Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

auuuu, ovo zvuci kao totalni smor.u stvari kad rece '90te' , 'aktivizam' i 'dokumentarizam' meni to zvuci ko okt. salon 2008 bez onih par kunst-istorijskijskih radova. dakle ono, surovi istocnoevropski survivalism, samoproklamovani refugee-artisti :D koji deluju iz berlina / pariza / amsterdama i traze uhlebljenje kod kuce na konto price o 'uspehu u inostranstvu'. meni to bio pojam retro 90s salona, nadam se da sad nije tako.

Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

auuuu, ovo zvuci kao totalni smor.u stvari kad rece '90te' , 'aktivizam' i 'dokumentarizam' meni to zvuci ko okt. salon 2008 bez onih par kunst-istorijskijskih radova. dakle ono, surovi istocnoevropski survivalism, samoproklamovani refugee-artisti :D koji deluju iz berlina / pariza / amsterdama i traze uhlebljenje kod kuce na konto price o 'uspehu u inostranstvu'. meni to bio pojam retro 90s salona, nadam se da sad nije tako.
pa nije bas tako nit je nasa scena bas bila takva. mozda je u tome i deo problema. ali na momente jeste smorno.
Link to comment
pa nije bas tako nit je nasa scena bas bila takva. mozda je u tome i deo problema. ali na momente jeste smorno.
pricas o salonu 2008 ? pa tamo je falio jedino bogomir doringer.mislim i opusteno je mogao da bude tamo, niko ne bi primetio. u svakom slucaju, to je taj nivo™.
Link to comment
jan fabr mi je cisti postmoderni, barokni, kic. i pri tome kada ta bitefovska opijenost prodje beogradjani ce opet shvatiti (ili mozda nece) da su imali prilike da vide verovatno vodecu video umetnicu danasnjice u yael bartani dok su za to vreme obigravali oko belgijskog dekadenta. ostatak mi je onako. milgram eksperiment thumbs down. suvise dokumentaristicki za moj ukus a prilicno i banalno (sam eksperiment je nekako danas banalan, zar ne?). zmijeviski mi se nikada nije bas dopadao (iako mu je onaj rad sa nacistima odlican). vahidini udzbenici izgledaju jako zanimljivo kao objekti samo kada bi mogla nekako da se otrese te aktivisticke price (historija/histerija). milica t. ima video koji lici na top listu nadrealista (ono kada nele vodi dnevnik pa navuce globus na glavu). led art dobro postavljen ali funkcionise samo na nivou istorijskog artefakta iz 90tih (bas kao i urtica). ne znam da li je to intencionalno. palestinsko pitanje je konacno dovedeno do paroksizma i potpunog neukusa sa pratecim programima tipa 'donesite vas pasos da vam u njega metem pecat drzave palestine' (to daje novo znacenje reci drzavni umetnik). jebiga ali ja sam poznati cionista koji vise voli sholema od hane arent tako da je bolje da cutim.sama postavka mozda malo predizajnirana. arhitekta je definitivno dao svoj pecat. mirko ilic - pristojan katalog i odurno idejno resenje vizuelnog identiteta ovogodisnjeg salona.jebiga, za ostalo bih morao da jos jednom prodjem kroz izlozbu. k. zdjelar nisam video, nisam se udubio u tzv. irwin sobu i sve tako. za razliku od proslog salona nazire se neka misao iza izlozbe.
trebalo je da stavim novce da ti je fabr kic, mada ne bih pogodila izbor epiteta, tipovala bih na sranje :Pa milgram i stenford, potpuna redudanca, entropija, ali mozda je intencionalno...a zmijevski... koji rad sa nacistima?vahidina ucionica, posebno sa crtezima na zidovima, nedopustivi pescanik. neprijatno.
nebitno je da li je jan fabr kic ili nije, naravno da grdan jeste i da se iz aviona vidi da mu nije mesto u takvoj konstalaciji izlozbe (ili jos bolje postavke, koncepta yadaya) ali je kustoskinja njegovim (bitefovskim, haha, jako:)) uvrstavanjem nesvesno postavila omiljeno kaubojevo pitanje: was ist kunst? vise od pola radova prisutnih na OS nisu, kako god postavili i olabavili kriterijume.inace se jako slazem sa ovom kimovom beatifikacijom ovog video rada yael, i mene je privukla estetika vise nego bilo sta drugo u njemu
u okviru toga sta rad nudi, !estetika! je najbolja, ali meni opet...
pa, nije iskljuceno da su kustoskinje imale neokolonijalisticki pogled na srbiju, da smo urodjenici koje treba osavremeniti metodama iz proslosti. zapravo intenzivno tipujem na to.
nije to samo prema srbijija ne znam kako to funkcionise, ali ideja koja se provlaci kroz postavku... fino da je ima, ali nije da sam svet i sebe gledala drugacije posle posete, ali sam uzivala par sati, tako da je kaubojevljeva umetnost pobedila.
Link to comment
pricas o salonu 2008 ? pa tamo je falio jedino bogomir doringer.mislim i opusteno je mogao da bude tamo, niko ne bi primetio. u svakom slucaju, to je taj nivo™.
sta je bilo 2008. godine? bojana pejic?pa to je bilo onako konfuzno ali ne za doringera. doringer se mogao pre zalomiti 2007. godine na hedjijevom salonu. taj je bio dno dna.
Link to comment
trebalo je da stavim novce da ti je fabr kic, mada ne bih pogodila izbor epiteta, tipovala bih na sranje :Pa milgram i stenford, potpuna redudanca, entropija, ali mozda je intencionalno...a zmijevski... koji rad sa nacistima?vahidina ucionica, posebno sa crtezima na zidovima, nedopustivi pescanik. neprijatno.
crtezi na zidovima kod vahide? nesto sam propustio. meni su onako skupljene knjige bile jako zanimljive. akumulacija istorije. nije to nezanimljivo koliko ga ona cini takvim.
Link to comment
crtezi na zidovima kod vahide? nesto sam propustio. meni su onako skupljene knjige bile jako zanimljive. akumulacija istorije. nije to nezanimljivo koliko ga ona cini takvim.
a sto su ti bile zanimljive?crtezi su posledica radionice, tzv. visnjica na vrhu slagazmijevski. koji rad sa nacisitima?
Link to comment
sta je bilo 2008. godine? bojana pejic?pa to je bilo onako konfuzno ali ne za doringera. doringer se mogao pre zalomiti 2007. godine na hedjijevom salonu. taj je bio dno dna.
Ne secam se 2007, moro bi da zagvirim na sajt. A salon 2008 je bio tranzicioni soros realizam: Nurhan Cehaja, Malici & plejada umetnika sa Kosova, iz Albanije, Srbije, Crne Gore, BiH, Bugarske, Rumunije, Srbije. Parada mediokriteta sa 'politickim' stejtmentima o Balkanu na kojem vise ne zive.Hint:

fpcb61.jpg

Link to comment
a sto su ti bile zanimljive?crtezi su posledica radionice, tzv. visnjica na vrhu slagazmijevski. koji rad sa nacisitima?
ma neki matori. portreti poljskih glumaca u naci uniformama. duhovit rad. knjige skupljene i tretirane kao objekti, deo instalacije, imaju neku draz makar kada sam ja u pitanju. ako nista drugo funkcionisu kao neke prustove madlene + one treba da te uce istoriju ali sada su istorija. ima to neku draz ali mi se sada ne da misliti dalje. samo ti crtezi su verovatno potpuni polit-kic.
Ne secam se 2007, moro bi da zagvirim na sajt. A salon 2008 je bio tranzicioni soros realizam: Nurhan Cehaja, Malici & plejada umetnika sa Kosova, iz Albanije, Srbije, Crne Gore, BiH, Bugarske, Rumunije, Srbije. Parada mediokriteta sa 'politickim' stejtmentima o Balkanu na kojem vise ne zive.Hint:

fpcb61.jpg

daj me pusti tih miskovih kovanica (soros realizam). kada pogledas sta je OSI CCA izlagao na drugoj godisnjoj izlozbi 1997. godine videces da je to cisti post-konceptualizam ili postmoderna. od ivana ilica do dragana papica. cak je i milicin infamni rad do te mere estetizovan da je politicka poruka citljiva samo njoj.paradoks je da je eksplicitno politicna umetnost bas bila zastupljenija pre pojave soros centra. samo je bila najcesce uzasno konfuzna. kao gorepomenuti led art.inace i tamo je bilo par jakih radova/umetnika. zmijevski je i tada izlagao. inace istocno evropski fokus ne cudi s obzirom da je bojana radila onu famoznu izlozbu after the wall. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...