Jump to content
IGNORED

Građevina,Mašinstvo,ETF


Milošica

Recommended Posts

Nisam našao temu za fakultete,nadam se da nisam pogrešio što stavljam ovde.

 

Zavrsavam drugu godinu Gimnazije i poceo sam da razmisljam o potencijalnom fakultetu.Postoje 3 opcije:Gradjevina,Masinstvo i ETF.

 

Cenim da je ETF najperspektivniji,ali zaista mi se ne dopadaju price o tezini prijemnog i tezini samog fakulteta.

Programiranje cu malo bolje otkriti u 3. godini,ali na prvi pogled mi se ne dopada.Ako mi se ipak dopadne,pocecu ozbiljnije da razmisljam o I smeru na Matematickom.

 

Trenutno mi je glavna dilema Gradjevina ili Masinstvo.Dakle,koji fakultet je perspektivniji u Srbiji,kakva je tezina fakulteta i prijemnog?

 

Svima bih bio jako zahvalan na odgovoru. :D

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    17

  • gospa buba

    9

  • Milošica

    8

  • JozoMujica

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

pretrchao :lolol:

 

dakle, dete. a shta se tebi svidja od toga? poshto izbor izmedju etf, mashinstva i gradjevine nije neki skandalozan diverzitet po meni.

 

ja sam u maniru svidjanja. da li ce neshto da te "cheka" ili nece za 6-7 godina, to sada vishe niko ne moze da kaze. i onda volim da savetujem mlade da pokushaju da budu srecni i zadovoljni ozbiljno ucheci neshto shto im se zaista dopada nekoliko godina, jer kasnije su sve manje shanse za to, i izbor prema svidjanju ce prestati da bude legitiman. ukoliko ne mogu da nadju nishta slichno, onda da budu knjigovodje i poreznici. oni su perspektivni od rima na ovamo i to nece prestati nikad ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Nisam jos najbolje upucen u sam posao tih inzenjera,ali na prvi pogled najvise mi se dopada Gradjevina.

 

Programiranje ne znam da li mi se dopada,to cu otkriti u 3. godini...

Link to comment

Programiranje ne znam da li mi se dopada,to cu otkriti u 3. godini...

Ne dopada ti se, čim čekaš da ti ga otkriju u školi, a Internet pun knjiga, tutorijala...

Link to comment

dakle, imash vremena, to je vazno.

 

a programiranje ce da ti se mozda svidi ako ga ne predaje kreten. ako predaje kreten, najvece shanse su da ti se ili ne dopadne uopshte ili da predavach uopshte ne prenese ideju, pa si na istom. programiranje ima mnogo veze sa nachinom rasudjivanja i trazi i jedan vishak kreativnosti, videcesh to sigurno. nije za svakog i ni to nije sramota  (to za ove lokalne programere! ^_^)

 

moj savet je da sachekash da zaista vidish, kad vec do sada nisi u toj prichi van shkole. ili ce da te kopka, pa cesh da ga nauchish na drugom mestu, ili nece da te kopka pa cesh se postarati za neki ozbiljan korisnichki nivo, jer to danas definitivno mora. meni ni najgrdji predavach nije uspevao da ogadi programiranje, i nashla sam nachin da mogu da ga koristim i izmishljam u sasvim trecoj struci. danas praktichno nemash oblast zivota u kojoj ti neshto od toga nece trebati na ovom ili onom nivou, ali je i to stvar odluke.

 

jozo, nikad nisam uchila p od programiranja izvan redovnog shkolovanja ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

jozo, nikad nisam uchila p od programiranja izvan redovnog shkolovanja ^_^

Hehe, pa nije bilo bas ni puno prilike tada. :P

Edited by JozoMujica
Link to comment

Hehe, pa nije bilo bas ni puno prilike tada. :-P

pa i to shto kazesh. ali vec 4 godine kasnije moj brat je bio samouki bog. tako da je neshto i do interesovanja ^_^

 

ali recimo ja sam dobar engleski i dobro programiranje dobila u shkoli. desi se i tako.

Edited by gospa buba
Link to comment

pa i to shto kazesh. ali vec 4 godine kasnije moj brat je bio samouki bog. tako da je neshto i do interesovanja ^_^

 

ali recimo ja sam dobar engleski i dobro programiranje dobila u shkoli. desi se i tako.

 

Ma naravno da možeš i u školi da dobiješ dobro znanje, samo mi ne deluje da će poludeti za programiranjem kad ga dobije kao predmet u školi a da za sada i ne pokušava da vidi o čemu se tu radi. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...