Jump to content
IGNORED

The Leftovers


Ryan Franco

Recommended Posts

Mislim da ima fanova na forumu pa pokrećem topik.

 

Za one koji ne znaju, u pitanju je jedan od dvojice tvoraca Losta, tj. Damon Lindeloff.

 

S tim u vezi, ovo jako podseća na Lost ali je od starta jasno da je drama abnout characters i da se nikakvi odgovori ni na kakva onostrana pitanja neće dati. 

 

Po meni, serija ima problem sa nekozistentnošću u kvalitetu, naročito otkako je u drugoj sezoni jasnija podela na epizode po likovima koje prate. Epizode sa Amy Brenneman su osetno slabije, nego epizode sa Justinom Theruoxom. Uprkos tome, druga sezona je za nijansu bolja od prve. 

 

Najveći teškaši serije su Carrie Coon i Christopher Eccleston. Kako njihove glumačke mastorije tako i pisanje za te epizode. 

 

Obe popove priče su čisti ekstrakt Losta i science-faith dualizma.

 

Najveće razočarenje je Liv Tyler koju su unakazili ovim likom. Nije do nje, nego do lika u koji su je utrpali, a koji je za sada jako kilav. 

 

No, sve u svemu, odlično.

 

 

Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    18

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Jeremija

    11

  • Mil@n

    7

Odlicna serija. Prvu sezonu sa odgledao i bio zadovoljan, ali druga je po meni daleko bolja. Jucerasnja epizoda je nadmasila sve prethodne.

 

NYT: International Assassin

 

Najveći teškaši serije su Carrie Coon i Christopher Eccleston. Kako njihove glumačke mastorije tako i pisanje za te epizode. 

 

 

Potpuno tacno. Sjajni su oboje. S tim sto bih dodao i Ann Dowd.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Sinoćnja epizoda je, ja ne znam... Kao najbolji Lost momenti sa onim klatnom i onom fantomskom crkvom. Vidim da NYT pominje Sopranove, mene je podsetilo na Test Dream epizodu, kad ga Junior rokne. Mada mi je ovde utisak još snažniji. 

 

Afterlife jeziv i ubedljiv. Iščašenost taman kolko treba. Ma majstorija!

 

I jeste, Ann Dowd je takođe fenomenalna. Naročito sinoć.

Edited by McCabe
Link to comment

Dobro je urađeno. Prilično morbidna atmosfera.

 

Čini se da uopšte nemaju nameru da razjasne pojavu oko koje se serija vrti. Fokus je na čoveku, ali ni njega ne razjašnjavaju. Samo prikazuju ponašanje čoveka pogođenog određenom pojavom. A to je ono što može da traje sve dok se gledaoci ne smore.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pre neko veče, vozim se taksijem i kreće Let your love flow. Meni odjednom nastupila teskoba neka, sve mi se steglo kao da ću da se rasplačem. 

I posle shvatim o čemu se radi. Ta pesma je išla u onoj epizodi kada Met Džejmison iznova i iznova svakog jutra obavlja onu rutinu sa Meri, a ja sam se tada iznimno bila potresla.

 

Link to comment

Ja sam posle zadnje epizode danima slušao Simon and Garfunkel - Homeward Bound

 

Meni se, kao fanu Losta, serija jako svidela, izuzetno su izgrađeni likovi.

 

Zna li se da li će biti 3. sezone?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...