Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

hm. jab to proprzio kratko, uvaljane u brasno i poslozio u ciniju koju mislis u rernu. onda u to ulje ubacio 7-8 cenova bluka, sitno seckanog, bibera, dosta vode (da ima dovoljno da prekrije sve snicle), kasiku-dve senfa, soja sos, koji list lovora, pa ako treba i malo brasna da zgusne. zalijes snicle time, poklopis i u rernu bar sat vremena, na 180.

Link to comment

ja ih (kad ih imam) koristim maltene kao zacin. najvise volim najprostije varijante - paste (npr. ravioli sa rikotom, pa prelijem rastopljenim puterom u koji umesam tartufe), rizoto sa bilo kojim pecurkama ili sa piletinom, najobicniji namaz od putera i tartufa na prepecenom hlebu, ili od nekog kozjeg sira... naravno i na dobar biftek rado nabacim odozgo malo tartufa dok odmori :)

 

jos nisam, ali se kanim da napravim istarske lepinje sa tartufima.

za testo treba 500 grama brasna, 2 dl mleka, 50 ml mulja, so, secer i malo mlake vode, da dobijes testo koje nije ni previse meko, ni tvrdo... ostavis da se digne, dodas kasiku tartufa i desetak crnih maslina (ja toliko planiram da iseckam, ali cu i u svaku lepinju odozgo da utisnem po par komada), premesis, podelis na lepinje, stavis pleh na sporet i pokrijes da se malo dize dok se greje rerna i onda 25-30 minuta na 180°C. kapiram da ce to biti izvrsno uz neku dobru selekciju prsuta, sira i vina.

Link to comment

ja ih (kad ih imam) koristim maltene kao zacin. najvise volim najprostije varijante - paste (npr. ravioli sa rikotom, pa prelijem rastopljenim puterom u koji umesam tartufe), rizoto sa bilo kojim pecurkama ili sa piletinom, najobicniji namaz od putera i tartufa na prepecenom hlebu, ili od nekog kozjeg sira... naravno i na dobar biftek rado nabacim odozgo malo tartufa dok odmori :)

 

jos nisam, ali se kanim da napravim istarske lepinje sa tartufima.

za testo treba 500 grama brasna, 2 dl mleka, 50 ml mulja, so, secer i malo mlake vode, da dobijes testo koje nije ni previse meko, ni tvrdo... ostavis da se digne, dodas kasiku tartufa i desetak crnih maslina (ja toliko planiram da iseckam, ali cu i u svaku lepinju odozgo da utisnem po par komada), premesis, podelis na lepinje, stavis pleh na sporet i pokrijes da se malo dize dok se greje rerna i onda 25-30 minuta na 180°C. kapiram da ce to biti izvrsno uz neku dobru selekciju prsuta, sira i vina.

fala, ove lepinje zvuce savrseno. jeo sam tartuf preko paste/njoka i preko kajgane, uglavnom svez narendan i radi posao al bih rado probao nesto novo. a i nikad nisam koristio ovaj vec seckani iz ulja. nego, a kvasac? pretpostavljam da si zaboravio al da pitam za svaki slucaj. 

 

edit - nepismen

Edited by adam
Link to comment

ma da, naravno kvasac :)

 

to ulje isto koristi, naravno. ja sam jednom preostalo ulje poprskao po pecenom krompiru, bilo je :piggy:

Edited by aram
Link to comment

ma da, naravno kvasac :)

 

to ulje isto koristi, naravno. ja sam jednom preostalo ulje poprskao po pecenom krompiru, bilo je :piggy:

bas sam nesto mislio da bi ulje dobro doslo preko nekog finog odreska. ali ovaj krompir mi zvuci jos bolje, mislim da ce ukus vise doci do izrazaja. fala. 

Link to comment

hm. jab to proprzio kratko, uvaljane u brasno i poslozio u ciniju koju mislis u rernu. onda u to ulje ubacio 7-8 cenova bluka, sitno seckanog, bibera, dosta vode (da ima dovoljno da prekrije sve snicle), kasiku-dve senfa, soja sos, koji list lovora, pa ako treba i malo brasna da zgusne. zalijes snicle time, poklopis i u rernu bar sat vremena, na 180.

Pošto izbegavam brašno, išla sam na klasiku. Ulje od semena grožđa, i krompir na kocke po dnu, pa začinjeno. Onda pojedinačno šnicle tretirane svim i svačim. Na kraju poliveno uljem, vodom, i posuto opet začinima. Rerna na 180-200. Da otklopim pred kraj da se malo zapeče?

 

image.jpg

 

Link to comment

iskren da budem, ne znam sta da ti kazem...

ja junece snicle ili vrlo kratko przim, da ostanu krvave, ili dinstam dok ne omeknu tako da se prosto raspadaju. bojim se da ne zavrsis sa djonovima... :(

svakako, javi kako je ispalo

Link to comment

Džabe me naplaši, ispalo je sasvim u redu (krompir posebno). Nije baš da se raspada ali daleko je od đonova. Nalila sam bila dosta vode i sve vreme pekla poklopljeno pa je možda to spasilo stvar.

Sledeći put te slušam, za svaki slučaj :heart:

Link to comment

Sećam se jednog kuvara koji je rekao:

Biftek i ta mesa prve i ekstra klase su dosadna, šta ja tu mogu da poboljšam?Za mene su izazov ta "lošija" mesa...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...