Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ma volim, ali izgleda samo ako se bas dobro spremi. mislim da sam ostavio previse masti i sve je imalo prejak ukus na nju. a uopste mi se nije cinilo da je ima previse.

 

pasteta od dzige, s druge strane vise nego dobra.

Link to comment
  • 2 weeks later...

drugari, jel moze neko da mi preporuci dobar recept za bundevu punjenu gulasom... ja vec dosta ne jedem meso pa sam malo dezorjentisana kada su recepti tog tipa u pitanju, a imacu neke goste pa mi palo na pamet da im to spremim. ako moze nesto sa nekim zanimljivim dodacima, tipa pekmezom od kajsija ili sljiva, kockicom cokalde, a negde vidim da stavljaju odozgo kajsije iz kompota.... dakle, neki  malo neobicniji recept....hvala!

Link to comment

pa to je koliko se secam argentinski recept, trazi argentina pumpkin stew ili tako nekako.

 

ja to nisam nikad pravio, jednom sa bio na upravo takvoj veceri. mislim da ces to sa slatkim dodacima morati sama da improvizujes, siguran sam da toga nema u originalnom receptu.

Link to comment

ma stavi suve sljive, to nikad ne moze da omane. ako ispadne mnogo retko umesaj pred kraj kasiku dzema od sljiva i na konju si. ako imas, obavezno dodaj neki neocekivan zacin koji ce da da dobar tvist. recimo mislim da par zrna kleke moze da bude super. takodje saku sitno naseckane suve slanine, pancete.

Link to comment

jbg, nemam rajs kuker i nikakvo iskustvo sa tim. ali znam da Japanci kuvaju pirinač u tome. sad, kažem, ne znam kako funkcioniše, ali ispiranje je potrebno da bi uklonila višak skorma i da se pirinač ne bi pretvorio u lepljivu kašu. ali to ide brzo, samo ga saspi u cetku i stavi pod jak mlaz vode.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...