Jump to content
IGNORED

Large Hadron Collider


Schmeling

Recommended Posts

  • Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mei

    77

  • Indy

    26

  • Schmeling

    23

  • Jolly Roger

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

prekucavam na brzaka vesti sto vidim na netu pa brljavim. izvinite. evo u danasnjem gardijanu specijalni dodatak o large hadron kolajderu. nisam jos stigla da procitam, ali izgleda kao da ima bas puno zanimljivih informacija o cesticama i eksperimentima koji ce se tu raditi i o citavoj konstrukciji LHCa.

Link to comment

Hebi ga, pomerili countdown, jos 24 dana...Ne verujem da cemo nestati u crnoj rupi (mada ko zna), ali jedva cekam rezultate (i pokusavam da shvatim sta to oni u stvari traze, procitao sto sam stigao, e sad to treba svariti...)Svakako idu jako zanimljiva vremena...

Link to comment

koliko se secam nekih prezentacija atlasovaca kod mene, prvih par meseci ce se snopovi sudarati na nizim energijama vec postignutim u drugim eksperimentima (oko 1TeV) u cilju kalibracije detektora. medjutim, zbog vece luminoznosti imace jako puno materijala da, tako reci kao side effect, ponove merenja vec poznatih ekperimentalno izmerenih masa cetica i medijatora interakcija iz fizike standarnog modela, tj. nista egzoticno se ne ocekuje u pocetku.kako se budu povecavale kolizione energije i luminoznost u toku prve godine, ocekuje se da ce otkriti Higgs boson, ukoliko postoji. ukoliko ne postoji...to bi bio problem...mozda se tokom prve godine otkriju i neke od "laksih" supersimetricnih cestica. kad krene potpuna produkcija na 14 TeV, bice uzbudljivo. jedino sto javnost, najverovatnije, nece znati tacno sta se desava u vezi novih otkrica dok kolaboracija ne obradi sve podatke i ne pusti zeleno svetlo za svoje rezultate. ja sam nestrpljiva ;-) <_< .

Link to comment
Kako se ovaj tvoj potpis krasno nadovezao na kraj posta... :D
^_^
Kad ce Large Collider da dozivi zvanicni Hardon?
ukoliko ne budu imali nikakvih problema, nakon nekoliko meseci treba da dodju na 14 TeV. medjutim, problem je sto je ovo sudarac hadrona gde se prozivodi mnogo nus-produkata koji smetaju preciznim merenjima. pretpostavlja se da im treba najmanje godinu dana sudaranja i prikupljanja podataka da bi mogli da vide na primer cist signal za Higgs-a. Hocu reci, Higgs se u realnosti moze proizvesti vec u prvim mesecima, ali podaci ce biti takvi da ga nije moguce "videti", jer ce biti mnogo vise obicnih poznatih cestica u moru zabelezenog signala.
Link to comment
kurcu ta skalamerija nece da sluzi, kakvo crno objasnjenje smisla zivota i postanka vaseljene, bolje da su nahranili pola afrike
Vidi ti ovoga, kad me ne prati po Forumu on pise bedastoce. A je l' ti palo na pamet de se zapitas po kom bi se Morningsideu setao sa Herrom da je Izabela resila da hrani Afriku?
Link to comment
Ne radi...
Cekaj, ovi numeju da naprave stranicu na netu, a vamo im verujemo oko te crne rupe? Odosmo u pizdu materinu...P.S. Najzalije mi je pandi. Taman su mislile da su se izvukle...
Link to comment
e našla se dva "suturena" (V. P. Dis) pa temu u blato...ko kaže da crna rupa već nije formirana?
ti mu valjda dodjes mokri cvor, strucnjak za akceleratore
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...