Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

milogled, halloween - hvala vam puno :). proveriću, overiću, jeftinijem prikloniću. hercegovine su mi u komšiluku a za taj zavod - iz malog mozga kopam sećanje da kumina firma tamo šalje zaposlene... ona bila zadovoljna.

Link to comment

Bežanijska kosa, privatno odeljenje na poslednjem spratu. Najprofesionalniji sistematski pregled - paket sa EKG i pregledom kardiologa, oftalmologom, laboratorijom.. i ne znam šta još, ima više opcija.Ristić... ima puno šarenih papira i grafikona a u stanju je da pošalje ženu koja ima šum nad svakom mogućom arterijom sa nalazom "nema šumova". Dom zdravlja, horor samo po sebi. Ultrazvuk abdomena, zavisi ko opisuje nalaz, najbolje ordinacija u Tomaša Ježa.

Link to comment
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Pocinjem da sumnjam da imam astmu :ph34r:Jutros sam imao neki poveci stres pa sam upao u onaj problem sa kratkim dahom i krenuo da kasljem ko lud.

Some people with asthma rarely experience symptoms, usually in response to triggers, whereas others may have marked and persistent symptoms.[2
Sreca pa bar spadam u ovu grupu koja retko ima simptome. Samo kad se bas iznerviram. Te napade kaslja sam obicno imao otprilike jednom godisnje kad ovi moji nesrecnici igraju neku vaznu tekmu u Evropi. Ako ne racunam kratak dah ostatak godine ne primecujem problem a sa kratkim dahom imam problem od malena jer nikad nisam mogao previse da trcim ali nikad mi niko nije ni najmanje posumnjao na astmu. Inace redovno vozim bicikl tako da daleko od toga da sam oslobodjen od fizickog Po ravnom mogu da vozim sto godina ali me cak i krace uzbrdice ubijaju u pojam.Ovo me je danas (dodatno)smorilo:
Although stress and anxiety start in your mind, asthma is a physical disease of the lungs."It is important to note that asthma is not a psychosomatic disease," Kelkar tells WebMD. "It's not in your head. Stress can trigger symptoms if you already have the disease, but if you don't have it, stress does not all of a sudden cause a person to develop the disease of asthma."
http://www.webmd.com...hma-and-anxietyZa sada mi je po svemu sudeci izbegavanje okidaca sasvim dovoljno ali moram da vidim sta mi je ciniti pre nego sto se stvari ne daj boze pogorsaju. Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

komotno vjezbaj kuci svaki drugi dan ili bar 2x nedjeljno i istezi seja sam imala povecih problema sa ledjima i rijesila sam ih redovnim vjezbanjem (dobro, ostao mi je 1 koji se ne tice sjedenje nego izvjesnog pokreta, zbog stare povrede, ali to je skroz druga stvar)imala sam super rezultate i sa izvjesnim kvazitrbusnim kvaziplesom, al kontam da te ne zanima :Dmada realno nema neke veze sa plesom, samo su repetitivni osnovni pokreti u pitanju, ne nuzno zenstvenie da, jako mi je prijalo i jacanje kosih trbusnih misicaedit: sad vidim da tebe u stvari zanima samo da se rijesis upale a ne da sredis ledja, posto to znas kako ces :Dprocitala sam samo posljednje postove prije pisanja

 

 

možeš li molim te, morgana, da postaviš nešto tih vežbi za leđa

Link to comment
  • 2 weeks later...

možeš li molim te, morgana, da postaviš nešto tih vežbi za leđa

Koji deo ledja je u pitanju? Sve po malo ili postoji poseban deo na koji treba usmeriti paznju?

 

Ja sam redovno radila vezbe za gornji deo ledja dok nije poceo lumbalni deo da me zeza pa sam sad vec neko vreme na njima. Kad bih spojila sve vezbe koje sam dobila na terapijama tokom godina, bilo bi tu preko sat vremena svakodnevnog znojenja, a i to je samo delic onoga sto postoji ;D

 

Trazeci dodatne vezbe za vrat naleteh na ovaj sajt, ima gomila tzv terapeutskih vezbi za sve delove tela pa vredi gvirnuti: http://www.milojevicmedic.com/vrat_vezbe.html

 

Kod svih ovih vezbi je dobro da neko posmatra kako radimo dok ne predju u ~naviku, zato sto cesto nesvesno ne radimo sve kako treba, mozda jer ne vidimo sami sebe, jer smo krivi itd. I ne zaboraviti na disanje i drzanje tela tokom rada.

Link to comment

Ubija me donji deo leđa.

Heh, taman onda, samo da vidim da li cu uspeti da objasnim. Ove moje su zapravo kao jedna vezba, samo varijacija na istu temu. Postoji gomila drugih za krsta ali iz nekog razloga meni su na terapiji rekli da se drzim ovih.

 

Legnes na ledja na pod, savijes noge u kolenu (ugao..manji od pravog) i stopala su ravno na podu. To je pocetni polozaj za sve moje vezbe i jedina varijacija je - sta se radi sa rukama. Poenta je da se donji deo ledja u potpunosti priljubi dole, tako sto (1) karlica i zategnuti trbusni misici guraju taj deo ledja na dole, a onda se (2) podigne stopalo tako da upre petama u pod. Onda nastupaju ruke, (3a) npr ruke su ispruzene uz telo i dlanovi su na podu (prsti jedan do drugog), i tako dlanovima pritiskati pod. Ili (3b) ruke su i dalje uz telo, savijene u laktu za 90stepeni na gore (y-osa) pa se nadlakticom gura na dole. (3c) Ruke su skroz rasirene (180 stepeni) i na podu, a u laktu zavijene za 90stepeni, opet se gura na dole. (3d) Ruke se uhvate jedna za drugu za prste onako iznutra, drze iznad grudi (ili iznad stomaka 3e) i rastezu se ali ne odvajaju. (3f) ruke su ispruzene pored tela ali ovaj put okrenute nadlanicom dole, palac koliko moze odvojen od ostatka sake i ponovo se gura na dole.

Dakle svaki put isto, (1) priljubis ledja pa (2) upres stopalima pa onda radis rukama (3) i sve je u tom stiskanju, tj guranju i razvlacenju. Prekid ide isto po redosledu, prvo se prestaje rad rukama, pa se vrati karlica sa stomakom, pa se opuste stopala nazad na pod. Ponoviti svaku varijaciju sa rukama npr. pet puta, moze se dodavati po jedno ili dva ponavljanja nakon svake zavrsne nedelje, ali i ne mora, i u principu ne treba vise od deset.

 

Nasla sam video snimak koji koliko toliko pomaze u vizuelizaciji ovoga sta napisah (iako ne radi sve sta treba), a taman je dobar za objasnjavanje poslednje vezbe.

http://static.spineuniverse.com/sites/default/files/video/exercise/Knee-Lifts-v3.flv

Opet isto, 1 pa 2 (na snimku fali (2)) pa onda (3) vuces jednu nogu k sebi i onda kada noga vec dodje tako da ~zaklapa prav ugao u odnosu na telo, uzmes suprotnu ruku, stavis dlan na butinu i guras nogu nazad dok istovremeno guras nogu napred..kao da je sprecis da ide dalje ka tebi.

 

Sve ovo moze da se dodatno zabiberi i ukljucivanjem vrata, ali posto ja i sa njim kuburim, nisam radila, vec imam posebne vezbe za vrat, ovako bi me bolelo. Ta varijanta bi bila isto tako (1) pa (2) pa dok se radi (3) podigne se vrat ali samo toliko da se lopatice i ramena ne odvoje od poda.

 

Ako nesto nije jasno, pitaj, probacu bolje da objasnim.

Edited by Hamlet Strašni
promenjeno na zahtev autora
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...