Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Sudeći po opisu na sajtu, "niškite kafani" su izgleda nekakva rajska mesta koja ne podležu ljudskom sudu. Recenzija i reklama nisu isto, prijatelju. Vama je najjača zamerka "malo se duže čeka" i odmah objašnjava "zbog nedostatka osoblja". Popravljajte sajt, ovakav kakav je biće lep, ali beskoristan, kao Keanu Rivs.
Daj neku zamerku nista protiv nemamo... Ovo je svakako nase subjektivno misljenje. Nikog ne reklamiramo i ne uzimamo novac za ovo sto radimo, cisto nas entuzijazam pokrece. Takodje nemamo o svakoj kafani isto misljenje a pogotovu ne mislimo da je svaka dobra, neko od iskusnijih ce i primetiti da neke kafane nisu pomenute, sa razlogom po nama, a to nesto znaci.S druge strane, lako je klevetati nas sud ;) ako nisi posetio i okusio ono sto smo mi nemozes ni suditi ono o cemu pisemo... Ako jesi posetio neku od obradjenih, a imas drugacije misljenje vise nego smo radi cuti ga, kao sto sam rekao ovo su nasa subjektivna zapazanja, uvek ce neko teziti necemu drugom, ili imati drugacije arsine. Cenim tvoju zamerku, ali i tezim konstruktivnijem razgovoru.
Link to comment

Ne želim da me shvatiš pogrešno: sajt je odlična ideja, sjajno je zamišljen i može imati veliki odjek u toj sredini. Samo bih voleo da se ne plašite da uputite i poneku kritičku reč kafanama, a siguran sam da nije lako u Nišu za jednog reći da dobro vodi kafanu, a za drugog da je vodi loše. Ako zaista ne reklamirate nikog, onda imate sjajnu budućnost.

Link to comment
Ne želim da me shvatiš pogrešno: sajt je odlična ideja, sjajno je zamišljen i može imati veliki odjek u toj sredini. Samo bih voleo da se ne plašite da uputite i poneku kritičku reč kafanama, a siguran sam da nije lako u Nišu za jednog reći da dobro vodi kafanu, a za drugog da je vodi loše. Ako zaista ne reklamirate nikog, onda imate sjajnu budućnost.
Jes' pa da ih neki gazda restorana vija sa ekipom sa džipovima po Nišu i okolini, ne bi li napravio skaru od njih. Dosta je bar što ne pišu o nekima.
Link to comment
no dobih od autenticnih lokalaca masivnu preporuku za nesto sto se zove "mrak". da li bi neko ko je posetio SUR, blagoizvoleo da nas obavesti o cem' se tu radi.
Ako imas priliku da posetis, ne propusti ni za "zivu glavu".Neotesan™ rostilj.Ako si se odusevio "Jocom i Nenom" onda neces verovati sta te je snaslo u "Mraku". :)Neko je nahvalio Sindjelic, medjutim ta kafana nije ni prineti po kvalitetu hrane (a i svega ostalog) mnogim niskim kafanama.Moje preporuke (pored gore pomenute kafane) su kafane "Orac" i "Kod Cice".
Link to comment

pa to i jeste poenta nase boli, da nas ovde deru za prosecnu hranu. jug je keva. u bitoli se cevapi u kafani prodaju na komad, 1kom = 10 denara = 15 dinara, ovde je x3 (najmanje).

Link to comment
Ako imas priliku da posetis, ne propusti ni za "zivu glavu".Neotesan rostilj.Ako si se odusevio "Jocom i Nenom" onda neces verovati sta te je snaslo u "Mraku". :)Neko je nahvalio Sindjelic, medjutim ta kafana nije ni prineti po kvalitetu hrane (a i svega ostalog) mnogim niskim kafanama.Moje preporuke (pored gore pomenute kafane) su kafane "Orac" i "Kod Cice".
Lepo kazes ;). Najpoznatije kafane i one koje su po centru obavezno nisu najbolje. Ko obilazi kafane malo vise nacice razlike kako u usluzi tako i u kvalitetu porcija, eto Mrak svi spominju i to ne zbog razloga a kafana je bas udaljena od centra a nije nesto ni sredjena, do skoro je to bio samo rostilj nalik na fast food... ali navikli ljudi na dobru uslugu i jos bolju hranu.
Link to comment

kakva je "stara srbija", jel se nije iskvarila? meni to dugo vremena bila omiljena kafana dole.i sta je sa leskovcem? grad je na glasu da ima najbolji rostilj u zemlji a niko nista ne pominje. ja nikad nisam ni bio dole ali bi se dao naterati u sklopu edukativne turneje po jugu.

Link to comment
kakva je "stara srbija", jel se nije iskvarila? meni to dugo vremena bila omiljena kafana dole.i sta je sa leskovcem? grad je na glasu da ima najbolji rostilj u zemlji a niko nista ne pominje. ja nikad nisam ni bio dole ali bi se dao naterati u sklopu edukativne turneje po jugu.
Nemam nekih informacija o Leskovcu, ali sto se rostilja tice to mu vise dodje kao davno ustaljena fraza koja se koristi kao odlican marketinski trik."Leskovacki rostilj" koji sam ja okusio™ na par rostiljijada u tom gradu spada u kategoriju nista posebno.Nisam bio ni u jednoj kafani tamo, tako da ostavljam mogucnost da negde ima kvalitetne hrane.Sto se tice "Stare Srbije", ona je proteklih godina bila vrlo zapustena i prilicno propala kafana (ne znam cak ni dal se sluzila hrana, ili samo pice).Pre nekoliko meseci je modernizovana (ne znam da li je privatizacija u pitanju, ili se neki "genije" setio da moze imati ogromnu zaradu sa malo ulaganja) i trenutno je hit u gradu, ali pre svega za zagrevanje mladih pred izlazak u diskoteku ili slicno, posto se kafana nalazi u strogom centru grada.Dakle, radi punom parom, sto se tice hrane, ne znam kako stvari stoje, ali sam skeptican jer je gro gostiju koje sam ja primetio samo degustiralo pice.
Link to comment
Lepo kazes ;). Najpoznatije kafane i one koje su po centru obavezno nisu najbolje. Ko obilazi kafane malo vise nacice razlike kako u usluzi tako i u kvalitetu porcija, eto Mrak svi spominju i to ne zbog razloga a kafana je bas udaljena od centra a nije nesto ni sredjena, do skoro je to bio samo rostilj nalik na fast food... ali navikli ljudi na dobru uslugu i jos bolju hranu.
Sto se tice Stare Srbije, evo informacije iz prve ruke... Privatizovana je od strane jedne velike niske firme (da ne spominjem) i njena buducnost je svetla, sredjuje se stalno enterijer, terasa je nadogradjena itd, meni kao i uvek kvalitetan i pristupacan za dzep. Velika mana je ziva muzika koja je katastrofalna, neki likovi na klavijaturama ubijaju atmosferu, obicno im damo kintu da naprave pauzu...Ista firma je kupila jos 2 kafane u centru, Zlatni Kotlic, koji je zatvoren i renovira se, pretvaraju ga u kockarnicu. Takodje kultna Galija ce po svemu sudeci docekati uskoro slicnu sudbinu...Leskovacke kafane nisam obilazio, a sto se tice rostiljijade delim misljenje u potpunosti sa prethodnim postom.
Link to comment

kad sam poslednji put bio u staroj srbiji a tome ima dosta, cenim jedno 3 godine, svirali su neki romulijanci tako dobro da sam bio u fazonu da se naroljam iako smo samo sisli sa autoputa da se nazderemo i nastavimo dalje ka bugarskoj. basadžija, ćemane i armonika, nisu imali ni sto kila zajedno ali ubiše boga kako su bili dobri, isto ko i ono što su nam doneli da jedemo, neka ljutenica, urnebes, uštipci, pletenica od filea, dimljena bela i kobasice. mislim da me bog pogledao što ne zivim u nisu, imao bi 200 kila garant.

Link to comment

zavisi kakvi, kod vlade u zapletu ponekad van standardnog menija ima opasna pasta (nekakve domace taljatele) sa mesom od pecenog pa danima kuvanog repa govedjeg, i još sa fino nasečenim tartufima odozgo. jeo sam jednom, ozbiljna rabota.

Link to comment
Gde su dobri repovi?
Posto vidim da u nicku imas BG verovatno pitas za BG kafane... Ali cu ti reci za Nis, ima par kafana gde su repovi fantazija ali svakako ti preporucujem repove u Tri Fenjera, konacno sam sinoc bio "poslovno" da odradim kafanu, pa ce na sajtu biti opis, a u galeriji smo vec nabacili slike.
Link to comment
  • 1 month later...

novi sadpopovica neshto pre vrha levo, ima tabla Koliba.vrhunski roshtilj u ogromnim porcijama za standardne novce.pljeskavica njam, cevapi njam, kobaja dobra, razznjic neinteresantan, krmenadlu nisam probao, slanina car, pileci batak thumbsup likes this, punjeno belo kazzu dobro nisam mogao vishe...specijalitet kolibe - shumarev zalogaj.gomila mesine dimljene grilovane i pechuraka zapecheno preliveno kajmakom i sirom i chudima... likespored stvarno odlichne klope bonus ambijent i najbolji pogled.

Link to comment

kućerak na ribarcu.ambijent dobar. zasmrdi u talasima. avaj.usluga korektna, efikasna, ne smara.riblji meni skroman. sharan i pastrmka, bez pastrmke danas. chorba za dvoje 350 kinti. fina. lepi komadi mesa unutri.sharan przzen na bakin nachin ... fina klasika. grilovan mi se dojmio bash. preporuka ovde.cene povisoke. pogotovo za jela sa roshtilja koji mi nije pao na pamet nakon iskustva iz prethodnog posta narochito po ovim cenama.zatekao se u Irigu danas i raspitivanjem doshao do podataka da tamo nema interesantih mesta za klopu, ali ako se krene malo dalje prema Vrdniku pa kod Neradina :D ... ostaje za drugi put. isto kazzu da kod ledinaca, kod vojnog objekta ima kakva charda sa odlichnom jeftinom obilatom ribchorbom...i to ostaje za neki drugi put.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...