Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ma jela sam par puta pileći file u sosu od gorgonzole, kozica i šampinjona i meni se to sviđa. :(

sad sam mislila da isečem piletinu na kocke, šampinjone na listiće i da sa sve gamborima to izdinstam blabla i nalijem pavlakom za kuvanje i belim vinom. i da to bude kao preliv za pastu.

Link to comment

znam, samo nabrajam. čak ću ih verovatno odvojeno spremati pa ću posle da ih preručim.

 

a koji odnos treba da bude otprilike? pošto sam kupila kesu od 1kg gambora a to mi mnogo, mislila sam da odvojim pola recimo, a pola da ostavim u zamrzivaču.

Link to comment

ma jela sam par puta pileći file u sosu od gorgonzole, kozica i šampinjona i meni se to sviđa. :(

sad sam mislila da isečem piletinu na kocke, šampinjone na listiće i da sa sve gamborima to izdinstam blabla i nalijem pavlakom za kuvanje i belim vinom. i da to bude kao preliv za pastu.

e meni se ovo super sve sviđa, osim gambora naravno :)

 

no pošto ih želiš, slušaj rennea

Link to comment

Treba mi neki dobar recept za jelo u kome su pretezni sastojak tikvice. Moze i za grilovane, neka modifikacija u odnosu na standardnu proceduru- oljustiti, iseci na kolutove debljine oko 1 cm, posoliti, ostaviti da puste vodu, ocediti, pouljiti i grilovati.

Link to comment

Ja pravim otprilike ovako:

 

Tikvice isečem uzduž, debljine 2-3 mm. Usolim, ostavim da puste vodu. Na malo ulja izdinstam dve glavice sitno seckanog cluka. Kad je dinstan dodam par čenova bluka, zatim odmah i mleveno meso i čim pobeli podlijem sa vrlo malo mleka. Kad mleko nestane, dodam soli, bibera, aleve, smanjim na najtiše i pustim da se dinsta poklopljeno dvadesetak minuta. Tikvice dobro ocedim, umačući u brašno polovinu složim na dno pleha (podmaži ili stavi papir za pečenje), onda meso, pa ostatak tikvica. Umešam 3 jajeta sa kiselom pavlakom i dva deci mleka pa time sve lepo zalijem. Pola sata na 200°C, pa još pola sata na 180°C ili već kako ti radi rerna.

 

Ponekad dodam i nekog sira, pa stavim manje mesa, ponekad u meso dodam paradajz, kako mi kad dune :)

Link to comment

Operem tikvice i isečem ih na ploške otprilike 1cm debljine, pa svaku na četvrtine. Poslažem ih na veliki pleh (dok nisam imao veliki pleh, slagao sam ih na alu folijom obloženu rešetku iz rerne), poprskam sa malo maslinovog, malo krupne morske soli i puno bosiljka i majkine duše. Pičnem ih na grill desetak minuta, odnosno dok ivice ne budu skroz braon.

 

U veliku činiju isečem cherry (ili običan paradajz), očišćen od semenki i tečnosti. Iscepkam 100gr pršute. Izmešam sa tikvicama i prelijem dresingom od krastavca (rendanog, posoljenog, oceđenog), pavlake, limuna i majoneza.

 

U pleh gde su bile tikvice poslažem ploške hleba isečene na četvrtine, i vratim pod grill da se prosuše, odozgo se osuše a odozdo pokupe sok i mulje od tikvica.

 

Razbijem se od klope. :piggy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...