Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Javni izvršitelj je osoba kojoj je država dala licencu da izvršava pravosnažne sudske i upravne odluke, kao i da vrši izvršenje na osnovu izvršnih isprava (računi infostana npr)

 

Ranije je to radio isključivo sud, a od pre nekoliko godina to rade izvršitelji. Izvršitelji imaju svoju komoru i negde su na pola puta između privatnika i javnih službenika. Više su to nego advokati a manje nego notari. 

Link to comment

 

elem, ako je prvi osnovnu sud u beogradu 2012. doneo resenje o izvrsenju protiv duznika a javni izvrsitelj pokrece postupak tj naplatu 2017 tj sada da li je to u skladu sa zakonom? izvrsni poverilac je telekom ad

Jeste u skladu sa zakonom. Verovatno se Telekom izjasnio da se postupak nastavi pred izvrsiteljem. To je taj isti sudski postupak, koji sada umesto suda sprovodi izvrsitelj.

Link to comment

Jeste u skladu sa zakonom. Verovatno se Telekom izjasnio da se postupak nastavi pred izvrsiteljem. To je taj isti sudski postupak, koji sada umesto suda sprovodi izvrsitelj.

 

sa zakasnjenjem hvala na odgovoru :) ja onomad bio nestrpljiv pa drljao onaj paragraf sajt i citao clanove zakona i to je to :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

po odlluci skupštine stanara pre 14 godina dali smo na korišćenje prostoriju čoveku koji je za uzvrat besplatno popravljao lift.pre mesec dana je on odbio da popravlja lift i odlučeno je da mora da napusti prostoriju. on je to odbio rekavši da je on tu zajedničku prostoriju"otkupio" i da je to sad njegovo vlasništvo.a istina je da je adaptirao tu zajedničku prostoriju u nekakvu recimo garsonjeru. u međuvremenu je izdao tu prostoriju.

zanima me kakva imamo prava mi stanari tog ulaza u kojoj je ta zajednička prostorija?

Link to comment

nisam ja ni bio tamo kad su odlučivali a i da sam bio..doduše taj je dobro radio.pre toga ovi preko trećeg sprata ne daju pare za lift i hidrofor a ove gornje babe proklinju do petog kolena i tako se došlo do ovog.

@ moćo hvala

Link to comment

Ne moze da je otkupi nikako. Jel postoji ugovor o kupoprodaji? Ne postoji cao zdravo.

 

Ne samo ugovor o kupoprodaji. Potrebna je i odluka o pretvaranju zajedničke prostorije stambene zgrade u posebnu prostoriju, a ona se donosi konsenzusom svih stanara (čini mi se, da ne otvaram sada zakon, mrzi me), da bi se takva prostorija uopšte mogla naći u prometu. Tek nakon toga, trebala bi odluka o prodaji, pa ugovor.

 

@bradilko

 

Ja bih na vašem mestu eventualno prijavio zakupca prostorije Odeljenju za imovinsko-pravne i stambene poslove opštine, i zatražio njegovo iseljenje, obzirom da zajedničku prostoriju koristi bez ikakvog pravnog osnova, tj. ugovora sa stambenom zgradom. Možda vam ne uspe da ga iselite odmah, ali ćete svakako pokrenuti stvari sa mrtve tačke.

Link to comment

Ne može uopšte da se proda zajednička prostorija. Mora da se pretvori u stan ili polovni prostor, uz saglasnost skupštine zgrade.

 

AKo postoji bilo kakav pravni osnov, neće ga iseliti opština jer su oni nadležni samo za iseljavanje bez ikakvog osnova. Čak i kada je osnov otpao, opštine smatraju da nemaju one pravo to da cene već to mora suda da uradi.

 

Ova odluka koju bradliko spominje je upravo takav pravni osnov i zato treba odmah ići na sud i ne gubiti vreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...