Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Kalibracija može samo da ti pomogne da se preciznije javi koliko tačno još ima soka u bateriji. To u svakom slučaju neće nadoknaditi kapacitet koji opada vremenom.

Link to comment

Imao sam ja slične ideje, ali jednostavno, ne fercera... Druga stvar je što ja ne mogu da radim sa manje od 17, jednostavno, nemam prostora... Meni je veći deo rada kroz GUI, i ako je manji monitor, sve mi dođe presitno... Probao sam ja i sa '13 (eno, Lenovo YOGA, kod gospođe, vrlo je zadovoljna :lol:), probao sam pre toga sa 15, ne ide, stvarno osećam teskobu dok radim, a nemam uvek mogućnost za eksterni monitor, jer (pre)često radim iz hotelskih soba...

 

+1

 

Ozbiljno raditi na ekranima od 13''-14'' je truba. To moze za kucni komp, koji koristis za net, gledanje filmova, povremeno igranje neke igrice, i povremeni "ozbiljniji" rad (tipa da napises neko pismo, sracunas nesto u spreadsheet-u itd.), ali ako posao zahteva buljenje u ekran 8+ sati, mora veliki. Ja buljim u ekran od 13'' godinu i po dana i ne mogu vise, pocele su ozbiljno da me bole oci i glava (a i jebeni glossy ekran nikako ne pomaze, jebo ih glossy, poenta je da super izgleda u radnji i da se odusevis bojama, a da li je prakticno koga zanima), sad kacim sve na eksterni monitor, sto veci po mogucstvu, i progledao sam, bukvalno

Link to comment

Ја користим такођер обично и код куће и на послу 17", све мање од тога ми смета очима. Али да је кабаст кад га мораш нохат,јесте.

Link to comment

+1

 

Ozbiljno raditi na ekranima od 13''-14'' je truba. To moze za kucni komp, koji koristis za net, gledanje filmova, povremeno igranje neke igrice, i povremeni "ozbiljniji" rad (tipa da napises neko pismo, sracunas nesto u spreadsheet-u itd.), ali ako posao zahteva buljenje u ekran 8+ sati, mora veliki. Ja buljim u ekran od 13'' godinu i po dana i ne mogu vise, pocele su ozbiljno da me bole oci i glava (a i jebeni glossy ekran nikako ne pomaze, jebo ih glossy, poenta je da super izgleda u radnji i da se odusevis bojama, a da li je prakticno koga zanima), sad kacim sve na eksterni monitor, sto veci po mogucstvu, i progledao sam, bukvalno

Dobro je, nisam jedini... Ima nas još da nas Bata zajebava... :D

Link to comment

nije to baš tako.

 

cek, hoces reci da ako je na odredjen nacin odrzavas, ona ce i nakon 2-3 godine koriscenja i biti slicna onom stanju koje je imala na pocetku?

 

poslednji koji arcim je hp elitebook. kad je bio nov pre 2.5 godine je bez problema drzao 8h na bateriji i nisam morao da nosim punjac kad sam isao na teren

sad ne drzi duze od 5h i vreme je da se menja jer vise ne radi posao i moram da vucem i punjac

 

a koriscena je "savrseno": malo na punjacu, malo bez njega

al fizika baterija je neumitna i one naprosto propadaju ako ih koristis

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...