Jump to content
IGNORED

Da li placate porez na imovinu?


yolo

Da li placate godisnji porez na imovinu?  

45 members have voted

  1. 1. Da li placate godisnji porez na imovinu?

    • Da
    • Ne
    • Placao sam ali razmisljam da prestanem
    • Nisam placao ali cu poceti


Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    23

  • Tribun_Populi

    23

  • Pontijak

    19

  • Dr Arslanagić

    12

ne random drzavna odmazda nego random zakonito otimanje imovine, stan na dobroj lokaciji koji moze da postane plen tako sto ce se nakarikati jezive kamate pa sudska prodaja na namestenoj licitaciji i hopitihop neko dodje do stana po lepoj sumici i tu su dobri i kupac i sudija i sudski izvrsitelj i poreski sluzbenik koji markira pozeljne nekretnine koje imaju teret dugovanja.

Ni sud, ni privatni izvrsitelji ne naplacuju poreze. Njih naplacuje poreska uprava.

Link to comment

Ni sud, ni privatni izvrsitelji ne naplacuju poreze. Njih naplacuje poreska uprava.

A da, to sam zaboravio da pomenem. Pontijak u pravednom gnevu optužuje sve, i levo i desno...

 

Mada, priče se, priča, da će i to dobiti da rade...

Link to comment

A da, to sam zaboravio da pomenem. Pontijak u pravednom gnevu optužuje sve, i levo i desno...

 

Mada, priče se, priča, da će i to dobiti da rade...

 

ma uopste nemam pravedni gnev nego vrlo nepravednop gadjenje prema celom tom sistemu privatnih uterivaca dugova, to je sve. shvatam ja da je to uvedeno sa namerom da se poveca procenat naplate dugovanja koja potrazuju javna preduzeca ali kod nas se sve izmetne u nesto sasvim nakazno, zlo i naopako.

 

evo, posto si ti insajder™ hajde objasni meni neukom kako me to rezimski mediji spinuju i huskaju na citavu jednu profesiju, dakle, da li je moguce da odredjeni izvrsitelji dobijaji hiljade predmeta od recimo infostana i za svaki predmet uzmu neku nagradicu od recimo desetak hiljada dinara? tj postoji li partijska korupcija u dodeli predmeta privatnim izvrsiteljima? ako postoji zar to ne cini da taj sistem vrlo brzo postane jednostavno nakazan i da sluzi samo punjenu partijske kase jer verovatno takvi izvrsitelji imaju moralnu obavezu™ da odredjeni deo svojih prihoda daju kao dobrovoljni prilog™ svojoj partiji.

 

a poreska uprava, s obzirom koliko je azurna pa nije sposobna da pocetkom godine dostavi poreska resenja za tekucu godinu, ne bi me cudilo da i posao naplate poreza prepuste privatnoj inicijativi™

Edited by Pontijak
Link to comment

U stvari, mnogo je gore nego što možeš i da zamisliš. Ali, kao što rekoh, tu ima gomiila poštenog sveta, koja uopšte ne radi sa infostanom i sličnima (i to ne što ne bi htela, nego ne može). Ti ljudi rade sa privredom i siromasima koji su ostali bez plata i posla pa pokušavaju da im naplate tu sirotinju.

 

No, bitno je videti samo zle i pokvarene uterivače dugova...

Link to comment

 Ti ljudi rade sa privredom i siromasima koji su ostali bez plata i posla pa pokušavaju da im naplate tu sirotinju.

 

No, bitno je videti samo zle i pokvarene uterivače dugova...

 

Jel ovo primer za taj drugi deo - dobricine cistog srca?

Link to comment

U stvari, mnogo je gore nego što možeš i da zamisliš. Ali, kao što rekoh, tu ima gomiila poštenog sveta, koja uopšte ne radi sa infostanom i sličnima (i to ne što ne bi htela, nego ne može). Ti ljudi rade sa privredom i siromasima koji su ostali bez plata i posla pa pokušavaju da im naplate tu sirotinju.

 

No, bitno je videti samo zle i pokvarene uterivače dugova...

 

pa valjda je tako u vecini profesija sto ne znaci da treba zatvarati oci pred losim i nakaznim pojavama zato sto svi u profesiji nisu takvi. uostalom, sam si rekao, gore je nego sto mogu da zamislim.

Link to comment

Jbte ja mislio ovaj forum neko jezgro drustvenog otpora kad ono sve to podjarmljeno i iskorisceno do kraja.... ;)

e, sad ću da ti ispričam kako je s mojom kućom tamo™

platio sam porez za '12 i '13. po 1600 -1700 RSD. za ovu godinu ništa ne stiže. rešenje, mislim. zovem ljig, pitam zašto nema rešenja. kažu mi da mi je imovima premala da bi bila oporezovana. kuća 25 m2 i 28 ari. ali, da imam dug iz '10 i '11 ukupno 3000 RSD. (to oko visine kamate). kažem da ću da platim. usput, i "ekološku taksu" 140 RSD.

 

juče, odem u presko u ljig, pokažem im uplatnicu, oni meni "svaka čast, ništa ne dugujete".

 

onda im kažem da sam ja kuću dogradio sa 8m2 i da imam nastrešnicu, pokrivenu, od 16 m2. da je to napravljeno pa sve skupa legalizovano i u katastru. trebalo je, kažu, da to prijavim odmah po legalizaciji. OK popunim novu prijavu imovine. možda mi dođe dogodine da plaćam.

 

usput, pitam ih što mi nisu poslali neku opomenu za dug. kažu da je suma mala, da šalju opomene za preko 10000 RSD duga. savet, da ih zovem telefonom da pitam da li dugujem. ludaci, hoću da platim, oni ne traže pare. da stigla mi je opomena pre neki dan da sam dužan za porez u gepratovoj 1100 RSD. nisam uplatio poslednju ratu za stan u ovoj godini. onu kojoj je rok 15. novembar.savski venac traži, ljig ne traži.

Link to comment

 

 

Moje odugovlacenje sa placanjem ove obaveze je u direktnoj vezi sa nacinom na koji ova vlast trosi sredstva poreskih obveznika.

ne placas porez zato sto je tender netransparentan? pa vi ste izasli iz najgore srpske price koju je milosevic pustio iz boce sa onim niko ne sme da vas bije = mogu da radim sta god hocu = jebe mi se da odgovaram za svoje postupke bilo kome sem sebi = anarhija.naravno, zalite se prvi kada vidite neke druge kako rade to isto na nekom drugom mestu, pod uslovom da su iz druge soc.grupe/antipaticni/shabani itd....

Link to comment

Jel ovo primer za taj drugi deo - dobricine cistog srca?

Kao i u svakoj drugoj profesiji i tu imas postene ljude koji obavljaju odgovoran posao. Prica o zlim uterivacima dugova je besmislena, jer je uterivanje™ ovih komunalnih dugova je samo jedan deo posla, koji u praksi i nije jednako dostupan svima (od korupcijom iskvarenog nacina dodeljivanja predmata u rad, do korupcijom iskvarenog zakona koji propisivanjem nadleznosti po sedistu poverioca iz posla eliminise 90% izvrsitelja). Drugi deo posla koji je realno mnogo vazniji je naplata potrazivanja u korist obicnih ljudi, a ta potrazivanja idu od nevracenih pozajmica, preko imovinskih zahteva dosudjenih povodom nekog krivicnog dela, pa sve do naknada raznih vidova stete.

Link to comment

a čekajte sad meni nije jasno

jel' to u ovoj zemlji legalno da se recimo ne plaća infostan ?

pa onda taj koji ne plaća je pametan a mi koji plaćamo smo na kraju budale

a onaj koji treba da se postara da se to plati je nitkov

 

ili oni što uzmu kredit pa ne mogu da ga plate ?

 

jedno je socijalna kategorija, bolest ili nešto slično o tome ne bih ovom prilikom,  to je tema za sebe

ali tih slučajeva je ipak manje

 

zanimljivo da uglavnom koji imaju najmanje (penzioneri i ljudi koji rade za minimalac), najrevnosniji su u plaćanju obaveza

i da, edb isključi obične smrtnike za 20000 duga

breni i bobi za milionski dug prave reprogram

lepo

 

ima ovde dosta paušalnih ocena

 

meni je  baš prekipelo što se cena grejanja recimo, prevaljuje samo na one koji plaćaju, jer se onima koji ne plaćaju godinama ne može ništa

i sad ja treba da žalim što će se takvima konačno doakati

ne razumem

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...