Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

9500 CZK (kruna?) - koliko mu ga to dodje u dinarima ili evrima?
Danas je EUR 25 kruna, pre godinu dana je bio oko 30, znači 350-400, cca
Link to comment

'Ladno mi sinoc iz zgrade neko mazn'o mog simpaticnog Capriolo Kobru :lol: Posto mi je ovo jubilarni peti maknuti bajk, ne planiram da se upustam u zescu kupovinu nego cu da uzmem neki polovnjak, samo da se kotrlja... ili da maknem i ja nekome, imam kljuc od biciklarnice a i od prethodne zgrade u kojoj sam ziveo :D

Link to comment

gde uopste drzati bicikle? meni stoje na terasi i cini mi se da prilicno propadaju tako. kao prekrijem ih necim ali slaba vajda, hvata rdja samo tako. u podrumu verovatno ne bi opstali nedelju dana, a nemam ni volje da u sobi pravim parking..

Link to comment

Ma ja sam bio debil, drzao sam ga na drugom spratu (kao vezanog za ogradu, bas jaka zastita) a imamo dole neku biciklarnicu iliti podrum...Inace, otkupio sam ga posle par sati za 30 evra, lik sto ga je dig'o je neki 30-godisnji dzanki koji je taj bicikl dao u zamenu za fiks jednom mom "drugu" sto valja opojne supstance za glavnog mitrovackog narko-bosa :mellow: Sad mogu da ga ugazim kao malog majmuna ali ne znam sta bih time dobio, jebem li ga..

Link to comment
gde uopste drzati bicikle? meni stoje na terasi i cini mi se da prilicno propadaju tako. kao prekrijem ih necim ali slaba vajda, hvata rdja samo tako. u podrumu verovatno ne bi opstali nedelju dana, a nemam ni volje da u sobi pravim parking..
ja svoj držim na gajbi, tačnije, u predsoblju. ne smeta mi previše, ponekad okrznem kolenom zadnji točak kad ulazim u toalet, ali to je sve. inače, baš mi zgodno dođe to što je u predsoblju, pa po njemu rasprostirem znojave majce i čarape i gaće da se suše, kad se vratim sa džoginga.
Link to comment
ja svoj držim na gajbi, tačnije, u predsoblju. ne smeta mi previše, ponekad okrznem kolenom zadnji točak kad ulazim u toalet, ali to je sve. inače, baš mi zgodno dođe to što je u predsoblju, pa po njemu rasprostirem znojave majce i čarape i gaće da se suše, kad se vratim sa džoginga.
evo ti jedan tip:prljave carape kad se dobro osuse uopste ne smrde, mogu komotno da se ponovo nose i posle ionako smrde kao da su nosene prvi a ne drugi put
Link to comment
evo ti jedan tip:prljave carape kad se dobro osuse uopste ne smrde, mogu komotno da se ponovo nose i posle ionako smrde kao da su nosene prvi a ne drugi put
to sam i sam provalio, da jednom upotrebljene čarape kad se osuše ne desmr, tako da ja isti par nosim u uzastopnim serijama 5-6 puta. pa čak ni nakon te višekratne upotrebe ne počinju da štipaju za oči, već samo nabace neki otužni vonj, kao užegli margarin, recimo. tek tad ih spremim u mašinu za veš, a iz kredenca vadim nove.
Link to comment
?pa čak ni nakon te višekratne upotrebe ne počinju da štipaju za oči, već samo nabace neki otužni vonj, kao užegli margarin, recimo.
:lol::lol::Hail:
tek tad ih spremim u mašinu za veš, a iz kredenca vadim nove.
upravo sam vizuelizirao kako frishke charape drzis u kuhinji :)@ topic - bajs drzim u garazi, no mess, no fuss :wub:
Link to comment
  • 2 weeks later...

ima ja jedno laicko pitanje.ranije sam uvek imao bajs, kontras, i vozio ga kad god mi padne na pamet. odrzavanje nikada nije bilo problem, vozio se po celu sezonu bez potrebe da mu se i gume naduvaju.kasnije sam kupio osamnaestobrzinac, ne najgori, ali daleko od kvalitetnih. mislio sam da ce mi raditi bez problema, bar nekoliko godina, dok je nov, ali uopste nije bilo tako. od samog pocetka su se delovi non stop morali pritezati, menjati glave, pedale, stelovati menjaci... kada sam preracunao, ispada da je duze stojao cekajuci na servis nego sto je bio u voznom stanju (tj. bio je u voznom stanju ali mi ta voznja nije predstavljala zadovoljstvo). prodao sam ga prosle godine za 50 evra i zelim da zaboravim da sam ga imao.e sad, pitanje, da li sam to kupio los model, ili su svi takvi, ili sam ga ja vozio "pogresno" pa razdrndao? majstor mi je jednom na servisu rekao da je to okej bajs, i da moze jos da se vozi, popravio je sta je popravio, ja sam ga vozio jedno nedelju dana, i vec je bio za servis. to isto mi je rekao i lik koji ga je kupio, da je bajs okej.uzeo bih neki ponovo, ali da ne moram puno da razmisljam o njemu, samo da sednem i vozim.a mozda sam ja onaj lik iz majstorske radionice kojeg glumi stevo zigon? :o

Link to comment
ima ja jedno laicko pitanje.ranije sam uvek imao bajs, kontras, i vozio ga kad god mi padne na pamet. odrzavanje nikada nije bilo problem, vozio se po celu sezonu bez potrebe da mu se i gume naduvaju.kasnije sam kupio osamnaestobrzinac, ne najgori, ali daleko od kvalitetnih. mislio sam da ce mi raditi bez problema, bar nekoliko godina, dok je nov, ali uopste nije bilo tako. od samog pocetka su se delovi non stop morali pritezati, menjati glave, pedale, stelovati menjaci... kada sam preracunao, ispada da je duze stojao cekajuci na servis nego sto je bio u voznom stanju (tj. bio je u voznom stanju ali mi ta voznja nije predstavljala zadovoljstvo). prodao sam ga prosle godine za 50 evra i zelim da zaboravim da sam ga imao.e sad, pitanje, da li sam to kupio los model, ili su svi takvi, ili sam ga ja vozio "pogresno" pa razdrndao? majstor mi je jednom na servisu rekao da je to okej bajs, i da moze jos da se vozi, popravio je sta je popravio, ja sam ga vozio jedno nedelju dana, i vec je bio za servis. to isto mi je rekao i lik koji ga je kupio, da je bajs okej.uzeo bih neki ponovo, ali da ne moram puno da razmisljam o njemu, samo da sednem i vozim.a mozda sam ja onaj lik iz majstorske radionice kojeg glumi stevo zigon? :o
sve zavisi od toga gde zivis i gde hoces da ga vozis, ako si u gradu i ne mislis da se penjes uz neka brda onda ti je najbolja varijanta town bike tj bicikl sa jednom brzinom priolagodjen gradu - townie. za ovako nesto ja bih najpre gledao da kupim polovni ram i onda ga prilagodim svojim potrebama.iz nekog razloga neverovatno veliki broj ljudi koji zive u beogradu kupuje planinske bicikle bez ikakve potrebe.townie se ujedno i najlakse odrzava i najrobusniji je a takodje i najjeftiniji.mozes da rzamislis da stavis neke deblje gume eventualno da bi bio sigurniji na rupama i prljavom i losem asfaltu.
Link to comment

Interesantno al u Srbiji slabo ko vozi takve bajseve. Valjda je to neka stvar prestiza a ne prakticnosti, isto kao sto su ovde trenerice i patike skoro iskljucivo stvar mode.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...