Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gledam Red mi 4 pro već par dana. 

Na papiru deluje fenomenalo, mene samo "brinu" dve stvari, kvalitet slika i audio u video klipovima koje pravi.

 

Vi što imate taj model, šta kažete za sam kvalitet slike? Kakve fotografije pravi? Kako bi ste ih ocenili?

Link to comment
  • 2 months later...

Koji su Xiami model metalni ? Voleo bi nešto mehanički jako, po mogućnosti metalno. Na netu sam našao za model 5 da jeste a za ove ostale kontradiktorne informacije. :(

Takođe, vidim da imaju Mediatek (MTK) procesore u sebi generalno - koje su obično stavljaju proizviđači u jeftinije telefone (u bolje modele recimo Snapdragon a u jeftinije MTK). Da li se to primeti u radu u smislu performansi i sl?

Link to comment

Koji su Xiami model metalni ? Voleo bi nešto mehanički jako, po mogućnosti metalno. Na netu sam našao za model 5 da jeste a za ove ostale kontradiktorne informacije. :(

Takođe, vidim da imaju Mediatek (MTK) procesore u sebi generalno - koje su obično stavljaju proizviđači u jeftinije telefone (u bolje modele recimo Snapdragon a u jeftinije MTK). Da li se to primeti u radu u smislu performansi i sl?

 

Mi6, jedan od najboljih telefona koji trenutno postoje, ako si spreman da daš malo više kinte.

 

Ja imam Mi4 već godinu i po dana i nemam nikakve zamerke na svakodnevni rad, doduše u njemu je Snapdragon procesor.

 

Od jeftiijih, mislim da ti je metalni Redmi Pro i verovatno nećeš da se zezneš ako uzmeš. Možda i Mi Max.

Link to comment

Redmi note 4 je full metalni, unibody kao recimo htc. Redmi 4 je na oko isti, ali imao plastičnu trakicu gore oko antene. Mi5 ima metalni okvir, ali je poklopac stakleni. Trebalo bi da to nije neki problem i da je dosta čvrsto, ali mene je više plašilo zbog klizanja na neravnim površinama, pa sam uzeo noutaru iako je mi5 prelep i zaista fantastičan fon. Mi6 je vidim skoro izašao ali nisam se nešto udubljivao pa nem pojma.

 

Moj note je sa mediatekom (helio x20), prezadovoljan sam i performansama i generalno telefonom. Pre njega sam imao nexus 5 koji sam uzeo otprilike čim je izašao. Ni po čemu nisam primetio da sad nosim <200€ telefon.

Link to comment

Pa baš da se Mediatek stavlja u jeftinije modele nije baš tačno. Razliku nećeš da primetiš sigurno a i Mediatek je lakši za menjanje romova ako hoćeš time da se igraš jer je njih nemoguće brikovati trajno dok kod SD-a jedna greška i ćao.

Link to comment

Pa baš da se Mediatek stavlja u jeftinije modele nije baš tačno. Razliku nećeš da primetiš sigurno a i Mediatek je lakši za menjanje romova ako hoćeš time da se igraš jer je njih nemoguće brikovati trajno dok kod SD-a jedna greška i ćao.

 

Opa, nisam znao za ovo.

Link to comment

Mene su naplašili da je kupovina Xiaomi telefona tricky jer ima hiljadu modela koji se vrlo slično zovu, a neki mogu biti za kinesko tržište a neki internacionalni, pa valjda ako je za kinesko tržište ne radi update firmware preko neta (OTA) a i 4G-LTE može da ne radi u Srbiji...

I zaista, ima modela sa i bez LTE na kraju, neki imaju oznaku PRO a neki nemaju, a specifikacije vrlo, vrlo slične (a cene kod istog prodavca različite, ne beznačajno, pa to dodatno zbunjuje). :(

Link to comment

Ima modela koji ne pokrivaju sve frekvencije koje se koriste po Evropi, tako da to može biti zajebano. Mislim da to čak i radi, ali da je brzina srozana.

Link to comment

Pretpostavljam da kod nas svi prodaju sa globalnim romom i lte podrškom, pa da ne moraš da brineš o tome, ali uostalom pitaj prodavca sve što te zanima pa nek ti otkloni dileme. Broj različitih modela sličnih naziva je fakat zbunjujući, ali prouči malo pa vidi šta ti treba. Za redmi pro recimo znam da je glavna razlika u 2 kamere pozadi, i mislim da ima neki snapdragon ubačen. U suštini gimmick, ne znači to pro da je nužno bolji ili gori model.

 

Ako se nije nešto bitno menjalo otkad dam ja uzimao otprilike gledaš - redmi 4 prime ako te zanima 5 inča; redmi 4 note za 5.5 (i generalno malo bolji telefon u svakom pogledu); mi5 ili sad valjda već mi6 za vr' ponude. Mi5 ima par varijanti (staklo ili keramika pozadi, bla, bla) pa ako te on zanima ti to malo pogledaj.

Link to comment

Pretpostavljam da kod nas svi prodaju sa globalnim romom i lte podrškom, pa da ne moraš da brineš o tome, ali uostalom pitaj prodavca sve što te zanima pa nek ti otkloni dileme. Broj različitih modela sličnih naziva je fakat zbunjujući, ali prouči malo pa vidi šta ti treba. 

 

Eh, prodavci... posebno ako je "pile u miniću"... nisu baš neki izvor tačnih informacija. Uglavnom kao odgovor dobiješ ono : pogledajte na Internetu, ima sve na Internetu.

 

A i sam Xiaomi te modele nekako previše diskretno označava, a svi naoko slični... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...