Jump to content
IGNORED

ABA league Fantasy 2014/15


Recommended Posts

Ove godine nema vise fantaziranja.com, izgleda da su potpuno zamrli, ali ima fantazija na samom sajtu ABA lige. Princip je skoro pa isti, samo sto se krece sa manje kredita (350, a ne 450), bira se i kapiten, a cene su nize... Ima malo i promasaja sa cenama, ali prva im je sezona pa im vredi oprostiti :)

 

liga: PPP liga

pass: ppp

Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    23

  • adasevic

    18

  • kobni zelaya

    8

  • KennyDalglish

    7

ušao.

 

je l može neko da rastumači ovo:

 

After the start of the season, no more than three (3) players per ABA League Fantasy Challenge team may be bought or sold, according to their current price in credits.

je l se odnosi na celu sezonu ili između svaka dva kola?

Link to comment

izmedju svaka kola mozes maksimalno 3 igraca da kupis/prodas. ko nije igrao do sad, treba da zna da je na pocetku kljucno skupljanje kredita, tako da se uzimaju igraci koji su eksplodirali na pocetku bez obzira sto vam nisu izbor da ce dobro da nastave.

 

@adasevic nisu fulali s cijenama, nego su uzimali prosjeke od prosle sezone za one igrace koji su nastupali u abi. sam taj poncept je promasaj.

 

mislim da cu da preskocim, stvarno mi ne treba da pasionirano pratim krka - zadar derbije.

Edited by Timmi
Link to comment

Preleteh sve na brzinu. I svidja mi se.

 

Zadrzali su osnovne principe sa fantaziranja kjoji su bili dobri. Broj igraca, bodovanje, izmeme, promene kredita i sve ostalo bitno. Dodali su samo bonus od 10% za igrace ciji tim pobedi u kolu i kapitena za kojeg nisam razumeo kako se dobijaju ti dodatni bodovi.

 

Takodje uveli su i rangiranje po pojedinacnim statsistickim parametrima (poeni, skokovi, trojke, asistencije).

 

Moze 10 timova po igracu. Mnogo je, al vredi nalupetati nesto u prva dva kola, pa ako prodje...

 

 

Imaju i neke nagrade, moze i to da bude zanimljivo.

 

 

edit: ovo sto kaze Timmi je kljucno. Na pocetku se skupljaju krediti. Kasnije bodovi.

 

I Krka-Zadar moze da donese igrace sa mnogo indeksa :P

Edited by Timmy
Link to comment

Ima propusta sa cenama. Isti je princip racunice, a igraci su dosta jeftiniji. To se samo doneke kompenzuje kroz 100 kredita manje, ali je zapravo dosta lakse jer nije isto da kupim Bobija za 80 i nadam se da ce da pravi 20 po kolu i tog istog Bobija za 66. Takodje, cene igraca treba da prate njihove ucinke ali i donekle promenu statusa u ekipi. Npr. Mitrovic kosta 19, a Tejic svega 5. Obojica imaju finu minutazu i igrace. Gagic kosta 22, a Glisc kosta 30??? Vanja Marinkovic 38??? 

 

Al dobro tek su poceli pa ima smisla da ima i po neki propust. Tehnici igra izgleda dobro i prakticno je ono sto je bilo fantaziranje, samo malo manje nasminkano. To je glavna prednost u odnosu na MVP. 

 

NI meni nije jasno ovo sa kapitenom... bice dodatnih poena, ali ne znam kako i koliko...

 

Murica bih uzeo svuda, ali ne znam da li ce igrati jer ne znam dal ce biti registrovan... Kolo pocinje u petak, a Partizan igra u nedelju pa teorijski moze da se dobije sertifikat i u subotu... A ni Muric nije skup za ono sto ce donositi u ovakvom timu Partizana...

 

Inace, liga deluje dosta slabije. Uvek si imao po 5-6 igraca na svi pozicijama za koje si znao da ce da delju, pa nisi mogao da ih kupis jer su skupi. A ov godine mrsav izbor... bas mrsav...

Link to comment

i ja se prikljucujem, pre neku godinu osvojih i loptu, mada me razocarase posto mi skuplja negde prasinu jer je blago receno sranje. Jbt Halil Kanacevic nije medju najkupovanijim igracima, vec prvo iznenadjenje. Ima ovde propusta, treba ih iskoristiti..

Link to comment

jel ti citas sta ti pisem, cijene igraca su odredili prema indeksu iz prosle sezone. zato gagic kosta 22, mitrovic 19, a novoubacenim igracima su sami pravili cijene.

 

Citam ja i znam to, ali upravo to i kazem da je propust ;) Ono sto vidim ja mogli su da vide i oni koji su pravili igru, uz uslov da su pogledali kosarku 2 puta u zivotu :) Nebitno, bitno je da su napraivli igrui a ovo ce se vec ispravljati iz sezone u sezonu...

Link to comment

i ja se prikljucujem, pre neku godinu osvojih i loptu, mada me razocarase posto mi skuplja negde prasinu jer je blago receno sranje. Jbt Halil Kanacevic nije medju najkupovanijim igracima, vec prvo iznenadjenje. Ima ovde propusta, treba ih iskoristiti..

 

Davajte jos ovakvih sto su potcenjeni. Poenta je prvo da pobedimo one spoljne, mi cemo lako podeliti nagrade izmedju sebe :D

Link to comment

Pa ne moras da pratis 10. Napravi na pocetku 5-6, pa vidi kako ide i vremenom se bavi sa 2-3 najvise, ili samo jednim.

 

Nego, ima li gde Dareta zivog? Nekad je bio veliki zaljubljenik u aba fantazi. Mozda je i on menjao nick, pa ne znam...

Link to comment

E ljudi, jos unose neke izmene, tako da su ubacili u privatne lige da moras da prijavis sve ekipe koje zelis da igraju u nekoj ligi. Dakle nije dovoljno sto ste se prikljucili u ligu, vec morate i da registrujete timove koje zelite da ucestvuju u ligi...

Link to comment

Moze da se menja, ali ne vidim zasto bi ogranicavali. Nije ovo H2H. Ako igra limitira na 10 timova, ne vidim zasto bi sad mi smanjivali. Ja sam napravio svih 10, a realno, prvo kolo je lutrija, pa se vecim brojem ekipa umanji faktor srece a poveca faktor samog fantazi umeca :)

 

Ako bas insistirate, mogu da vratim na 1 ekipu po korisniku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...