Jump to content
IGNORED

Pronalazači izgubljenih naslova


bigvlada

Recommended Posts

Tema za osvežavanje sivih vijuga. Čitali ste knjigu ali davno pa se ne sećate naslova a opet bi je brstili. heh, sada je i meni pala na pamet knjiga iz detinjstva. Valjda je u pitanju izdanje plave ptice. Nisam siguran da li je u pitanju epska fantazija ili neko postapokaliptično okruženje, ali se u knjizi pojavljuje lik koji je opisan kao vitez u gagatu i zlatu. Ostalo mi urezano u sećanju baš zbog tog izraza na koji sam tada prvi put naleteo.

Link to comment
Tema za osvežavanje sivih vijuga. Čitali ste knjigu ali davno pa se ne sećate naslova a opet bi je brstili. heh, sada je i meni pala na pamet knjiga iz detinjstva. Valjda je u pitanju izdanje plave ptice. Nisam siguran da li je u pitanju epska fantazija ili neko postapokaliptično okruženje, ali se u knjizi pojavljuje lik koji je opisan kao vitez u gagatu i zlatu. Ostalo mi urezano u sećanju baš zbog tog izraza na koji sam tada prvi put naleteo.
vitez sudbine majkl murkoka.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
  • 1 month later...

Ovo je teži problem. U jednom dečijem listu (verovatno su bile Dečije Novine) sam čitao jednu jedinu epizodu stripa na 4 strane. U pitanju su Avanture Asima Advokata Asinusa, zvanog Azimut. On je novosadski privatni detektiv, u okruženju koja je mešavina blejd ranera i fallout-a. Priča se dešava valjda u godini mrmota, kada treba da se obistine neka od proročanstava šumadijskih indijanaca. U stvari, glavni lik i scenografija me podsećaju na francuski strip rankxerox. Elem, da li je još neko to čitao, i ima li nekakvih indicija gde je objavljen nastavak stripa? Upravo su upucali tipa koji je trebalo da mu plati piće i ja sad 20 godina grickam nokte jer ne znam šta se desilo. :cry:

Link to comment
  • 3 months later...

pisac: englez, vetrinar, kasnije imao emisiju na tv u kojoj je pričao o svojim doživljajima s kućnim ljubimcima koje je lečio. i njihovim vlasnicima, što je bio urnebes.kod nas izašlo u hitu, možda čak i evergreenu, (valjda) prva pol. 80-ih.to je?poz

Link to comment

taj je! hvala, lubo.i hvala aramu što me je podsetio da na netu ima snimaka serije :) . jednom, gledala par epizoda dok sam dosadno bolovala u gradu londonu.imamo, vidim, i lepšeg i starijeg, plato, 2003. ah, kako je to logično: prevesti prevedeno, umesto neke od dvadesetak ostalih heriotovih knjiga. kad se već ulagalo. u prevod. ako jeste.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 2 years later...

Da dignem malo topik iz mrtvila.

Knjigu je pisao Englez, a bavi se Čikagom 20ih i 30ih. Dokumentaristička i iako se u suštini bavi prohibicijom i kriminalom, ima poveće odeljke o džezu iz tog doba, demografijom grada (istorijat irskih, jevrejskih i poljskih bandi) i slično. Mislim da je pisana negde oko1950. ili tako nešto.

 

Čitao sam je pre 20tak godina, ali je bila bez korica, pa sam zaboravio autora i naziv.

Link to comment

Može li neko da se seti naslova knjige o iskustvima Enlgeza kao srpskog zeta, Vrlo duhovito, ne smem da se zakunem da nije Samizdat, izašlo pre nekih sedam-osam godina. verovatno je rasprodato pa ne viđam više po knjižarama.

Link to comment
  • 6 months later...

Nije knjiga nego je u pitanju internet post sa nekog americkog foruma duzine omanjeg eseja. Tema je sloboda na internetu. Neko ga je objavio davno na PPPu i kopka me vec dugo a ne mogu da ga nadjem. Autor je zena, izvrsila je samoubistvo.Apsolutno genijalan tekst koji ne mogu da nadjem. Ne secam se ni njenog nika ni imena, svi ti amerikanci lice jedan na drugoga.

Link to comment
  • 3 years later...

Citao sam dosta davno knjigu o Indijskom/Pakistankom tinejdzeru koji cini mi se zivi u Londonu, slusa ploce i standardno se buni se protiv svoje porodice. Ima malo Lovac u Zitu vibe. Nazalot ne mogu da se setim niceg vise sem da je prevedena kod nas i da je navodno bila dosta popularna  kao i sam autor. Kroz maglu mi je da je imala neke svetlo braonkaste korice...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...