Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

  • 1 month later...

mozda cemo ipak nekad i pogledati carlston za ognjenku.doduse, ne kaze se kad je premijera, ali sta ga znam, sinepleks u delta sitiju se otvara 20.12. mozda i ovo nekad prikazuČarlston za Ognjenku?Medija centar, Pon, 24/12/2007 | Vreme: 12:00 | Velika salaKonferencija za novinare povodom premijere filma. Ova zima u Srbiji donosi pravo filmsko osveženje, koje će domaću i svetsku kinematografiju dovesti do usijanja. Beograd, Srbija i ceo svet su sada spremni da dožive najiščekivaniji srpski film trećeg milenijuma ? ?Čarlston za Ognjenku?! Konferencija za novinare Ulysses Pictures, Blue Pen i Intermedia Network UČESNICI: ?Uroš Stojanović, režiser i scenarista ?Olivera Katarina, glumica ?Katarina Radivojević, glumica ?Sonja Kolačarić, glumica ?Nenad Jezdić, glumac ?Batrić Nenezić, producent ?Aleksandar Radivojević, scenarista

Link to comment

Jos jedno dugo najavljivano cudo netragom nestade, a, kao fol, snimalo se pre vise od godinu dana (secam se da su postavili jedan onaj plavi kiosk & jedan onaj zeleni autobus ispred hotela Slavija, poradi autenticnosti). Delovalo je cak, mozda, pomalo obecavajuce, ako izuzmemo pojavu neodoljivog tandema Macankovic-Vlalukin.Beogradski fantomZna li neko sta bi sa tim? I to pomaznjavano i rasuto na cetiri strane sveta, sta li?fantom%201.jpgfantom%202.jpgfantom%203.jpgfantom%204.0.jpgedit: napomena da je tandem neodoljiv

Edited by zzzzz
Link to comment

evo, docekalo se i to cudo.Premijera filma ČARLSTON ZA OGNJENKU održaće se 30. i 31. januara u Sava centru. Svečana premijera zakazana je za 30. januar u 20:30h dok će film 31. januara bitiprikazan u tri termina - 18, 20 i 22h.Karte će se u prodaji naći od 27. decembra na blagajnama Sava centra, Bilet servisai bioskopa Tuckwood. CarlstonzaOgnjenku26.jpg

Link to comment
evo, docekalo se i to cudo.Premijera filma ČARLSTON ZA OGNJENKU održaće se 30. i 31. januara u Sava centru. Svečana premijera zakazana je za 30. januar u 20:30h dok će film 31. januara bitiprikazan u tri termina - 18, 20 i 22h.Karte će se u prodaji naći od 27. decembra na blagajnama Sava centra, Bilet servisai bioskopa Tuckwood. CarlstonzaOgnjenku26.jpg
veri najs :) jedan od retkih momenata kad chu pozeleti da sam u Srbijijos samo da se neko potrudi da napravi dobar bijoskopski snimak, za nas vamo... ko che da doceka DVD
Link to comment

Урошу све честитке ако је све прегурао, ако је ико од млађих режисера заслужио фим онда је то он. Криво ми је што нећу моћи да присуствујем премијери, но надам се да DVD неће да закључају. Оно што је мени занимљиво је да је део филма сниман у каменолому у Кијеву где је радио и свој филм о Бановићзу Страхињи на вешалима.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Може ли српски филм у наредних неколико година макар донекле достићи онај препород и фестивалски ?бум? који бележи румунска кинематографија у последње три?четиригодине? Одговор на ово питање зависиће највише од самих редитеља, али и од укупних ресурса државе, као и од проблематичне вредносне хијерархије у свим сферама друштва, па и у култури. За сада, охрабрује чињеница да у 2008. домаћу, а вероватно и светску, премијеру очекују филмови ?Љубав и други злочини? Стефана Арсенијевића, ?Чарлстон за Огњенку? Уроша Стојановића и ?Свети Георгије убива аждаху? Срђана Драгојевића (док за учешће на светским фестивалима конкуришу и неки филмови из прошле године ? ?Четврти човек? Дејана Зечевића, као и ?Пешчаник? Саболча Толнаија). Како искуство Румуна и других националних кинематографија кроз историју показује, тимски наступ је предуслов за препознавање и успех, посебно када је реч о бројчано малим културама каква је наша.linkДанас живимо такo да нема разлике између живота и филма, а суштина је да та разлика мора да постоји. Живот покреће митску димензију филма. Србија је земља у којој су снимали Павловић, Макавејев, Петровић и Ђорђевић. Овде постоји филмска традиција која треба да буде вредна пажње и инспирација link

Edited by Ulis
Link to comment
Може ли српски филм у наредних неколико година макар донекле достићи онај препород и фестивалски ?бум? који бележи румунска кинематографија у последње три?четиригодине? Одговор на ово питање зависиће највише од самих редитеља, али и од укупних ресурса државе, као и од проблематичне вредносне хијерархије у свим сферама друштва, па и у култури. За сада, охрабрује чињеница да у 2008. домаћу, а вероватно и светску, премијеру очекују филмови ?Љубав и други злочини? Стефана Арсенијевића, ?Чарлстон за Огњенку? Уроша Стојановића и ?Свети Георгије убива аждаху? Срђана Драгојевића (док за учешће на светским фестивалима конкуришу и неки филмови из прошле године ? ?Четврти човек? Дејана Зечевића, као и ?Пешчаник? Саболча Толнаија). Како искуство Румуна и других националних кинематографија кроз историју показује, тимски наступ је предуслов за препознавање и успех, посебно када је реч о бројчано малим културама каква је наша.ovo mi lici kao da si u kafani pa naracujes od kelnera daj mi jedan film o milosevicu, daj jedan o zdravstvu, ajde jedan o socijalnom statusu malog srbina...ili jos bolje, daj jedan o repovima komunizma.rumunski 'new wave' je zapoceo sa smrcu gospodina lazaresku, koji je i najavio tu invaziju savremenog rumunskog filma i otvorio vrata i mituleskuu i porumboiu, da bi odmah godinu dana kasnije trijumfovao i mingiu.na toroncanskom filmskom festivalu 2007 se vodila interesantna debata da li se radi o new wave-u rumunskog filma ili jednostavno o individualcima koji , jasno je, predstavljju jednu koherentnu rumunsku filmsku generaciju rezisera.meni svi ti rumunski filmovi imaju onaj brutalan realizam koji sam videla kod belgijske 'savremene skole', a opet nekako lirskije, neznije.da skratim, oni su imali causeskog, mi smo imali milosevica, ali niko jos o tom vremenu ne prica ni iskreno ni realno, znaci stvari se i dalje drze pod kontrolom i svako individualno razmahivanje bice u bunkeru/pretpostavljam, jer mi je srpski film prilicno nepoznat u zadnjih 20 godina/oni imaju lousy zdravstvo , mi takodje imamo korumpirano zdravstvo , da materijal postoji, ali jos nije 'safe'.i nekoliko od ovih ostvarenja rumunskih je finansirano iz reziserovog dzepa, tako da za dobar film ne moraju da se sloze sve kockice i da jos drzava potpomogne.mislim...ipak je u pitanju neka unutrasnja autorska , individualna percepcija stvari i u nasem slucaju hrabrost da se, ako treba stvarnost prikaze i iz azila. mada ne mislim da je dotle doslo.ili mozda to sa ove moje fizicke a i emocionalne distance izgleda jednostavno?
Edited by PussyGalore
Link to comment
Може ли српски филм у наредних неколико година макар донекле достићи онај препород и фестивалски ?бум? који бележи румунска кинематографија у последње три?четиригодине?
kako da ne! :rolf: i više od toga, mnogo više!
Link to comment
da skratim, oni su imali causeskog, mi smo imali milosevica, ali niko jos o tom vremenu ne prica ni iskreno ni realno, znaci stvari se i dalje drze pod kontrolom i svako individualno razmahivanje bice u bunkeru/pretpostavljam, jer mi je srpski film prilicno nepoznat u zadnjih 20 godina/oni imaju lousy zdravstvo , mi takodje imamo korumpirano zdravstvo , da materijal postoji, ali jos nije 'safe'.i nekoliko od ovih ostvarenja rumunskih je finansirano iz reziserovog dzepa, tako da za dobar film ne moraju da se sloze sve kockice i da jos drzava potpomogne.mislim...ipak je u pitanju neka unutrasnja autorska , individualna percepcija stvari i u nasem slucaju hrabrost da se, ako treba stvarnost prikaze i iz azila. mada ne mislim da je dotle doslo.
Biće da si u mnogome u pravu Edited by Ulis
Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...