Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

igrana serija i dokumentarna serija su veoma komplementarne. dokumentarna ima prethodnicu i aftermath, dok je serija samo skoncentrisana na suđenja. 

a to što je o.j. radio posle suđenja je posebna vrsta ludila http://www.dailymotion.com/video/x33r1ox

 

 

igrana serija je nešto najbolje što se pojavilo na ekranima u poslednjih nekoliko godina. smisao za humor koji ima je neverovatan

par detalja IMA SPOJLERA:

 

- sabotage beastie boysa u sceni na autoputu je savršeno uklapanje

- krvate i generalno stajling, enterijeri. podsmevanje celoj 90's estetici

- zajebancija sa porodicom kardašijan (highlight govor kardašijana deci da ne prodaju prijatelje i ne trče za slavom, plus molba oj-u da ne izvrši samoubistvo u sobi male kim)

- govor kokrejna gde gleda da ponovi tri reči na isto slovo i prođe mu odlično u LA, međutim ta ista fora mu ne prolazi u severnoj karolini i tamo mu posao završava bejli titranjem jaja belačkom sudskom veću

- zajebancija sa maršinom frizurom

- odlična gluma svih (osim cube goodinga. realno, denzel bi savršeno seo za tu ulogu). posebno bih izdvojio travoltu sa najznačajnijom ulolgom od pulp fictiona

- identičnost svih glumaca sa rl likovima

Edited by Ravanelli
Link to comment

Sahranio sam i seriju, pa par misli.

 

Serija je stvarno fenomenalna i ima par prejakih momenata ali mi je doc i dalje bolji. 

Prvo, imamo dve slabe epizode, druga i osma, prva ona zajebancija sa kolima, druga zajebancija sa porotom. Imamo i pola epizode na romansu njih Marše i Dardena (upravo ono što sam mislio kada sam rekao da verovatno ima ubačenih dramskim elemenata). Imamo onu glupu scenu kada Travolta isprobava rukavice kako hoće, ali Simpson mora sa lateksom preko, itd. Ali to su sitne zamerke, serija je stvarno sjajna u svakom pogledu. Glumački, preparirani i balsamovani Travolta mi stvarno nije legao. Nije da je loš, ali mi nije ni za pohvalu, ima mnogo boljih, pre svih Kokran, Marša pa i Kardašijan. Švimer mi je odličan, verovatno nikad bolji. Svi ostali su otakođe dobri, i stvarno svaka pohvala kako su kastovali glumce jako slične pravim likovima. Režija, izbor muzike, kadriranje, i kamera, stvarno je sve skockano kako treba. 

Kuba mi nije loš, samo mu uloga jednostavno ne leži. Nije najbolje dočarao Simpsonove transformacije (više onu pozitivnu i našminkanu stranu), i fizički je mnogo niži od OJ-a rekao bih. 

 

Inače, sam slučaj mi je apsolutno fascinantan. Samo suđenje je sprdnja odbrane, izmanipulisali su manje više sve što su mogli, nisu prezali ni od čega i na kraju im se nažalsost isplatilo. Ako se dodaju očajne ali očajne odluke tužilaštva, od samog mesta suđenja do čuvene rukavice, do Furmana, nije ni čudo kako se sve završilo. Praktično je slučaj rešen kada su pristali na porotu sa onoliko crnaca. Naravno, Simpsonu su na ruku išle socijalno društvene okolnosti, rasne netrepeljivosti koje je Kokran iskoristio maksimalno. 

Ipak, najveći utisak mi je sam Simpson. Čovek koji je u stanju da izmasakrira dve osobe hladnim oružjem, bivšoj ženi skoro glavu da odseče, ali da u isto vreme bude idol nacije i da ima toliku popularnost i poverenje mase da mnogo jednostavno nisu bili u stanju da poveruju da je on u stanju da to uradi i odbijali tu ideju bez obzira na sve (onolike) dokaze, to je stvarno neverovatno. 

Dokumentarac ima taj momenat gde njegovi prijatelji govore o njemu na početku na početku karijere i popularnosti i sjajan je momenat slušati ih kako menjaju mišljenje jer su vremenom spoznavali šta se zapravo desilo. Sve te silne izjave ljudi iz njegovog okruženja, i uopšte autentične izjave mnogih učesnika celog događaja daju mu tu težinu koju volim, jednostavno nema minut praznog hoda. Sve informacije su relevantne i istinite, ako ne uopšteno, ono kao subjektivne impresije učesnika svega toga. 

Raspisah se malo, ali ne gledaju se ovakve stvari svaki dan. Uživancija i jedno i drugo. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Samo mala ispravka - očajne odluke tužilaštva, ne odbrane. Odbrana je jahala par konja do iznemoglosti, tipa rasna karta, plus je onaj crnac iz ekipe tužilaca bio totalno nedorastao ovom konkretnom slučaju.

No, meni je najveći hit zapravo drugo suđenje - ono prvo je bilo povuci potegni, sto hiljada detalja, a u drugom sudija - srk kole, dvije godine zatvora. Još jedan srk, još tri godine. Kako mu lagano nakuca 33 godine.

Can't escape white justice :D

Link to comment

Samo mala ispravka - očajne odluke tužilaštva, ne odbrane. Odbrana je jahala par konja do iznemoglosti, tipa rasna karta, plus je onaj crnac iz ekipe tužilaca bio totalno nedorastao ovom konkretnom slučaju.

No, meni je najveći hit zapravo drugo suđenje - ono prvo je bilo povuci potegni, sto hiljada detalja, a u drugom sudija - srk kole, dvije godine zatvora. Još jedan srk, još tri godine. Kako mu lagano nakuca 33 godine.

Can't escape white justice :D

 

Da, da, pardon me. Tužilaštva. :)

 

Mislim da nije bio toliko loš koliko je odbrana bila brutalna i beskompromisna i nije prezala od bilo čega, jednostavno, lagali su oko čega god su mogli i smišljali idiotske teorije koje je Kokran prodao, ladno. Imali su par velikih grešaka, a nastupi odbrane su bili takvi da su ih dodatno rasturili, isprovocirali i uništili. Uostalom, to mi je jedan od tih moćnih momenata kada joj je glavni tužilac rekao na kraju da je ponosan na nju uprkos porazu, da oni nisu prezali ni od čega, ali je ona ostala dosledna i odigrala čisto. I stvarno, to je jebeno redak kvalitet u toj situaciji.

 

A da, još jedna primedba... Kada je Marša onim likovima u baru objašnjavala šta se desilo je bolja završna reč od one koje je dala :) Barem, onog što smo mi imali prilike da vidimo. Sumirala je sprdajući se tu teoriju o podmetanju dokaza šeretski i sarkastično.. Ok znam da na sudu to ne može baš tako, ali... :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

What our Fathers Did - a Nazi Legacy

 

In this deceptively understated documentary, a human-rights lawyer conducts conversations with two men whose fathers were indicted as war criminals for their roles in WWII - Nazi Governors to know how they reconcile their fathers' monstrous deeds with their personal affection.

 

Vrlo interesantan film, narrator/interviewer je jevrejskog porekla, bas iz kraja gde su ocevi ove dvojice bili.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Синоћ ово одгледах овдје на ТВ-у. Интересантан и вриједи погледати ако имате могућност да га скинете са неког сајта. На УТ има само кратак клип.

Link to comment

Vazda aktuelno rušenje...

 

 

Rušenje Kapele na Lovćenu 1974.

 

 

 

 

Документарац режисера Крста Шканате о рушењу завјетне капеле Петра II Петровића Његоша на Ловћену 1974 године.Филм је био забрањен од стране тадашњег комунистичког режима. Захваљујући велико новинару Драгану Барјактаревићу филм је пронађен у складишту РТВ Београда а Народна странка га је први пут приказала јавности 1990 године. 
Edited by Ras
Link to comment
  • 3 weeks later...

da li je poceo neko da gleda putinove intervjue sa stonom? pogledala sam dve, ostalo mi je jos dve (valjda je veceras cetvrta).

 

kakvi su vam utisci?

 

oliver stone je reziser kojeg apsolutno postujem i :wub: . on je genije u mojim ocima. neko ko je dovoljno hrabar,elokventan i jasan da prenese svoje misli na filmsku traku. platoon i rodjen 4tog jula su mi jedni od najomiljenih i najpotresnih. covek koji ne namece svoje misljenje. trebalo bi u stvari vise intervjua sa njim raditi :)

 

 

slusam putina kako prica, on je covek doktor magistar naspram bilo kog americkog kongresmena, senatora, predsednika....pa ovi ne mogu dve prosto prosirene da sastave a da ne izgovore jedno veliko nista! kako je to moguce da se jedna takva kultura srozala na pricas a ne kazes nista?!?

 

ima jedan trenutak

stone daje putinu dvd sa dr. strangelove. putin odlazi iz prostorije, vraca se i sa otvorenim dvd-jem i pokaze da nema diska. i kaze "typical american"...tu mozemo da vidimo njjegov pravi odnos prema usa. da se nista ne veruje.

..po takvim sitnicama moze se naslutiti odnos putina prema americkim politicarima.

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...