Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Pa to je nepravda. Ne bi smeli to rade bar dok 1 od njih ne izvuce deblji kraj. U suprotnom ako policajac prvi uperi pistolj, naoruzani gradjanin ima puno pravo da otvori vatru na njega. Sta pravo, obavezu. Ne znam da li takva odredba postoji u zakonu, ako ne, trebalo bi. I onako nikad nikom nisu pomogli, kad su mi obili stan bezbednije sam se osecao u prisustvu lopova, nego kada je dosla policija. Cp6uja!!
Nemaš razloga za brigu. Trenutno je na snazi nepisano pravo policije da prva poteže oružje, prva otvara vatru, prva primenjuje sve druge oblike sile i uopšte demonstrira 1 krajnje preventivan nastup, a blagodeti tog prava se između ostalog ogledaju i u onome što se desilo ovom dečku. Ili onom dečku iz Daretovog posta. Ili još gomili drugih ljudi. Utehe poput: "Pošteni građani koji se ne bave sumnjivim poslovima i ne bazaju po ulicama u gluvo doba noći, nemaju razloga za brigu" ili: "Kako to da ja nikada nisam imao problema sa policijom", mogu da pomognu neko vreme tj. dok te Marfijev zakon nekim nesrećnim spletom okolnosti ne postavi na pogrešno mesto u pogrešno vreme. Tada je samo pitanje da li ćeš proći sa 1 neprijatnom epizodom iz života ili ćeš dobiti batine a možda i metak. Upravo zbog tih neograničenih prava koja si im podržao jer si smatrao da tebi lično to nikada ne može da se olupa o glavu, a dokle god je po tuđoj mandolini zašto bi te doticalo. Edited by beowl
Link to comment
Meni nije jasno zasto se "interventna" policija uopste bavi poslom, koji je u opisu "saobracajne" policije? I po kom kriterijumu imaju pravo, da zaustavljaju i trkeljishu ljude po ulicama? Tu pre svega, ne mislim na ovaj strasan i nesrecan slucaj, koji je produkt pandurske obesti, vec na drndanje ljudi koji ne prave nikakve prekrsaje. Od kada sam otisao iz Srbije, nikada i ni u jednoj zemlji (a ziveo sam u cetiri razlicite) panduri me nisu zaustavljali - ni na ulici (ono cuveno: "licnu kartu na pregled"), niti dok sam vozio kola (bez prekrsaja). A cim dodjem u majcicu, svaki drugi dan pokazujem nekom idiotu licnu kartu ili vozacku dozvolu. angry.gif
Ne razumesh ti to. Vi tamo imate samo po jednu, ili nijednu mafiju; mi ih ovde imamo (najmanje) 17. Treba se izboriti protiv svih tih mafija, koje svoje mafijashke poslove vrshe obichno rano ujutru, u pijanom stanju, prolazeci kroz crveno na semaforu. I nasrcu na policajce vratima automobila. Ko zna, mozhda je ovo bio boss neke od mafija? Recimo saobracajne mafije?
Link to comment
Meni nije jasno zasto se "interventna" policija uopste bavi poslom, koji je u opisu "saobracajne" policije? I po kom kriterijumu imaju pravo, da zaustavljaju i trkeljishu ljude po ulicama? Tu pre svega, ne mislim na ovaj strasan i nesrecan slucaj, koji je produkt pandurske obesti, vec na drndanje ljudi koji ne prave nikakve prekrsaje. Od kada sam otisao iz Srbije, nikada i ni u jednoj zemlji (a ziveo sam u cetiri razlicite) panduri me nisu zaustavljali - ni na ulici (ono cuveno: "licnu kartu na pregled"), niti dok sam vozio kola (bez prekrsaja). A cim dodjem u majcicu, svaki drugi dan pokazujem nekom idiotu licnu kartu ili vozacku dozvolu. angry.gif
Da je i sam nekako mislio da je interventna nesto kao SWAT, da je tu da...pa ne znam, intervenise u nekim mnogo zajebanim slucajevima. Zato i mislim da su tako nadrkani kada zaustavljaju automobile u 3 ujutru, jer pizde, smatraju da su oni neka visa rasa policajaca a oni im uvalili duznost saobracajca...
Link to comment

... ili im je jednostavno bilo dosadno. Ono, mirno veče, nema frke, pljeskavice već pojedene, do kraja smene ko zna koliko, kud ćeš bolje razbibrige od potere za vozačima koji prolaze kroz crveno svetlo.

Link to comment

Mislim da je dužnost svakog policajca u uniformi da zaustavi vozača koji prodje kroz crveno. Da ne ispadne još da je dozvoljeno proći kroz crveno, kad si pijan u 4 ujutro.Ono što je veliki problem policije u Srbiji, je nedostatak kontrole psihičkog stanja policajaca. Jer, ovako očigledno postoji problem da imaš previše "trigger happy" osoba u uniformi, kao i nedostatak unutrašnje kontrole. Da se ovakvi slučajevi ne bi ponavljali previše često(jer je neizbežno da se povremeno dese, pošto je ljudski faktor uvek u zasedi), treba puno raditi sa tim ljudima u policijskim uniformama, da bi se ako je moguće promenio mentalitet koji potiče iz SFRJ, da gradjani postoje zbog policije, a ne obrnuto.

Link to comment
... ili im je jednostavno bilo dosadno. Ono, mirno veče, nema frke, pljeskavice već pojedene, do kraja smene ko zna koliko, kud ćeš bolje razbibrige od potere za vozačima koji prolaze kroz crveno svetlo.
Ama meni je u redu i potera za nekim ko je prošao kroz crveno. Generalno ne mogu da podnesem kad ljudi prolaze kroz crveno mrtvi ladni. Ali, ono, staneš ispred njih i nateraš ih da se zaustave, "dobro veče, vašu ličnu kartu", ako nemaš blok za saobraćajne prestupe kažeš im da sačekaju dok ne dođe patrola saobraćajne policije, onda ona izmeri alkohol vozaču, ako je preko-uzme mu dozvolu, napiše im prijavu za to i za prolazak kroz crveno i to je to. Nema razloga ni glas da povisi, a ne da se, sačuvaj me bože, hvata za svijetlo oružje. Ali ko bi onda ispao baja. E pa evo mu sada nek razmišlja o odbrani, ali nije to u pitanju nego što roditeljima tog dečka sad ne vredi ni da policajca osude na 150 godina zatvora. Gotovo je.
Link to comment
Drzava uvek stoji iza svojih naoruzanih majmuna. Ubistvo ovog coveka - a radi se o ubistvu, kratko i jasno - je posledica metoda vladanja a ne pobesnelih propalica kojima je vrh vlasti udelio pistolje.Protiv ovoga se treba boriti (a) promenom vlasti i (b) naoruzavanjem gradjanstva (da ubijanje postane mnogo skuplje po ubice.)
Fenomenalan nik.Samo kad se setim smradova koji su aplaudirali kad je murija ubila ranka panica na demonstracijama povodom radovana.
Link to comment
Ne mogu da se oporavim od ove vesti. Jezivo je da tako odes, treba stvarno biti pizda da bi rekao "desava se". Nikada se nisam osecao bezbedno zbog prisustva pandura, i ne secam se da su mi ikada pomogli ni kad su mi obijali stan, krali kola, tukli me na ulici zbog izgleda. Boli ih dupe. Ali bili su tu za sud, prelazak van pesackog, pretresanje bez povoda... Meni je neverovatno da njih toliko ima po ulicama, nigde to nisam video.
Ne, ne. Nema ih dovoljno!
Link to comment
Postoji taj tip u našoj panduraciji, obestan i nasilan do psihopatologije, i to nije samo produkt "ratnih i kosovskih trauma" (pre obratno, verujem da su glavni počinioci zločina 90-tih upravo bili takvi tipovi, pušteni s lanca, plus i oni slabašnih ličnosti koji nisu hteli da zaostanu za njima).
tako je mislio i moj ex mentor koji se bavi psihologijom licnosti. onda je dobio pandure da ih istestira uzduz i popreko na bas takvim nekakvim merama i sokirao se kad je video da su ispali male mace u poredjenju sa prosecnim srbinom. manje impulsivni, manje agresivni, i dosta manje nestabilni. pri tom pricamo o testovima na kojima ljudi imaju tendenciju da pokvare skor kad im se kaze da pokusaju da se predstave u sto boljem svetlu. znaci u najboljem slucaju panduri su iskreniji od narodne mase :Dopet stara milgramovska prica - uzmes normalnog coveka i pritisnes ga na pravi nacin, i dobijes takvog neljuda da svi veruju da nikad nije mogao biti normalan.ono o kvalitetu obrazovanja ne sumnjam.
Link to comment
Samo kad se setim smradova koji su aplaudirali kad je murija ubila ranka panica na demonstracijama povodom radovana.
Bilo ih je i ovde na forumu krs i lom.
Link to comment
tako je mislio i moj ex mentor koji se bavi psihologijom licnosti.
Ne znam, ja sam pričao na osnovu svog iskustva iz rezervnog statusa. Možda mi uzorak nije bio verodostojan, već su mi upali sami čarls mensoni, al' hebi ga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...