Jump to content
IGNORED

FILMSKA MUZIKA


Pera Zeka

Recommended Posts

koja pesma ide kada perhan odlazi iz sela sa sestrom u italiju?jedna od najboljih scena nase kinematografije
Ederlezi Avela. Ista pesma koja ide kada se sece u kafani, sada vec kao bogat covek bez icega.Stvar je da je napustao selo sa tom pesmom i tu se lomi film i perhanov zivot. Napustio je majku, devojku koju nece zateci istu, ali i detinjstvo, jer odlazi u Italiju posle cega vise nece biti klinac. Tako da Perhan u kafani tuguje bas za timKadar kada otvori secerne jabuke u plehanoj posudi dok psi i deca trce za kolima, a baba nestaje u prasini, cupa suzei kasnije u kafani
Link to comment

Hustler@ Bravo za ovo, ja namerno nisam postavio jer se secem na tu stvar. Intrumental se inace zove Cavatina i napisao je Stanley Myers, mislim da je cak i usla u gradivo muzickih skola, odsek gitara.Bradilko@ I ovo od Vangelisa je nesto sto obozavam, inace taj momenat kad Rutger Hauer pre gasenja izgovara tekst je jedan od najdragocenijih momenata u modernoj filmskoj istoriji, pogotovo sto je recenica "Like tears in rain" porizvod njegove momentalne inpiracije kisom i improvizacija, toga u scenariju uopste nije bilo.E sad, malo 007, meni od svih intro numera, ovo izvodjnje je najdraze

Edited by 3opge
Link to comment
Ovaj film sam gledao tridesetak puta , ali muzika mi je ostala posle prvog odlaska u Kozaru
Svaka cast na izboru.:) Kultna je i ona scena,kad u baru uz bilijar pocnu da pevaju "Can't take my eyes off you " Frenkija Volija.
Link to comment
Hustler@ Bravo za ovo, ja namerno nisam postavio jer se secem na tu stvar. Intrumental se inace zove Cavatina i napisao je Stanley Myers, mislim da je cak i usla u gradivo muzickih skola, odsek gitara.Bradilko@ I ovo od Vangelisa je nesto sto obozavam, inace taj momenat kad Rutger Hauer pre gasenja izgovara tekst je jedan od najdragocenijih momenata u modernoj filmskoj istoriji, pogotovo sto je recenica "Like tears in rain" porizvod njegove momentalne inpiracije kisom i improvizacija, toga u scenariju uopste nije bilo.E sad, malo 007, meni od svih intro numera, ovo izvodjnje je najdraze
samo da te ispravim, ceo monolog Roya u toj sceni je napisao Rutger, dakle nije samo te recenica njegova.
Link to comment
samo da te ispravim, ceo monolog Roya u toj sceni je napisao Rutger, dakle nije samo te recenica njegova.
Nisam znao tu cinjenicu, ja sam samo iskopao negde da je ta recenica njegova momentalna inpsiracija.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nije pesma od nekog izvođača obrađena u filmu, ali ako se raspravlja o muzičkim podlogama po kojima se pamte filmovi i scene, ovo je svakako visoko na top listi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...