Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Holandjani su narandzasti, a ne crveni. Po boji kraljevske kuce. Ne mora dres uopste da ima veze sa zastavom. Slovenci - zeleni, a zastava trobojka. Itd.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Pa mora da bude po prvoj bolji sa zastave, tako je svuda u svetu, Italijani nose zeleni dres, Nemci crni, Holanđani crveni, Brazilci zeleni

Nisam rekao da mora, pitao je meazza zasto crveni, a meni je to jedini logican razlog.
Link to comment

Nisam rekao da mora, pitao je meazza zasto crveni, a meni je to jedini logican razlog.

 

Sve ok, nisam ni rekao da si ti rekao, samo sam uzeo šlagvort

 

Setio sam se da smo već pričali o tome, kao i o svemu ostalom..

Link to comment

U Montevideo Bog te video su crveni dresovi. Kad je bila ona tura da se vidi WC trofej bio je u staklu crveni dres, ne sećam se koje je to godine bilo i šta je pisalo o dresu. Kada malo prčneš tipa wiki spominju se isključivo plavi dresovi. Koja je prva boja na zastavi nema veze.

 

Koliko ja znam u Montevideu su igrali u plavim dresovima, kombinacija ista kao i posle rata. Beli sorcevi, crvene carape. Ovako:

 

dqXBYZW.jpg

 

U filmu se falsifikuje istorija, verovatno su hteli da stvore nepostojecu tradiciju te boje.

Edited by Meazza
Link to comment

Nisam rekao da mora, pitao je meazza zasto crveni, a meni je to jedini logican razlog.

 

Da, i posle su uveli skroz crveno zbog novog standarda. Ali, mislim, koja glupost. Ti si zemlja naslednica svih uspeha SFRJ (dobro, neki mozda misle da ih je bilo premalo, ali ipak dva finala EP nisu mala stvar) i pravis raskid sa tim nasledjem, zasto? Zato sto se odvojila Crna Gora i to je sad kao neka prekretnica? Iskompleksiranost i nista drugo.

Link to comment

Terza je uveo crvene dresove 2006, kao i taj grb koji je i sada aktuelan, kao deo novog identiteta, da konacno raskrstimo sa jugoslavijom. Mozda je to tada i bilo opravdano, racunalo se da ce novi, antijugoslovenski identitet, privuci ljude da vatrenije navijaju, jer je ovo sad kao nasa nasa rpstacija, a to se kao vidi i po dresu. Sada kada je prosla ta vrsta euforije nove drzave, nema razloga da ne vrate i plavi dres, jer plava je takodje boja na nasoj zastavi. Grb ne moraju da diraju, al valjda kokeza zeli da ostavi svoj pecat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...