Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Nakon baš podosta vremena, uzeh neku vrlo laganu domaću beletristiku, za godišnji odmor, "A tako je dobro počelo" od Branka Rosića. Znam da sam već neko vreme slušao hvalospeve sa dosta strana o njoj, ali brate koliko je ono bilo dosadno i neuverljivo.

 

Citiram samog sebe -_- kad već rekoh pre eto tri nedelje da toliko dugo nisam pročitao ništa dobro na maternjem, čak i knjige koje su izvikane da su mi bile užasno tupe, ovo je bilo pravo uživanje:

 

malterego_knjiga_druga_higijena_nesecanj

Link to comment

Da, bez ikakve šale. Verujem da će biti dosta uzak krug ljudi koji kupuju tu pomalo dilandogovsku, stripovsku tematiku, ali i to da stavim na stranu, knjiga je jednostavno... dobro i kvalitetno napisana. Osim Darka Tuševljakovića i Ota Oltvanjija ne mogu da se setim mnogo naših autora mlađih od 50 koji, najprostije rečeno, umeju da pišu.

Link to comment

Da, bez ikakve šale. Verujem da će biti dosta uzak krug ljudi koji kupuju tu pomalo dilandogovsku, stripovsku tematiku, ali i to da stavim na stranu, knjiga je jednostavno... dobro i kvalitetno napisana. Osim Darka Tuševljakovića i Ota Oltvanjija ne mogu da se setim mnogo naših autora mlađih od 50 koji, najprostije rečeno, umeju da pišu.

tenks, obraticu paznju. dolandogovstvo mi je prihvatljivo sasvim.

Edited by gospa buba
Link to comment

Valerij Brusjov - Ognjeni anđeo

 

Negde sam na 1/3. Magija, okultno, ljubav i opsesija u 16-vekovnom Kelnu. Zabavno i dobro napisano, podseca na M&M, mada je narativ linearan i bez podzapleta.

Koga zanima, službeni glasnik izdao.

Edited by Pečorin
Link to comment
  • 2 weeks later...

Čitam neku istoriju Jovana Deretića. Mnogo je zanimljivo kako osvetljava neke nepoznate strane istorije i kako mi neke stvari postaju jasnije dok čitam.

 

Neopravdano sam izbegavao tu knjigu i sad mi je krivo što je nisam ranije čitao. Plus mi otvara vidike za nova čitanja.

 

Velika preporuka.

Link to comment

Čitam neku istoriju Jovana Deretića. Mnogo je zanimljivo kako osvetljava neke nepoznate strane istorije i kako mi neke stvari postaju jasnije dok čitam.

 

Neopravdano sam izbegavao tu knjigu i sad mi je krivo što je nisam ranije čitao. Plus mi otvara vidike za nova čitanja.

 

Velika preporuka.

?

Link to comment

?

Pa dosta novih stvari o jeziku sam saznao a i način na koji se to povezuje sa političkom istorijom je vrlo osvežavajuć ugao, bar za mene

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Pa dosta novih stvari o jeziku sam saznao a i način na koji se to povezuje sa političkom istorijom je vrlo osvežavajuć ugao, bar za mene

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

То сам и помислио, него помињао си само историју, а не и књижевност па се уплаших. 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...