Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

98712c8_k_zpsnbhxnqpb.jpg

 

Onomad je reseno: gradice se prvi na svetu tunel punog gabarita sto bi se reklo, ali za - brodove.

Norveska vlada je odlucila da se pocne sa izgradnjom tunela za brodove koji ce omoguciti da se izbegne jedno od za plovidbu najopasnijih podrucja duz norveske obale.

Tunel ce, kao i svi tuneli, da znacajno skrati put, ali i pre svega da omoguci sigurniju plovidbu takozvanim Stadhavet morem, inace podrucjem u kome se susrecutm Severno i Norvesko more: kraj je inace poznat po veoma opasnoj kombinaciji vetra, morskih struja i talasa, belezi u proseku oko 100 olujnih dana godisnje i - kako statistike kazu zivota je - od kraja WW2 - kostalo preko 30 ljudi.

 

skipstunnel_zpsnxhn7yug.jpg

 

Tunel dug oko 1,700 metara kostace nesto preko 300 miliona Evra i gradice se u 2 faze: racuna se da ce za izgradnju trebati 3 do 4 godine, ali da ce, sve u svemu, kad god se bude pocelo, sve biti gotovo najdalje do 2028.

Od tunela koji je vec dobio i ime - Stad Skipstunnel - ocekuje se ne samo da poveca sigurnost plovidbe, nego i da se upise u turisticke atrakcije, pa je zato uz plafon predvidjena i pesacka galerija.

 

Tunel biti 26.5 metara sirine i 37 metara visine, dimenzionisan tako da propusta brodove do velicine onih koji opsluzuju takozvanu Hurtigruten rutu duz uz i niz norvesku obalu.

 

ff2a38fa8e_k_zpsw6r57x6y.jpg

 

d5cf95a70_o_zpsayjealun.jpg

Link to comment

Sajam nautike, BGD. Idem u subotu, uživajte!

 

:thumbsup:

 

Mislim da ću morati da radim u subotu, bar piši kako je bilo.

 

Ako ipak uspem da se izvučem, stižem i ja.

Link to comment
  • 3 weeks later...

LRBar03_zpsvwz1etf5.jpg

 

LRBar_zpsp2b4jkbp.jpeg

 

LRBar02_zpsd9ajgeuc.jpg

 

Land Rover BAR

 

Otprilike:

 

Visina jedra krila: 23.5 m

Povrsina jedra krila: 103 sqm

Posada, komada: 6, cirka 530 kila zive vage

Najveca postignuta brzina: oko 95 km/h, u principu 3 x brze od vjetra koji ga tera

Tezina: oko 2,500 kg

Zica i kablova: 1,200 m

Senzora: 190, sa sve obradomtm 16 GB podataka po satu jedrenja

Duzina: 15 m

Sirina: 6.5 m

 

 

 

 

:puke:

 

 

Link to comment

 

Je li ovo namenjeno za America's Cup?

 

Jeste, jebesmumater  :)

Od 2013. su ubili, tacnije gurnuli u stranu onu prelepu J klasu i sad se polomise da objasne da u ime tehnoloskog napretka pripustaju hidrokrilce.

Pripustili su doduse i Louis Vuitton-a kao sponzora, valjda mora tako.

AC45F (ovo F mu dodje za Foiling, sada, dok su pripreme voze brodovi sa S, isti samo se na njima vezba i isprobava i trenira) je sad propisana konstrukcija, dakle Formula, obaveznih 15 metara duzine, katamaran i - krilo: sve ostalo je na volju konstruktora.

Ove naprave su relativno jednostavne u poredjenju sa nekadasnjim ACC brodovima, nema tu mnogo navigacije, jedrenja, itd, itd, a vidim da se uzima zdravo za gotovo da ce Land Rover da otme kup Oracle-u...

 

Mada, da su neverovatno brzi - jesu.

 

Ali...

 

AC_02_zpsqwuza5xo.jpg

 

AC_01_zps7fvtyuye.jpg

 

AC_03_zpswe8sa7js.jpg

 

 

shamrockv_1_zpsu5by8gon.jpg

Link to comment

Sad me podseti da pogledam kad to beše kada su Bertrand, Lexcen i Bond onako mangupski i majstorski sredili Connera i Amere da im prvi put drpe trofej posle 130 godina, još malo pa pre 34 godine... Ko bi da se podseti na vreme kada su brodovi za trkanje još lčili na plovila, a ne na krilate sličuge, jedan zanimljiv napis iz pera očevidaca.

:0.6:  za 'krilate slicuge'  :D

 

Ne znam, valjda mu je to taj progres, nova vremena: ove naprave sigurno traze neku vestinu, a bogami i hrabrost - pasti na vodu sa naprave koja ide 100 na sat nije nimalo naivno, ne razlikuje se mnogo od pasti na beton, raditi je takodje nije mala stvar, siguran sam.

Ali, od ono malo jedrenja koje znam i koje sam radio, znam jedno: nema tu vise nicega, ili vrlo malo, od jedrenja, navigacije, taktike i svega ostalog sto je tu tesku vestinu cinilo skoro pa umetnoscu.

Secam se, inace, отшрафљивања kupa  :)

Jebiga, svakom svoje: namerno sam pronasao sliku ove jole (Yawl) - nju je trebalo vozititm

 

meteor-ii%201_zpsouxcjqk7.jpg

Link to comment

Zapovjednik, barba, master, Ruben de Cloux, Finska, dvostruki pobednik Grain Race, Port Victoria - Falmouth 83 dana.

Via Horn.

 

Ruben_de_Cloux_zpsggvvtdvf.jpg

 

Parma

 

Ruben_04_zpsyoyrgi4j.jpg

 

Ruben_03_zpsjc2jamfp.jpg

 

Ruben_05_zps9v5fpjpp.jpg

 

Fotografije: Alan Villiers

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...