dana pauze i pripreme nekako priveo kraju. Bilo je jasno kroz sve analize i uporedjivanja vremena da ce se stvari lomiti oko dva-tri minuta gore-dole od granice 4h.Plan oko tempa je bio da prvu polovinu trcim 1:55, a drugu 02:05.

 

Vreme na startu je bilo odlicno, nekih 9 do deset stepeni, bez vetra i suncano. Podeljeni u blokove po zacrtanim vremenima parcijalno su nas pustali, pa nije bilo guzve i trosenja snage na nepotreba preticanja. Skontao sam da jos dvojica momaka imaju plan slican mome pa smo se pratili. Sat mi nije pokazivao bas tacno distancu, na kraju je to odstupanje (pre prebacivanja na racunar gde se ispravio) iznosilo citam 1km  :mellow: pa sam morao da trcim malo brze od onoga sto mi je pokazivao. 

 

Prosecna vremena na 5km 5:26, na 10km 5:27 na 15km 5:25, polumaraton 5:24 i uglavnom do 36km sve u granicama planiranog, cak i nekih 3minuta "viska". Na bgu prosle godine sam od 30og imao probleme, morao da setam, osecao jak umor, ovde toga nije bilo. Bio sam poprilicno srecan sto jos nema tog osecaja agonije i maksimalno uzivao u dotadasnjem delu trke. Jedino sto mi je smetalo je bar nekih 7-8 ulica sa duzim usponima, posledicno i spustovima gde sam trosio snagu i opterecivao noge. Pio sam vodu na svim stanicama, pojeo dva parceta banane i popio tri gela, na 17, 25 i 33. 

 

I onda me tresnulo. Negde podno zidina Kremlja udario sam u zid na stazi. Borio sam se da ne pocnem da setam, medjutim u jednom trenutku sam se predao i presetao nekih 100-150 metara. Pogledao sam na sat imao sam jos vremena u banci, i tako umornom mi je izgledalo da cu moci da se pridrzavam zacrtanog. Mislio sam da je kriza prolazna. Sad iz fotelje deluje drugacije, dole na stazi gde zbog umora nisam mogao da se setim kako se izgovara rec defetista ( jer sam hteo sebi da kazem da to ne budem) stvari nisu bile uopste tako jasne. Znao sam da treba da predjem sest pisljivih kilometara u tempu kojim sam se odmarao na trenizima, ali nisam mogao. Verovatno najtezi trenutak trke mi je bio na 40om kilometru kada su me prosli i u daljini nestali pejseri za 03:59, imao sam 12 minuta do 4h i nimalo snage da tih 12 minuta istrcim potrebnim tempom. Mislio sam da cu se srusiti zbog grceva koji su mi razbijali noge i shvatio da mogu da zavrsim trku i budem zadovoljan ili da pokusam neku glupost radi rezultata koji ce doci uz buduci rad i odustanem. Kada sam prosao kroz kapiju ostao sam na nogama koliko da mi uruce finisersku medalju i izvalio se na livadu u parku Olimpijskog kompleksa Luzniki. 

 

Sad odmor par dana, a onda povratak treninzima. Iskusniji sam za dve betonske maratonske trke i za stvari koje se najbolje nauce na licnom primeru. Uz vise rada truda i ucenja bice jos napretka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...