Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

uzmi malo ovoga sira iz mjesine pa protrljaj izmedju dlanova. ako ti ruke poslje smrde na ovce prosao je prvi test valjanosti.

 

 

OK, ali ja ne znam kako smrde ovce.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

oldamsterdamac mi ostao u lepom secanju, jela sam ga par puta u zivotu. zreo, jak sir. secam se da je bio skup. dugo ga nisam videla, al nije bas ni da sam obracala paznju. jedi carnok za 900 dinara kilo. bolje od madjarskih zutih. 

Link to comment
1 hour ago, darling said:

oldamsterdamac mi ostao u lepom secanju, jela sam ga par puta u zivotu. zreo, jak sir. secam se da je bio skup. dugo ga nisam videla, al nije bas ni da sam obracala paznju. jedi carnok za 900 dinara kilo. bolje od madjarskih zutih. 

 

Darling, gde nabavljaš čarnok? I dalje ona Roda kod Univera na NBg (bila prepiska prošle godine) ili neka druga? 

Link to comment
On 18.12.2017 at 12:01 AM, nisam ja said:

da li je old amsterdam neki faktor na sirnoj mapi? Dobio na poklon pa me dojmio bogat ukus iako je pakovanje konfekcijsko. Biće da je do mene koji sam navikao na šverc iz đarme.

 

vrsta gaude, odstajala minimum 6 meseci... dosta pristojan, ima u sebi one kao kristalaste strukture tu i tamo kao parmezan.

Link to comment

dobar je amsterdamara, a za čarnok bi mogao povremeno da se otvaram budući da je skoro duplo skuplji od ovog treša što kupujem na kvantašu (550)

 

opet sam se setio da je baba prodala kravu :cry: 

a i mogao bih na ribljoj tj. limanskoj da se otvorim za onaj lisnati +mileram nisam dugo. 

Link to comment
2 hours ago, ajgor said:

 

Darling, gde nabavljaš čarnok? I dalje ona Roda kod Univera na NBg (bila prepiska prošle godine) ili neka druga? 

 

ja kupujem u mlecnoj radnji dana na bajloniju. kilo 900 dinara, fabricki secen u komade od 100 do 300 grama, vakumiran. inace kilo carnoka u maksiju kosta 2000. nisamjae, carnok nije iz iste kategorije ko ti madjarski mekani zuti trapisti il sta vec kupujes. ovo ti je najblize amsterdamu, il parmezanu, ima kristalice, moze u pastu. za samo 900 po kili. u toj racunici si ustedeo. 

 

kupila sam i lisnatog od danice terzic u mokrinu, kilo 600 dinara, poslala mi postom, to sad kad je ladno moze da se radi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...