Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

sjebao lakat pre dve godine u teretani, pošteno ga doterao pre dva meseca, isto u teretani.

nisam mogo čašu držat u ruci.

 

odem kod privatnika. aha dečko, 10 terapija i kao nov. na osmoj skapiram da im je terapija efektna kao da sam bajao laktu i prekinem.

 

odem kod kostolomca u ns. namestio mi za oko sekund i pol, onda mi nešto iskrcko vrat i sredio problem sa ramenom koji vučem negde od trećeg srenje kada sam ga istegao bacajući grudve.

Link to comment

jel ti ljudi stvarno sebe zovu kostolomci? to im pise na vratima kancelarije ili nesto drugo? i jel obicno imaju barem srednju medicinsku ili su ucili od dede kako se radi? i konacno, da li u srbiji postoje ljudi koji sebe nazivaju "kiroprakticari" i da li ima neki sistem sertifikacije takvih (u srbiji)?

Link to comment

koja crna vrata koje crne kancelarije? ne smem da pominjem široko njegovo ime da mu neki privatnik ne pošalje... pa kogda go da je zadužen za proročice i lažne lekare. nemam pojma za background. ovaj moj ima par kila pro-sportskog iskutva i rada u hitnoj pomoći i učenja kod nekog lika iz bg.

ne postoji zvanje kiropraktičara u srb, ali ima ljudi koji tako sebe nazivaju i sporadično nekog malpracticom pošalju pod nož

 

 

hahhaa vidi ovo lol http://www.kostolomac-antic.com/

Edited by Ravanelli
Link to comment

himna teniserima, prelepo. sačekaću malo dok ne okačim na đovakov topik

 

 

edit: hahahahaaaaaa

nije mala, nije mala, đokovića nam dala lolololol

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 year later...

ne postoji zvanje kiropraktičara u srb, ali ima ljudi koji tako sebe nazivaju i sporadično nekog malpracticom pošalju pod nož

 

iskustvo iz nesrbije od pre par nedelja: otisao kod ortopeda zbog bola u ledjima, i on me u roku od odma skrcao u normalu (nakon sto je ustanovio da mi treba krcanje)

 

sad pitanje je - zasto to ne rade lekari i u srbiji?

(posto iz tvog istkustva i iskustva ljudi koje poznajem, imam utisak da ne rade vec tako neki madjionicari iz kraja)

Edited by Zverilla
Link to comment

Ima mađioničara iz kraja, ali ima i fizioterapeuta po privatnim ordinacijama za fizikalnu medicinu, koji rade masažu, propisuju vežbe i ostalo što treba.

 

(ne bi me čudilo i da fizioterapeuti po državnim domovima zdravlja umeju da reše takve probleme, samo treba uput da se stigne do njih)

Link to comment

kako to mislite da ne postoji zvanje? u smislu da ne postoji institucija koja skoluje taj kadar? ako mislite na to, da, ali svakako  ih ima. i svi rade i reklamiraju se bez problema pod tim zvanjem. s tim sto su svi pootvarali ordinacije ili ambulante kao fizioterapeuti ili doktori medicine. uglavnom su se educirali po inostranstvu/ amerikama i neretko cete i videti diplome. druga je stvar sto kod nas nema tog smera na visoj medicinskoj ili fakultetu.  npr vlada sa terazija je visi fizioterapeut, dr dinic je lekar fizijatar, mikica sa vma je fizioterapeut (srednjoskolsko obrazovanje) itd.  naravno ima puno i kostolomaca, onih koji uglavnom nemaju ni srednju medicinsku. sto naravno nista ne mora da znaci, nekom je pokojni steva iz mirijeva resavao ono sto nije mogla banjica.... od kad je 2008/9 ili tako nekako "pustena" alternativa u zdravstvo, svi skolovani kiroprakticari, tacnije kiropraktori rade kiropraksu bez problema kao uslugu.

 

@Zverilla

 

nije sto ne rade nasi lekari ili fizioterapeti, nego ne mogu da rade ono sto ne znaju, zlo bi bilo. to uopste nije zezanje ili nesto se nauci tek tako. mad,a ima i onih koji znaju, kao sto sam napisala, jer su se skolovali u inostranstvu.  ne znam gde  si u nesrbiji, ali recimo u francuskoj i spaniji postoje i osteopate, postoji i taj smer u njihovom zdravstvenom obrazovanju. a to je upravo nesto izmedju kiropraktora i ortopeda.

Edited by gagilija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...