Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Evo ovako:Ako je u pitanju 3D onda jeste HD. Naravno to bi trebalo da pradi neki TV HD ready.Tačno, nisu svi kanali HD ali veliki broj jeste NG, Disc. Animal, svi oni koji vrede da se (po)gledaju kao i neki domaći (rts čini mi se je jedan od njih).E da, razlika je drastična....

Link to comment

Nema HD kanala u SBB-ovoj ponudi. Kanali su jednostavno distribuiraju digitalno u PAL rezoluciji, i slika izgleda bolje nego preko analogne kablovske jer nema gubitka u kvalitetu slike koja se šalje iz head-enda. Ništa više od toga.

Link to comment
Nema HD kanala u SBB-ovoj ponudi. Kanali su jednostavno distribuiraju digitalno u PAL rezoluciji, i slika izgleda bolje nego preko analogne kablovske jer nema gubitka u kvalitetu slike koja se šalje iz head-enda. Ništa više od toga.
E? :huh: Ja bio ubeđen da je to HD... tj da su neki kanali u HD-u... Oni krokodili na Animal-u izgledaju isuviše zajebato za običnu PAL retoluciju...
Link to comment
Tehnički je izvodljivo da distribuiraju HD kanale, ali koliko je meni poznato to je obični Animal Planet.
Ma OK, ne dovodim u pitanje to da sam pogrešio, ali je razlika između nekih kanal koji dolaze u digtianlom signalu tolika da sam pomislio da su neki HD a neki digitalni PAL.Verovatno i tu ima varijacija...
Link to comment

To zavisi dosta od odnosa rezolucija-bitrate na svakom kanalu sa satelita. I meni neki kanali na analognoj kablovskoj deluju dosta oštrije, sa življim bojama, a na nekima su recimo primetne čuvene kockice prilikom brzih pokreta ili je slika jednostavno mutna. HD kanala još uvek ima relativno malo čak i na satelitu i obično pored identifikacije takvih kanala stoji oznaka HD.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Valja li taj SBB internet? Razmisljam da otkazem ADSL i uzmem SBB. Sta mislite?
koliko god kenjali, a medju njima i ja, ispadose najbolji, narocito posle novih cena. burazer na adsl veratu hoce da se rokne sto zivi sa komsijama debilima i penzosima.2048/256 za dva soma jeftinije је od adsla (je l' da?), znacaj upload-a sam sada skontao do kraja. bitcomet/slsk i sl. i surf u isto vreme su mi misaona imenica sa uploadom 128kb/s. da ne pricamo ako uzmes 3072/384. ludilo. na dva mesta ga imam (slavija i trg), bude prekid (sat vremena) u radu jednom u dva meseca.edit: za to sto pitas ispod, skinem oko 1-1,5gb dnevno, nikad kenjali nisu. Edited by holden kolfild
Link to comment

Kod mene (29. novembar) sbb ima nesto malo vise prekida od jednog sata u dva meseca. Rekao bih da ima bar jedan jednocasovni prekid mesecno. Par puta sam primetio kratkotrajne prekide veze prema Internetu (radi samo pristup njihovom sajtu i pretpostavljam u lokalu) subotom u ponoc. Moguce je da tada resetuju neke servere. Ovog meseca je bio prekid od petnaestak sati - predpostavljam da su tada instalirali novu opremu da podrze veci protok zbog novih cena.Brzina je ta koja kazu. Jedan RS download tesko moze da predje 150 KB/s, medjutim ako se puste dva paralelno, ladno zakucaju na maksimumu.A sada ono sto je lose, na srecu iz iskustva drugih i to neskorasnjih. Nedo bog da ti treba njihova tehnicka pomoc, recimo da ti se pokvari modem ili nesto na instalaciji u zgradi. Ima da se nacekas.

Link to comment
A sada ono sto je lose, na srecu iz iskustva drugih i to neskorasnjih. Nedo bog da ti treba njihova tehnicka pomoc, recimo da ti se pokvari modem ili nesto na instalaciji u zgradi. Ima da se nacekas.
O da. Nedo ti bob da moraš da ih pozoveš telefonom uopšte, kamo li da odeš u jedno od dva uplatna mesta u BGu. Plaćati redovno, a kada ne radi otići na izlet, u goste, prespavati, praviti se mrtav... samo ne dogovarati ništa sa službama SBBa.
Link to comment

da li sbb i dalje uslovljava da se mora placati televizija da bi se imao internet? pored sumanutih guzvi na salterima zato sam i otisao sa njega, a posto ne svlacim mnogo, sasvim mi je dobro, uz ustedu od 800 dinara.

Link to comment
:s_w:sbb.jpg
cool.gif Prepaid paket test:post-256-1221069969.jpg
Koje vi pakete plaćate ? Ja sam na nekom od 1390dindži u pripejdu. Pretpostavljam da ste vi u skupljoj varijanti... Kažite mi jer nešto menjaju modem kad prijaviš jači paket... Ili samo prijaviš i uplatiš novce, a oni na slavini puste jači protok...327748791.pngEvo još jedan pik, malo kasnije...327752692.pngNaravno ja sam na flat-home paketu bez ograničenja, što mi je bitno jer teram wireless na 3 kompa i par komšijskih lopovskih latopova... (još nisam stavio zaštitu, moram da nađem gde sam stavio CD <_<) Edited by dare...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...