Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sad ga baš pominju na topiku o Tomi. Simo briljira na mnogo frontovaedit: da li sam ja veći tupan od Sime ako uopšte ne razumem poentu oko ovog ostrva ?
Pa nema poente. Ovo je na nivou uključivanja slušalaca u žive programe na radiju. Sigurno znaš kako to zvuči, javi se čovek, obično muškarac, i kaže "Ja sam napravio jedan aforizam, da li želite da ga čujete"? Voditelj potom izveštačeno veselo kaže "Hajde!", a čovek recitatorskim glasom kaže: "Da je Srbija ostrvo, Ješić bi merio nivo aflatoksina u okeanu". Tišina od par sekundi, voditelj kaže rezignirano "Da", i uključi sledećeg slušaoca.Kako ne razumeš, šala je u tome što je Ješić opsednut aflatoksinom, ahahaha. To je cela priča.
Link to comment

Evo ostrva i u dubokoumnom twittu Tome Diplome, koga je odusevljeni Simo retwittovao

Томислав Николић@predsednikrs 21h ТН: Ако замислимо да је Европа океан, Србија је острво са кога Кина може својим производима да снабдева цео европски океан.Retweeted by Simo Čulić
Pretpostavljam da njihov tw/fb tim svakog dana dobija neku rec na osnovu koje treba da pisu statuse i da je ta rec juce bila ostrvo
Link to comment

Toma je proteklog vikenda kanda malkice previše prepekao rakiju...A od onog drugog jedino mogu da dešifrujem da Srbija pliva u mleku.

Edited by beowl
Link to comment

Ako Jesic meri aflatoksin u okeanu, da li to znaci da je Vojvodina u tom okeanu, a da on Srbijom smatra samo onaj deo ispod Svae i Dunava (sa ili bez Kosova, to bi isto morali da ga pitamo)?

Link to comment
Ne znam da li se nekakva pljačka zaista dogodila, ali ovo, ovako opisano, da se vrh partije sastaje u Berlinu da planira pljačku kočije sa novcem u Tbilisiju mi je fenomenalna stvar. Tačno se vidi da su četnici svoju propagandu izučavali u inozemstvu.
opet bauljaš po bespućima povjesne zbiljnosti
...Before the 5th Congress met, high-ranking Bolsheviks held a meeting in Berlin in April 1907 to discuss staging a robbery to obtain funds to purchase arms. Attendees included Lenin, Krasin, Bogdanov, Joseph Stalin, and Maxim Litvinov. The group decided that Stalin, then known by his earlier nom de guerre Koba, and the Armenian Simon Ter-Petrossian, known as Kamo, should organize a bank robbery in the city of Tiflis.[9]...Brackman, Roman (2000). "Chapter 7 – The Great Tiflis Bank Robbery". The Secret File of Joseph Stalin: a Hidden Life. Portland, Oregon: Psychology Press. ISBN 978-0-7146-5050-0.
Link to comment

ako moze tupan od nakjuce, tad nije bilo ove teme.google pretrazivanje pojmova ninkov+drzavna tajna, u prvom linku daje tupanski par.tupan 1: svalerski produzeni vikend o drzavnom trosku u hn je drzavna tajna.tupan 2: ko tvrdi da u bgd ima manje dece nego sto je upisano u biblioteku, taj manipulise decom.poz

Link to comment

Nikolice, pa zar tako o tom menadzeru i kulturnom delatniku? :cry:a ovo zbilja vredi citirati:

Na pitanje opravdanosti službenog putovanja Jasmine Ninkov u Herceg Novi na Sajam knjiga, po nedelju dana, prošle i pretprošle godine, ko je sve išao na taj put i koliko je to koštalo, odgovorio je, navode bibliotekari, Dejan Ristić, v. d. direktora Narodne biblioteke Srbije, sledećim rečima: "Taj put u Herceg Novi je državna tajna i o tome ne može da se govori. Bila je izložba Ive Andrića, a službeni put Jasmine Ninkov u Herceg Novi je državna tajna."
samo tupan ovde nije Ristic, dabome. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pa čuj, ako je prethodni direktor smenjen zbog terorizma, zašto onda put na sajam knjiga ne bi bio državna tajna. Još samo da otvore jedan mali Gvantanamo na dečijem odeljenju, i bob da ih vidi!

Link to comment

Živo me zanima Pontijakov komentar na ovo da je put u Herceg Novi državna tajna. Iz njegove priče sam shvatio da je Ristić surovi menadžer koji se oštro obračunava sa korupcionaškim ponašanjem, klanovima i tako dalje. Ovo se suštinski kosi sa time, pa jedva čekam objašnjenje.

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...