Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Nek topich pochne sa ovom novosti:

Etiopsko pojačanje za SrbijuAtletska reprezentacija Srbije neočekivano je pojačana šestorkom dugoprugaša. Pet momaka i jedna devojka iz Etiopije zatražilo je azil u Srbiji posle nastupa na maratonu u Podgorici. Posle četiri nedelje čekanja na dozvolu oni su u četvrtak počeli da treniraju u atletskim klubovima Partizan i Čukarički. Procenjuje se da je od šestoro atletičara najveći talenat 18-godišnji Estifanos Eshetu, koji bi po procenama stručnjaka mogao da postane šampion Evrope."To su zaista vrhunski takmičari. Nisu imali nikakve lične stvari sa sobom, bukvalno su došli u trenerkama i šuškavcima. Verovatno ih ne bi ni pustili u zamlju da su imali stvari. Iz administrativnih razloga su bili zatočeni, nisu ni potrčali skoro mesec dana", rekao je za DSL Sport Zoran Molović, trener AK Čukarički, koji je zajedno sa direktorom Partizana Draganom životićem zbrinuo Etiopljane. "Obezbedili smo im smeštaj u Lipovičkoj šumi, opremu, hranu, sve što im je potrebno. Preostaje samo da se Ak Čukarički i AK Partizan dogovore za koji klub će ko nastupati, pa da počnemo da ubiremo plodove kvaliteta". Jedina atletičarka na spisku je Meaza Damena (20), koja je najbolja na pet i deset hiljada metara. U muškom timu su, pored Eshetua, Tamrat Tesfave (21), Berhnu Johanes (23), Tamirat Legese (23) i Gebreziber Gebresluse (25).
Link to comment
Nek topich pochne sa ovom novosti:
"Obezbedili smo im smeštaj u Lipovičkoj šumi, opremu, hranu, sve što im je potrebno. Preostaje samo da se Ak Čukarički i AK Partizan dogovore za koji klub će ko nastupati, pa da počnemo da ubiremo plodove kvaliteta".
:lol:Valjda ovi nece kao onaj iz Severne Koreje, mozda ne sa pandurom na bilo koja putovanja, ali vec sa nekim "funkcionerom" AK Partizan (ili Cukaricki).Nasli su gde ce da traze azil.
Link to comment

E pa braco srbi cestitam vam postajanje atletske sile i zelim 1 dugacku dominacijubtw: kao da gledam sad ce nasi, da se pokazu novoj braci, da udebljaju atlete raznoraznim kavurmama i podvarcima.

Link to comment
E pa braco srbi cestitam vam postajanje atletske sile i zelim 1 dugacku dominacijubtw: kao da gledam sad ce nasi, da se pokazu novoj braci, da udebljaju atlete raznoraznim kavurmama i podvarcima.
Nema veze onda cemo postati velesila i u sumo rvanju. :) Otanjismo u basketu i u rukometu, ali zato smo face u plivanju i tenisu, a vidis i u atletici. Jos da ona devojka uzme svetski kup u skijanju i da sve ode u tri...
Link to comment
  • 5 months later...

Novi kralj na 100m se zove Usain Bolt, 21-godisnji sprinter sa Jamajke.9,72.Moze to izgleda jos nize ...

May 31st 2008Usain Bolt set a new 100m world record by clocking 9.72 seconds at the Reebok Grand Prix meeting in New York. The 21-year-old Jamaican, who won silver in the 200m at last year's World Championships, was running the 100m for just the fifth time. Bolt beats the previous best of 9.74 set by compatriot Asafa Powell. "I wasn't looking for a world record but it was there for the taking so I just went out there and ran my best race," he said. The 6ft 5ins sprinter made the track world sit up and take note on 3 May when he clocked the second-fastest 100m time in history in 9.76s.
\Evo za sada jedinog Youtube snimka9,72
Link to comment

Bolt je pre mesec dana istrcao 9.76, prosao doping test, pa donekle ovaj rezultat i nije grom iz vedra neba.Mada je meni svaki rezultat ispod 9,85 ravan cudu. Secam se Atlante i Donovana Bejlija koji je tada postavio rekord od 9,84, za koji smo mi klinci koji smo pratili sprint verovali da nikada nece biti oboren, jer je i jedan Karl Luis trcao sporije.Kad smo Karla, s vremena na vreme upadnem u raspravu sa ljudima koji su ubedjeni da je Karl trcao na 100m oko 7 sekundi. Cudo je sta sve epitet legende moze da napravi od coveka.

Link to comment
Kad smo Karla, s vremena na vreme upadnem u raspravu sa ljudima koji su ubedjeni da je Karl trcao na 100m oko 7 sekundi. Cudo je sta sve epitet legende moze da napravi od coveka.
Nije to nista, secam se da se onaj crnac u velikom bratu hvalio da moze da istrci 100m za sest sekundi... Uvek je lepo kad se granice pomeraju, ali u poslednje vreme se jako retko obaraju svetski rekordi, bas me zanima kad je oboren poslednji svetski rekord u nekoj od disciplina zenskog trcanja (neko rece da ne bi bila steta da se svi poniste pa sve jovo nanovo).Da se osvrnem i na tradicionalni atletski miting u BG odrzanom prosle sedmice - zali Boze para...
Link to comment

Od olimpijskih disciplina prosle godine je Meseret Defar oborila rekord na 5000m. Ostalo su sve rekordi iz osamdesetih godina kad je bilo dopinga na sve strane, i ima dva rekorda Wang Junxia iz '93. ali to je postavljeno u Kini, i mislim da je to u rangu Pericevih rezultata iz Bajine Baste.

Link to comment
Od olimpijskih disciplina prosle godine je Meseret Defar oborila rekord na 5000m. Ostalo su sve rekordi iz osamdesetih godina kad je bilo dopinga na sve strane, i ima dva rekorda Wang Junxia iz '93. ali to je postavljeno u Kini, i mislim da je to u rangu Pericevih rezultata iz Bajine Baste.
S tim sto su Kineskinje (mislim i Wang Junxia) trcale brze od starog svetskog rekorda na SP u Stutgartu 1993. No to ne menja sustinu.
Link to comment
Postoji li vremenska granica ispod koje ljudsko tijelo ne moze da pretrci 100m i kolika je?
Cini mi se da sam negde procitao da je granica 9,60 ili mozda i malo vise od toga (mozda 9,65, ili tako nesto). Nisam siguran u brojku. :D Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...