Jump to content
IGNORED

Filmovi koji su prešli 100 miliona dolara na američkim blagajnama, i ostali aktuelni lokalni hitovi...


Ajant23

Recommended Posts

Čak je bila i fora u Parksu na tu temu, kako je smršao dok je bio u Engleskoj.

 

Za ovaj Guardians, ja ne znam, jebote, toliko hajpa u životu, ali bukvalno u životu, nisam video na internetu za neki film, možda možda za prvi Džeksonov LotR, ali ne može se reći da su u pitanju ekvivalent po pop-kulturološkom značaju. Stvarno mi nije jasno čime su GotG zaslužili toliku popularnost i hajp... Možda zato što ih ne-gikovska publika kapira da će biti neka do jaja kombinacija akcije i komedije, pomalo dekonstrukcija superherojskih tropa (ima drvo! ima rakun!) a što gikovi kapiraju da  to zapravo nije, nego je čist superherojski film u svemiru, a valjda ima dovoljno izgladnelih SF fanova da su spremni svašta da progutaju.

 

Mislim, gledaću ga, kapiram da je zabavan, ali da ovako oduva već u startu, bukvalno pre nego što se pojavio, to mi  baš i nije jasno. Avengersi su bar imali pedigre režisera i mega gotivnog Roberta Daunija, plus star pauer "kombinovanja" već brutalno popularnih likova uz tu famu objedinjavanja raznih filmova iz Marvel univerzuma, pa mi je jasnije kako su toliko odvalili.

Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    116

  • Ariel

    9

  • kobni zelaya

    6

  • Shan Jan

    6

Pa, slabo i ja znam sada te nazive i kategorije, ali u avgustu se ne puštaju glavni aduti, ako se to tako kaže...

 

Neki deo Rush Hour-a je po revalorizovanoj listi bio valjda najbolji avgustovski film u poslednje dve decenije, ali GotG je i to nadmašio koliko sam shvatio.

 

Na drugoj strani, Avengers je bio jedan od najvećih aduta one godine i posle Avatara i Titanica drži treće mesto na nerevalorizovanoj listi svih vremena (slabo bitna lista obzirom na inflaciju i mnoge promene cena ulaznica, doduše)...

Link to comment

Pa dobro, ako, istorijski gledano, "aduti" nisu puštani u avgustu, onda nam praksa govori da to samim tim već nije samer blokbaster vreme. Samo mi čudno, jer baš zbog tog i tolikog hajpa sam mislio da će GotG biti kruna ovogodišnjeg letnjeg bastovanja blokova.

Link to comment

naravno, leti su godišnji odmori... pred oskara idu najjači filmovi, dakle nedelja pred božić, taj neki jedan period

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Dobro, to je opšte poznato, nego sam nešto mislio da je avgust baš dobro vreme za blokbastere, ono, narod više bleji, ide se u bionju... Mada ima smisla i suprotno - na odmorima su ljudi, više su napolju...

Link to comment

Pa dobro, ako, istorijski gledano, "aduti" nisu puštani u avgustu, onda nam praksa govori da to samim tim već nije samer blokbaster vreme. Samo mi čudno, jer baš zbog tog i tolikog hajpa sam mislio da će GotG biti kruna ovogodišnjeg letnjeg bastovanja blokova.

 

Pa, vidim i ja da su pisali da se od GotG prilično i očekivalo.

 

Koliko znam, leto nije oduvek dobar termin i to. Ali, avgust im je i tada valjda slabiji deo leta. A, ova reč blokbaster mi je prilično nategnuta.

 

Slabo stvarno ima pravih blokbastera. Uglavnom su to novi termini tokom godine, nova tržišta po Aziji i nove cifre zbog inflacije. Čini mi se da je ta reč više reklamni trik, ali i "kritička" poštapalica kojom decenijama presipaju iz šupljeg u prazno praveći od nje nauku.

Link to comment

biskind kaze da su letnji blokbasteri rodjeni sa ajkulom i da se od tada svi studiji trude da izbace jedan za vikend 4. jula i jedan pred pocetak fakultetske godine u avgustu.

Link to comment

Jeste, skoro sve je teorijski rođeno sa Ajkulom, koja je postigla rekord po broju bioskopa u kojima je puštena u SAD istovremeno.

 

Ruku na srce, taj rekord je pre toga držao i praksu uspostavio Kopolin Kum, ali to se ređe pominje... 

Link to comment

da, da, to je bas biskindova teza, da je letnji blokbaster sjebao autora. ne secam se sad tacno, ali valjda kum nije isao u toliko bioskopa, ili nije bio leti, jedno od ta dva.

 

ali ima onaj drugi, shone valjda, koji tvrdi suprotno, da su bb ustvari oziveli studije da daju vece pare za budzete, a da ne insistiraju na top imenima. njega sam skroz zaboravila, pise dosadno za razliku od biskinda.

Link to comment

Kum nije išao leti, ali je stvorio bombastičnost oko otvaranja u rekordnom broju bioskopa...

 

Leto kao termin je još jedna od onih priča o genijalnosti tipa: Johnny Carson je izmislio televizijski program u doba dana kada se ranije nije toliko gledala televizija, Spielberg je izmislio bioskopske hitove u doba godine kada se nije toliko išlo u bioskope, i tako dalje...

 

Onda još sve to zaliju sa smaranjem o autorskom filmu, kao Kum nije trasirao put Novom Holivudu, kao Kopola se mučio sa producentom koji ga je naterao da film produži sat vremena, pa smo dobili trosatni film. Pa, još kao Lukas nije bio Kopolin štićenik, pa Kopola nije ključno doprineo da Američki grafiti budu hit. Pa, onda je baš u narednom Spielbergovom filmu posle Ajkule, dobitnica Oskara za produciranje Žaoke obelodanila pikanterije o Trifou, dosadno... 

 

Ne zna se šta je gore: kada ta bulumenta brani stvaraoce ili kada Redford brani nezavisni film...

Link to comment

Danas, petak, 8. avgust, puštaju se možda manje atraktivni filmovi, ali hajde da pomenem.

 

Zanimljivo je da će neki scenarista John Swetnam, za koga do malopre nikad nisam čuo, konkurisati sam sebi kao scenarista dva od četiri udarna filma za ovaj vikend: Step Up All In (u 2 072 bioskopa) i Into the Storm (u 3 434 bioskopa), za oba je sam pisao scenario tako da eto ko zna što je to bitno, ali da pomenem.

 

Glavni po broju bioskopa je Teenage Mutant Ninja Turtles: 3 845... Na drugom mestu je pomenuti Into the Storm, film koji je režirao Kameronov second unit director na Titanicu i Avataru...

 

Tu je još i The Hundred-Foot Journey, film Lassea Hallströma po scenariju tvorca kviza Who wants to be a Millionaire? sa Helen Mirren u glavnoj ulozi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...