Jump to content
IGNORED

The Man In The High Castle


Bustin

Recommended Posts

Odlicna je serija, bas zbog te razrade karaktera. Kito i Smith od najvecih krvoloka postadose zastitinici svojih porodica i pokrajina kojima upravljaju. A pritom su i patriote, ljudi od reci koji ne prezaju da zrtvuju sebe za opste dobro. Partizani od oslobodioca postadose teroristi koji se sustinski uopste ne razlikuju od fashista.

Druga sezona je potpuno oduvala zamerke prvoj. Niko nije ostao cistih ruku, svi su ih okrvavili. Cak i Tagomi koji je sigurno najpozitivniji lik je morao da potpise smrt civila kada je bio priteran uza zid.  

Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    9

  • noskich

    6

  • porucnik vasic

    5

  • Meazza

    5

 

 

 

 

Zar nije herr inzenjer rekao (scena kada sinu pokazuje svoju viziju buducnosti) da su Afrikanci vec istrebljeni? Ili me se samo pricinilo?

 

 

 

 

 

hmm, moguće, ali bi onda imali još veće probleme i pored nastojanja da povećaju broj arijevaca što umetnom oplodnjom što udomljavanjem dece odgovarajućeg izgleda. Pretpostavljam da su onda potrebili kompletno podsaharsko stanovništvo (sem Južnoafrikanaca i ostalih belih naseljenika) a da su Arapi u istom položaju kao i Sloveni, roblje. Potrebni su milioni ljudi da se iskoriste prirodna bogatstva osvojenih područja a nije bilo naglog porasta stanovništva posle rata. 

 

 

 

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 8 months later...
  • 11 months later...

Odgled'o trecu sezonu, otisli su pomalo na drugu stranu u odnosu na prethodne dve, mnogo je jaci SF momenat ovde u odnosu na cisto alternativno-istorijski. Ima par bas teskih gluposti (npr dr. Mengele koji je bio po profesili lekar ovde je predstavljen k'o neki okultni genije za sve a narocito za kvantnu fiziku, Naci verzija mitologiziranog lika Nikole Tesle), ali sve u svemu dobra je voznja ako se ne tera mak na konac i ne insistira na bas svakom detalju. Ima par dobrih twistova, nekoliko do sada vrlo bitnih likova je poslato u vecna lovista, na kraju ono bas zestok cliffhanger...

 

Sad treba docakati 4. sezonu, nadam se da pauza nece bas biti ovako dugacka. :)

Link to comment
  • 4 months later...

Počeo sam da gledam, i teško ide. Posle par epizoda prve sezone baš imam utisak razvučenosti a ovde je napisano dosta toga pozitivnog...potrudiću se još malo, postaće valjda zanimljivije.

Link to comment

Otprilike sam tako i razmišljao tokom sredine druge epizode:D Sad sam na stabilnom ritmu od jedne epizode u dva dana:isuse: pa ću da vidim koliko ću da izdržim...

Link to comment
  • 9 months later...

Odgledao neku 4. sezonu? Ja sam celu seriju izbindzovao u nedelju dana, pa je u glavi i ne delim na sezone. Ali mi se zapravo jako svidja kako su zavrsili seriju, poslednjih par epizoda su odlicne.

Edited by Kampokei
Link to comment
29 minutes ago, Kampokei said:

Odgledao neku 4. sezonu? Ja sam celu seriju izbindzovao u nedelju dana, pa je u glavi i ne delim na sezone. Ali mi se zapravo jako svidja kako su zavrsili seriju, poslednjih par epizoda su odlicne.

 

Dobra je bila sezona ali mi je sam kraj bzvz sa onim likovima sto su poceli da se random setaju. Svidelo mi se kako su odradili pricu Dzona Smita.

Link to comment

@KampokeiJa sam herojski odgledao do kraja. Osim poslednje scene, sezona je OK, ali nije najbolja sezona (broj 3 je bolja). Dobro je sto su fokus stavili na porodicu Johna Smitha, i dobro je sto kraj nije hepiend (moze da ode u mnogo pravaca). Dobro je i sto je onakav odnos snaga u svetu, kakav vidimo na kraju 4. sezone, sasvim verovatan. Dobro je i sto razradjuju misao koliko pobeda/gubitak II svetskog rata ostavlja traga na kulturi (nemacke robne kuce u Njujorku, Amerikanci na okupiranoj zapadnoj obali koji prihvataju japansku kulturu), dobro je i potenciranje razlike kako Nemacka i Japan sistematski prilaze problemu okupacije,  i kakve to posledice ostavlja na lokalno stanovnistvo i na njihovu sposobnost da kontrolisu okupirane teritorije.  Ono sto ne valja je:

 

1. Dzuliana Krejn je potpuno prestala da glumi u 4. seriji. Nista joj nisam poverovao, ni u jednom trenutku. 

2. Jos jedan pokret otpora? Jos 7-8 likova koje treba da upoznamo i da se udubimo ko su i sta su? Dokle bre vise (ovo je retoricki, znam da nema vise).

3. Sta bi sa onim gej radnikom iz San Franciska sto je otisao u Neutral Zone, nasao tamo ljubav pa se ipak vratio u San Francisko? Ne secam da smo ga utepali u trecoj sezoni a nema ga u cetvrtoj?

4. Opet japanski generali koji hoce da prave pizdarije? Pa zar ih nismo pobili sve u trecoj sezoni? 

Edited by ObiW
Link to comment

@ObiW Ma ima navlacenja raznih u seriji i nelogicnosti. I ja sam se pitao sta je sa Edom, ni traga ni glasa. Onda recimo, Helen gleda nemacki plan za unistenje nepodobnih na zapadnoj obali i to uopste nije malo ljudi (bukvalno sam pritiskao pauzu da vidim o kojim ciframa se radi). Mozda mi nesto izmice, ali kako su svi ti ljudi pretekli, kad Kido u prvoj sezoni ubija Frankovu porodicu jer kaze da su uskladili rasnu politiku sa nacistima?

 

Sam kraj nije hepiend, ali ima tu americku notu optimizma. Vidim da ljudi na netu tu scenu tumace na svakakve nacine, ali mislim da je ona prevashodno u toj funkciji, najave da dolazi nesto bolje.

 

Slazem se da su ti detalji koje si naveo jedna od najboljih strana serije. Devojcice u Njujorku vezuju kosu kao Nemice, a na zapdanoj obali gledaju japanske sportove na TV. Narastajuce kulturne razlike izmedju zapadne i istocne obale (Juliana primeti kako je Njujork upadljivo cist). A ima i ona vizija prve nemacke post-nazi generacije, manje opterecene ratom, a koja vise voli da eksperimentise sa drogama i prica o ekologiji.

Link to comment
50 minutes ago, Kampokei said:

@ObiW Ma ima navlacenja raznih u seriji i nelogicnosti. I ja sam se pitao sta je sa Edom, ni traga ni glasa. Onda recimo, Helen gleda nemacki plan za unistenje nepodobnih na zapadnoj obali i to uopste nije malo ljudi (bukvalno sam pritiskao pauzu da vidim o kojim ciframa se radi). Mozda mi nesto izmice, ali kako su svi ti ljudi pretekli, kad Kido u prvoj sezoni ubija Frankovu porodicu jer kaze da su uskladili rasnu politiku sa nacistima?

 

 

 

 

.. Oni su pretekli jer su Japanci selektivno koristili rasnu politiku. Deklarativno jesu, ali u praksi samo kada naidju na problematicnu porodicu, sto je bila porodica verenika Dzulijane Krejn. Mislim da je tako nesto i nagovesteno u toj prvoj epizodi.

 

50 minutes ago, Kampokei said:

 

 

Sam kraj nije hepiend, ali ima tu americku notu optimizma. Vidim da ljudi na netu tu scenu tumace na svakakve nacine, ali mislim da je ona prevashodno u toj funkciji, najave da dolazi nesto bolje.

 

 

....

Propustio si cinjenicu da se crnci  bore ne za povratak u Ameriku, vec sa samoopredeljenje od Amerike, Japana, Nemacke, svega... a pod okriljem komunisticke Kine. Belci na zapadnoj obali takodje nisu odusevljeni idejom da zive ravnopravno sa crncima u istoj drzavi. Toga nema i u delu Amerike koji je bio pod Rajhom... a razlog je taj sto se MLK i ceo taj pokret za ukidanje segregacije nije ni pojavio. Nema New Deala, nema ni socijalne mreze koja je u to vreme izgradjena, nema izlaska iz depresije, to je Amerika iz 1930 preseljena u 1965 i kao takva uopste nije privlacna crncima.

Link to comment

Ja sam bio zadovoljan četvrtom sezonom kao i krajem, iako se slažem oko poslednje scene sa ovde napisanim.

 

Mislim da mi je S04E05 bila možda i najbolja epizoda u celoj seriji.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...