Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Na to je lako odgovoriti - postoje razliciti modeli replikanata, nisu svi Nexus.

A kako onda resiti problem ograničenog životnog veka replikanta, ako je Dekard živ i mator 2049

 

edit: ja sam se prvi ohladio kad sam saznao da Gosling glumi u drugom delu, ali sam promenio misljenje kad sam odgledao film. Legla mu je uloga k'o budali šamar.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Ko se bunio protiv Goslinga (osim Tonija, ali on je iz Mirijeva)? Sto se mene tice, Ford je jedan od najgorih glumaca svih vremena. 

 

tu dvojicu glupo je cak i porediti, Ford ima jednu jedinu facu (razocaranje uz blago besnilo) a Gos je sposoban za sve (komedija, akcija, mjuzikl, tragedija, drama).

Aristotel bi ga voleo ko svog malog deckica sa gipkim dupencetom.

Link to comment

A kako onda resiti problem ograničenog životnog veka replikanta, ako je Dekard živ i mator 2049

 

edit: ja sam se prvi ohladio kad sam saznao da Gosling glumi u drugom delu, ali sam promenio misljenje kad sam odgledao film. Legla mu je uloga k'o budali šamar.

 

Zivotni vek se ugradjuje, to je fabricko "podesavanje", nije kao da sam materijal ne dozvoljava vise.

Link to comment

U prvom delu, u sceni Roya i Ellden Tyrel-a, potonji jasno kaze da je u pitanju problem koji nikako nisu uspeli da reše, a ne fabričko podešavanje.

 

 

What-- What seems to be the problem?

Roy: Death.

Tyrell: Death. Well, I'm afraid that's a little out of my jurisdiction, you--

Roy: I want more life, fucker.

Tyrell: The facts of life. To make an alteration in the evolvment of an organic life system is fatal. A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Roy: Why not?

Tyrell: Because by the second day of incubation, any cells that have undergone reversion mutations give rise to revertant colonies like rats leaving a sinking ship. Then the ship sinks.

 

Makar ja to tako shvatam...

Edited by Meazza
Link to comment

Ja to shvatam kao sekvencu DNK kôda, a ne programski kod. Tj.da ćelije organizma veštacki stvorene imaju rok življenja oko 4 godine, i da korporacija još nije ustanovila način/tehhnologiju da tu prepreku prevazidje.

Link to comment

Gresis, mislim. DNK je "established" (ustanovljena od strane ____) i ne moze biti "revised" (prepravljena). U suprotnom bi se govorilo o menjanju (altered) ili neka druga rec i ne bi se pominjalo nikakvo ustanovljavanje. Naravno, ako moj engleski ista vredi.

Edited by Meazza
Link to comment

Ovo poslednje se slažem, jednom ustanovljena DNK (sa rokom trajanja 4 godine) se ne može naknadno prepraviti (da traje duže).

Razlazimo se oko toga što ja mislim da je to ograničenje tehnologije, a ti misliš da je ugrađeno hotimice

Link to comment

super je gosling u filmu. doduse samo robota i moze da glumi.

 

daleko je najgori leto, pa baba, pa ford. bez svih njih bi film bio mnogo bolji.

najaci su gosling i hologramka.

Link to comment

Nije to pitanje sta je kome draze (to je subjektivno), vec prosto sta je logicno. Napraviti replikanta bez ikakvih nadljudskih sposobnosti sa ciljem da juri replikante superiornije od njega je prosto glupo..

 

Osim ako dekard nije jedna od prvih koji su poslati da jure replikante, pa se nije znalo kako ce reagovati. Jer ako bude jaci od njih a i on se odmetne samo se jacaju. Ovako je Dekard nesto poput probnog balona.

 

A K. je inace izvedenod od Kard sto je bila prvobitna ideja, hvala Bogu pa su resili da ne bude DeKard.

Link to comment

super je gosling u filmu. doduse samo robota i moze da glumi.

 

daleko je najgori leto, pa baba, pa ford. bez svih njih bi film bio mnogo bolji.

najaci su gosling i hologramka.

Meni doktorka odlična

Link to comment

hologramka uzima oskara za supporting, plus film jos jedno 4-5 za razne pizdarije, ako ne dobije za cinematography treba sve akademike da jebe weinstein u slafroku 

 

maxresdefault.jpg

Edited by 3opge
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...