Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

naravno.

 

kad se isfeniram   :fantom:

e, sad. poshto je vecini znano da vec neko vreme narichem, jer mi s mukom stechena frizerka odlazi u emigraciju (! jeste, nekom ode profesor univerziteta, meni ode frizerka <_<), odem za vikend 'poslednji' put, da se isfarbam itakoto, shta cemo da radimo, pa standard, ono, da potraje bar do kasnog proleca, a posle cemo ionako svi chetvoro da izgledamo kao deca neolita, neko vishe neko manje (ja najvishe <_<) i nakuka mi zena da me isfenira, kao, za kraj. i ja je pustim (inache ne dadoh nikad, ne videh se u tom konceptu, kao da se uopshte vidim u nekom). dok sam se tamo gledala bilo mi neshto strashno, kao da cu da povedem ministarstvo zdravlja ili drugi dnevnik, dobro veche, ja sam gospa buba, ovo su najvaznije vesti :isuse:. medzutim, dok doshla kuci, malo pokisla, relaksirala se, ovono, vidim ja da to i nije tako loshe ^_^

 

dakle, koje su shanse da to radim sama? nikoje? mislim, kolko je to komplikovano za kotkuce, u smislu uvezbanosti. chak i kad bih pristala da neshto ustajem sabajle da se peglam. shto je, realno, nemoguc dogadjaj :(

 

hipotetishem. kako vi to radite? kad radite? kolko drzi?

Edited by gospa buba
Link to comment

 

dakle, koje su shanse da to radim sama? nikoje? mislim, kolko je to komplikovano za kotkuce, u smislu uvezbanosti. chak i kad bih pristala da neshto ustajem sabajle da se peglam. shto je, realno, nemoguc dogadjaj :(

 

hipotetishem. kako vi to radite? kad radite? kolko drzi?

 

 

Ima fora.

 

Gledao svastiku, fenira se profi, samo moras da uvezbas pokrete i budes jaka uruke. Fen prati cetku, celo ti se mrsti, kicma krivi. Uspeh zagarantovan.

Link to comment

Ima fora.

 

Gledao svastiku, fenira se profi, samo moras da uvezbas pokrete i budes jaka uruke. Fen prati cetku, celo ti se mrsti, kicma krivi. Uspeh zagarantovan.

ma da, kapiram. chim su mi mater i momak rekli da mi je bash divno (i mnogo bolje nego inache! <_<), jasno mi je da je neka fizikalija. pitacu đecu ^_^

 

kad bi moglo nekako usisivachem :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

bubo, ne znam sta tacno trazis ali sta god da trazis neka klinka je vec okacila tutorijal samofeniranja na jutjub, ili je neki gej frizer okacio tutorijal feniranja neke klinke na jutjub. tamo ima s v e. samo sam ja lijena da primjenim.

a ukljuci i pinterest!

Edited by morgana
Link to comment

Postižem veoma neujednačene rezultate samofeniranjem. Meni rekli da je ključno da se četkom "odvoji koren od temena". To sam protumačila da mora da se dlaka zahvati četkom celom svojom dužinom što bliže korenu kose, inače je kratkotrajni efekat flafi a ubrzo bude slepljeno. Mada, ne volim da se vidi da sam bila kod frizera, da imam frizuru, pa se retko feniram u salonu. Jednom kad sam htela da promenim frizerku, otišla sam u  komšiluk a gospođice su htele da se  potrude pa su mi napravile lokne pozadi, sve uredno složene jedna do druge, k'o za svadbu.

Link to comment

tzv sarmice! 

 

Bubo, ne verujem da možeš sama. sama možeš eventualno da se ''dopravljaš'' presom, ali profi feniranje je ipak za salon jer prosto ne može tebi ruka u taj položaj da ode. 

 

 

edit: moj slučaj!

raste mi hrpa neke nove kosice, sva sam fuzzy. a i vreme je za šišanje, od fijaska u maju-junu nisam se usudila pod makaze.

Edited by Valkyrie
Link to comment

ne pada mi napamet da se dopravljam presom, najbolje da mi treba i htz :lolol:

 

pogledacu po morganinom savetu jutub, a mozda i pinterest (zlotvor ћући ћекајући utoj zeni, morgani <_<), pa cu se porazmisliti.

 

znachi nishta ^_^

 

 

edip. jedared sam u autobusu uochila divnno feniranu zenu, i odmah se neshto inspirisala te poslala sestri esemesa da je pitam dal se ona sama fenira, poshto je uvek divno opravljena. pitala me dal sam pijana :lolol:. nachi to je to :P

Edited by gospa buba
Link to comment

gospođice su htele da se  potrude pa su mi napravile lokne pozadi, sve uredno složene jedna do druge, k'o za svadbu.

kad su ljanke pa ne znaju da mogu ih rastresu da ne liče na sarme.

zajebi komšije.

Link to comment

 

 

dakle, koje su shanse da to radim sama? nikoje? mislim, kolko je to komplikovano za kotkuce, u smislu uvezbanosti. chak i kad bih pristala da neshto ustajem sabajle da se peglam. shto je, realno, nemoguc dogadjaj :(

 

hipotetishem. kako vi to radite? kad radite? kolko drzi?

 

 

nema sanse.

to se vezba godinama a da pri tom moras sama sebi da budes najvaznija i jedina briga i samo o izgledu da brines i ni o cemu drugom.

 

 

ali ima i dobrih vesti jer za feniranje mozes da odes bilo gde tj. kod bilo koje frizerke u prolazu,ulazu i iza coska..to nije problem potraziti i naci tj. najmanje je bolno.

Link to comment

ajd kad vec pricamo.

ja se ne feniram otkad mi je kosa oduza jer ne moram i jer sam lijena (a pije toga nisam samo zato sto sam lijena) ali dobro mi dodje par kapi necega da malo disciplinuje krajeve.

koje ulje, serum ili slicno je dobro u tu svrhu? a da ne umasti kosu previse i ne oteza je.

Link to comment

kad su ljanke pa ne znaju da mogu ih rastresu da ne liče na sarme.

zajebi komšije.

Tu sam bila silom prilika dok sam se oporavljala od preloma, pa otišla do najbližeg salona.

 

@morgana od ulja za vrhove koristim

http://us.davines.com/oi-absolute-beautifying-potion/d/1057

Uzmem veće pakovanje u Selective salonima, pa zaboravim kad sam poslednji put kupila. Čini mi se da je bilo oko 2500 dinara.

Ne masti kosu, koristi se u malim količinama a i lepo miriše. Jedino što im zameram je prevara- u izlogu je pisalo da je reč o arganovom ulju a zapravo je reč o ovoj biljci. http://en.wikipedia.org/wiki/Annatto

Edited by halloween
Link to comment
  • 3 weeks later...

sramim se priznati ali danas sam prvi put uzela onaj sampon za suvo pranje kose,imala sam neki pakao kod kuce za vikend a izrastak je prilican pa se moja kosa brze masti od spaljene farbane a sutra moram na posao pa sam posegla za ekstremnim merama..i moram priznati da stvar uopste nije losa tako za jedan dan i to u ekstremnim prilikama,iznenadjena sam..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...