Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

Zao mi je sto je Kinsasa pukla, jer mi se cinilo da je ovaj topik poceo lepo da se razvija.Moj zakljucak je bio da na prethodnom forumu u bezbroj topika na pdf zikamu nije bio ni jedan koji bi bio posvecen jednom od najdominantnijih instrumenata novije muzicke istorije, kao i onima koji su na njemu stvarali, bez ozira na vrstu muzike. Znaci, pisite o gitarama kao instrumentu, ako nesto o njima znate, poznatim i upamcenim gitaristima, kao i antologijskim numerama u kojima gitara dominira kao instrument.Smoke on the water, fire in the sky....

Link to comment
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

Moj zakljucak je bio da na prethodnom forumu u bezbroj topika na pdf zikamu nije bio ni jedan koji bi bio posvecen jednom od najdominantnijih instrumenata novije muzicke istorije...
Ako misliš na B92 forum, kolego po flaši, onda se varaš, beše više topika na temu gitara (naših mezimica), kao i kolekcija akor(a)da koju sam ja, uz pomoć još par tamburaša, mučki prikupljao diljem interneta, a koju su kojekakvi moderatorski zlikovci poslali u večna lovišta kao kolateralnu štetu onomad kad su izbacivali piratske linkove.(A vidim ovde još jednog kolegu po flaši, a izgleda i tamburi, pa da ga pozdravim nadajući se da su neke neprijatne stvari iza nas...)
Link to comment
122.jpgPS. I dan danas se sa setom sećam koncerta Steve Vai-a u Melburnu, kada je na kraju 'ladno potpisao flomasterom jedan od svojih belih Ibaneza (kao gore) i udelio ga nekom iz prvog reda... "Čekaj... mislim, čekaj, ovaj, hoću i ja!!!" Aiii!!!... ništa. Ode neki čo'ek kući s Ibaneza! :huh:
Link to comment

Ja pocinjem da sviram, imao bi milion i jedno pitanje, akusticna je u pitanju... Naucih one osnovne akorde nego me ritam zajebava :( Samo da ne odustanem, a i ja izabrao da krenem sa 26 godina :P

Link to comment
Mark Knopfler prvi put uzeo gitaru u ruke u 28.oj. Tako kaze legenda. Zato ne gubi nadu! :thumbsup:
Kontam ja da nikad nije kasno, ali onaj momenat koji ce dati snage da se izgura ovaj pocetak koji je svi kazu najtezi jer u odnosu na ulozeni trud malo sta se dobije.
Link to comment
Paco de Lucia u Sava centru 18. oktobra, mozda poslednji put u Beogradu, u godinama je i slabog zdravlja. Pa ko ga gotivi ne bi trebalo da propusta.
jebaga, sto ne rece ranije, pa da ga ubacim kao zagrevanje za the intellectuals?
Link to comment

Sto bi rekao jedan od nasih pokojnih predsednika "drago mi je sto Vas vidim u ovako velikom broju"Super je sto topik zazivljava, a za taj sa adordima na 92ojci nesam znao, mozda je vec bio deponovan kad sam ja stigo.zare@ Ne daj se nikad nije kasno, i Steve Vai koga je Indy pomenuo je tek u 20 i nekoj zakucao na Satrianijeva vrata sa gitarom u jednoj i zicama u drugoj ruci.Idioteque@ Mislim da je ta legenda vezana za Vaia, ustvari tako on kaze u svojoj biografiji koju sam procitao, a slicnost sa Knopflerom se ogleda u tome sto je i njegov ucitelj jedna od legendi, Eric Clapton, a da li je i on poceo u poznim godinama, neznam, ali s obzirom da je od Kleptiona malo mladji, vrlo je moguce.Indy@ Zao mi je sto se nisi dokopao te relikvije na koncertu, al eto da te utesim da bi ona za tebe imala samo sentimentalnu vrednost, jer taj model Ibaneza Jam 77 koj i je Vai dizajnirao i na kome svira ima 7 zica, ispod E1 ima jos jednu H zicu kao neke stare ruske gitare koje su se stimovale ruskim stimom. Na trziste je izbacena i serija sa 6 zica, al on svira bas tu sam 7 da bi se kurcio i dokazao da bogovi po necemu moraju da se razlikuju od smrtnika. Te izlive ludila je imao i Jimmy Page koji je prestimavao gitaru da ne bi mogli da skidaju njegove radove, npr u numeri Blacj dog A zicu otpusta za ton ili 2, nisam bas siguran, tako da na normalnom stimu pocinje da bude tehnicki nemoguce za sviranje. Meni se to licno ne dopada, jer rusi smisao jednog sistema koji zaista treba da je univerzalan, cemu se plasiti od mladjih i brzih?

Link to comment
I ostareli laf je tata za te tvoje ulične mačke.
u kom smislu? jos uvek je u naponu snage/sarma i moze da ih vodi kuci ili je uzbudljiviji od 2 para onakvih sisa. jbg, ja uvek pre glasam za sise, nego za ostarele lafove :Pda parafraziram stari vic 'paco je paco, al dvaput je dvaput'. Edited by bad music for bad people
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...