Jump to content
IGNORED

Internet of things


Hamlet Strašni

Recommended Posts

meni je najveci problem sto za IoT lampu, treba da se iscimas dok sve proradi, za kontrolu ti treba telefon (koji treba da pronadjes, otkljucas, aktiviras app, nadjes sijalicu koja ti treba i onda joj uradis sta hoces)

 

protivnik joj je obicna sijalica, cija instalacija traje max 1minut (odsrafis, zasrafis, gotovo) 

i koja ima sasrsen UI - prekidac stoji tacno tamo gde ti treba (pored vrata) i lako ga je koristiti

 

a svaki IoT uredjaj nudi slicno iskustvo. plus, trziste je besmisleno isparticionisano, tako da moze da se kupi lampa od jednog, frizider od drugog, klima od treceg, whatever od whatever proizvodjaca, i svaki ima svoj sistem aplikacija i rutera

 

ono sto mi jos smeta je da jos nisam video neki killer-case gde bih rekao da se investicija od par hiljada evra isplati

(bio sam prosle godini na nekom sajmu i pricao sa lead inzenjerom RWE.a za IoT, i on mi je rekao da je njega kostalo oko 3ke da umrezi celu kucu s RWE tehnologijom. ali mi sem nekih nice-to-have nije dao nijedan razlog zasto spuvati tolike pare u njihovo resenje. koje je pride bilo najbolje od svih koje sam video na tom sajmu :) )

Link to comment

protivnik joj je obicna sijalica, cija instalacija traje max 1minut (odsrafis, zasrafis, gotovo)

 

Postoji i brza varijanta negde ;)

 

b929ab49a64168e01261312b068dbfb6.jpg

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Mene zabrinjava ovo "hakovanje".

Tu već zaista može ozbiljna šteta da se napravi kad se krene sa tim uređajima tipa rerna, ringla itd...

 

Nego Hamlete daj link na prodavnicu...

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

hihihi, ajmo da hakujemo hamletovu sijalicu.

 

ono sto mi jos smeta je da jos nisam video neki killer-case gde bih rekao da se investicija od par hiljada evra isplati

ouch!

crni hamlete, koliko si ti platio tu sijalicu!?!

Edited by pt 2.0
Link to comment

Hvala Hamlete na izvestaju.

Meni su ipak bolje varijante sa daljinskim upravljacem umesto appa za kontrolu na fonu/tabletu

A jel to ima?

Ono bežični dimer uparen sa sijalicom?

Link to comment

hihihi, ajmo da hakujemo hamletovu sijalicu.

 

ouch!

crni hamlete, koliko si ti platio tu sijalicu!?!

 

naravno, sijalica ne kosta toliko.

 

taj lik sto je spucao 3 hiljade je imao senzore po celoj kuci, daljinske prekidace, lampe, pomerace zavesa (jer navodno je lakse uci u app i pomeriti slajder nego otici do prozora i uraditi to rucno) i celu mreznu infrastrukturu da to poveze

 

Apple home aplikacij objedinjuje aplikacije svih proizvođača u jednu

 

ne bas svih :)

to je izbor proizvodjaca da li to zele, ili ce ponuditi samostalni app (a za kompleksnije IoT slucajeve, sopstveni app je cesto bolje resenje)

Edited by Zverilla
Link to comment

A jel to ima?

Ono bežični dimer uparen sa sijalicom?

Znam da Aling Conel (domaca proizvodnja elektro galanterije) radi razne dimere, senzore, remote control itd, ali to nije IoT (nema IP). Vrv i drugi proizvodjaci imaju slicne stvari. Meni je to neka prava mera. Kad ubacis software, odrzavanje i upotreba se previse komplikuju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...