Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Ja zadnje dve i po godine nosim sociva, i izmenjao sam jedno 3-4 razlicite firme. Ciba Focus, Frequency, jos neka sto sam zaboravio ime i sad neka Eyeye Bioxy... otprilike, prvih 6 meseci sa tim Focus mesecnim sam video onako kako mislim da treba, posle mozda 70-80% od toga, koja god da sam nosio (a probao sam posle opet ta Focusova, i nista). Za svo to vreme sam radio 3 ili 4 pregleda i samo su mi zadnji put povecali dioptriju na 2.50 na oba oka (do tad bilo 2.00 i 2.25).Zakljucak - mitrovacki ocni doktori nemaju pojma. Ipak, doktorka Skrbic je 40+ seks bomba pa joj je sve oprosteno wub.gif

Link to comment

kad ste se pre toliko raspisali :) ja nosim ciba air optix, pre toga nosio ciba regular i oči mi se sušile za medalju i to olimpijsku, doktorka dobijala napade besa na svakom redovnom pregledu, izmislila neku bolest da sam imao i sve se to smirilo kad sam uzeo air optix. s njima spavam ako ih zaboravim skinuti bez ikakvih problema. testirana su kaže, mesec dana bez skidanja u bolničkim uslovima. inače mesečna nosim od prvog dana.

Link to comment
  • 5 weeks later...

sta god da radite ne kupujte renu baus i lomb tecnost za pranje, pre pet godina sam redovno imala infekcije od toga. i redovno isla kod doktorke i ona mi prepisivala neke kapi. hodala po kuci s naocarima za sunce, bila slepa danima. onda joj ja rekla da nije do tecnosti, onda rekla, nemoguce, to je baus i lomb. ja svejedno promenila. problemi prestali. godinu dana kasnije veliki svetski skandal, baus i lomb oslepeo dvadesetak ljudi svojim sredstvom za ciscenje sociva. kako su to preziveli, nije mi jasno.za lasersku operaciju sam se raspitivala kod raznih lekara, neki su mi i prijatelji sa dioptrijom -10. svi su bili jednoglasni i rekli da ne radim. razlog je da ako ne uspe posle ne mozes da nosis sociva, odnosno da se zaseca oko pa na kraju imas bolesno oko koje vidi, umesto zdravog koje ne vidi, sto je, tvrde oni, mnogo bolje :D ako nesto podje naopako nema povratka. jos sam cula i da uz lasersku ide kokosje slepilo. ako su lagali mene i ja lazem vas, ne drzite me za rec. nego sam citala pre neku godinu o nekim socivima iz snova, stavljaju se kad se krene na spavanje, a ujutro skidaju. preko noci ti promene zakrivljenje ili sta vec treba da promene toliko da sledeceg celog dana vidis kako valja. zna li neko nesto o ovome?i je l skidate sociva kad plivate?a evo i preporuka za tonijaadamsa:

post-669-13019484368932.jpg

Link to comment
sta god da radite ne kupujte renu baus i lomb tecnost za pranje, pre pet godina sam redovno imala infekcije od toga. i redovno isla kod doktorke i ona mi prepisivala neke kapi. hodala po kuci s naocarima za sunce, bila slepa danima. onda joj ja rekla da nije do tecnosti, onda rekla, nemoguce, to je baus i lomb. ja svejedno promenila. problemi prestali. godinu dana kasnije veliki svetski skandal, baus i lomb oslepeo dvadesetak ljudi svojim sredstvom za ciscenje sociva. kako su to preziveli, nije mi jasno.
uh, ja jedino tu koristim, tj. jedino mi ta odgovara. kada sam probala neku drugu, baš u periodu te frke i panike, fasovala sam infekciju. meni ta druga, neka engleska, u zelenom pakovanju, nikako nije odgovarala.još jedna potvrda onoga u šta jedino smem da se zakunem na ovom topiku- sve je individualno. nađite lekara kojem verujete i slušajte njega! smile.gifa taj svetski skandal bio i prošao, čitala sam i tokom skandala i kasnije svašta i za i protiv rečenog brenda. i tada sam slušala doktorku.
i je l skidate sociva kad plivate?
pisala sam već- plivam s dnevnim sočivima. nije frka ako se izgube.
Link to comment
pisala sam već- plivam s dnevnim sočivima. nije frka ako se izgube.
a kako ronis? rekla mi neka da ona roni sa socivima, pa da proverim, ja imam mesecna, ne bih bas da ih gubim :)
Link to comment

I ja imam mesecna. U vodi zna da bude zajebano samo pri prvom ulasku, posle sve ok. Znaci, pripazi kad ulazis, zmuri malo vise nego inace jer tu znaju da se pomere malo. Kasnije nema problema, cini mi se.Inace, opet mi se kadna pogorsala dioptrija posto sa ovih -2.50 vidim mozda 70-80% od onoga kako treba.Edit: ovo moje se nije odnosilo na ronjenje, naravno. Jedva sam naucio nesto malo da plivam, kakvo crno ronjenje.

Edited by Zli Gli
Link to comment

kad smo se prošle godine u ovo vreme prevrnuli na korani, pod vodom su mi oba ispala (morao sam da gledam da li je čamac iznad mene) tako da je mesečni ciba paket bio potrošen u roku od odmah :( znači - ne roni sa sočivima :)

Link to comment
kad smo se prošle godine u ovo vreme prevrnuli na korani, pod vodom su mi oba ispala (morao sam da gledam da li je čamac iznad mene) tako da je mesečni ciba paket bio potrošen u roku od odmah :( znači - ne roni sa sočivima :)
i ja sam jedino socivo koja sam izgubio u vodi izgubio tamo (to je bilo godisnje socivo, pa je steta bila dosta velika). u svakom slucaju ronjenje sa socivima nije opcija (osim, naravno, ronjenja bez gledanja). plivanje sa socivima, barem meni, ne predstavlja nikakav problem, mada je potreban period privikavanja. privikavanje se odnosi na sticanje navike da nikako ne otvaras oci pod vodom. ne bih sad mogao da se setim koliko to privikavanje traje, jer nosim sociva vec 15 godina.
Link to comment
a kako ronis? rekla mi neka da ona roni sa socivima, pa da proverim, ja imam mesecna, ne bih bas da ih gubim :)
ne preporučujem ni ja ronjanje s gledanjem. najčešće se brčkam u drini, tu nema previše smisla gledati pod vodom, tako da držim oči zatvorene.na moru za pravo ronjenje može da posluži maska.sećam se da su me gurnuli u vodu s mola, još davno, dok sam nosila godišnja. upala sam širom otvorenih očiju i desilo se čudo, oba ostala na mestu.i dok plivam, lice mi je dosta pod vodom. pomere se ova dnevna nekad, ali to se reši sa par energičnijih treptaja. nije mi se desilo da izgubim sočiva u drini.gde nam je pokretač topika?toni, jesi li udario nove oči? kakva su iskustva?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Savet: ako imate problema sa očima, idite u pravu kliniku i platite 4.000 dinara ili slično za pravi pregled i barem ćete znati da li je u pitanju obična slabovidost ili neki drugi vid poremećaja. Meni su danas u jednoj od takvih otkrili keratokonus. Pre toga sam bio 3 puta kod običnog oftalmologa, nisu pomislili na to a ne daj bože da su me uputili negde sa ozbiljnijom opremom pošto imam većih problema sa desnim okom, tačnije, jako loše vidim na njega pa i sa sočivima. Ali njoj to valjda bejaše normalno, da mi da -2 na jedno, i -6 na drugo oko na koje i sa tih -6 ne vidim nešto osetno bolje, ako bih morao da cenim, recimo jedno 20%. Sumnjam da 4.000 dinara može pametnije da se potroši, makar i iz predostrožnosti.

Link to comment
Savet: ako imate problema sa očima, idite u pravu kliniku i platite 4.000 dinara ili slično za pravi pregled i barem ćete znati da li je u pitanju obična slabovidost ili neki drugi vid poremećaja. Meni su danas u jednoj od takvih otkrili keratokonus. Pre toga sam bio 3 puta kod običnog oftalmologa, nisu pomislili na to a ne daj bože da su me uputili negde sa ozbiljnijom opremom pošto imam većih problema sa desnim okom, tačnije, jako loše vidim na njega pa i sa sočivima. Ali njoj to valjda bejaše normalno, da mi da -2 na jedno, i -6 na drugo oko na koje i sa tih -6 ne vidim nešto osetno bolje, ako bih morao da cenim, recimo jedno 20%. Sumnjam da 4.000 dinara može pametnije da se potroši, makar i iz predostrožnosti.
gde si ti isao?zanima me koliko je tezak period prilagodjavanja na sociva? kad nosim sociva sta sve (ne)smem da radim (kao recimo ronjenje koje ste pominjali. koliko trebam pazljiv da budem, da li briga o socivima oduzima mnogo vremena, jel skupo...? preporucite i nekog dobroc ocnog u bg-u
Link to comment

Bio sam u klinici Miloš.A pre toga u lens optic. Ja sam koristio meka. Oku mi nisu pravila nikakve probleme, ali održavanje tj skidanje i stavljanje me je ubijalo u pojam. Treba i malo vremena da se navikneš da ne ptorošiš večnost da ih staviš. Što se tiče šta sme šta ne sme, meni su bili u fazonu manje više sme sve, ali nije preporučljivo. Ne sme spavanje tj i to nije preporučljivo, ali se sočivo osetno osuši, pogotovu kod mene jer imam jako suve oči, sportovi da. Ronjenje, pojma nemam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...