Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Kod pitolikih kerova te elektro ogrlice nisu mnogo efikasne. Samo boks, sajla od desetak metara i redovne setnje. Verovatno je namirisao neku kuju u blizini.

 

Послато са 5051D уз помоћ Тапатока

Link to comment

hvala

 

ma kastriran je posle svega, al ne pomaze.

 

jebiga, ostace onda na dugom lancu u dvoristu (bas dug, fazon preko 10 metara) pa nek ga duva.

neverovatno je pametan i lukav, jedino sto je bas pizda, znaci zapali i onda je u stanju 3 dana da trci oko dvorista i laje na ljude, i kad mu pridjes udalji se tacno 2 metra. u sustini je najdobrocudniji pas ikad i potpuno neagresivan, al kapiram da ljudima na koje laje nije sve jedno.

 

na kraju kad mu dosadi dodje sam u kucicu, koja mu bukvalno samo za to sluzi, posto spava u kuci na krevetima koji su sigurno udobniji od ovog na kom ja sad spavam.

sad mi je samo jako zao sto se nije na vreme radilo sa njim pa je postao razmazena stoka.

ne znam da li je skroz prosao voz, ima oko 4 godine.

Link to comment

To sa sok ogrlicama radi sa mladim psima i vrlo odmereno dozirano.

Kad tad oslabice baterije u ogrici i pas ce ukapirati da ga samo jedan skok i sok deli od zajebancije, tu pobedjuje terijerska tvrdoglavost

Ne mora dugacak lanac, kraci se manje mrse. Sajla po zemlji od desetak metara i lanac od 4-5m su dovoljni ako se pas redovno izvodi u setnju.

 

Послато са 5051D уз помоћ Тапатока

Link to comment

Nemam iskustva sa tim ogrlicama, ali znam za slucaj zenke Belgijskog ovcara od 2-3 godine, koja u setnji uvek jurila konje (setalo se blizu konjickog kluba). Pas je inace uspesno prosao neku osnovnu dresuru, ali otkazuje poslusnost cim oseti konje. Za bukvalno nekoliko dana su uspeli da rese problem.

 

Ogrlica bi trebalo da je samo pomoc do konacnog resenja, moj ti je savet da pozajmis i probas. 

Link to comment

Ja sam koristio ogrlicu koja reaguje na lavež, u jednom periodu Čarli je ludovao i lajao kao nenormalan noću pa su komšije počele da se žale.

Mislim da ga je struja spucala (potenciometar na najslabije) samo jedanput, stavljao sam mu je svega nekoliko puta (od toga par puta i bez baterije).

Od kada je doživeo prvi put udar, kad bih mu stavio ogrlicu, odmah je prestajao da laje i odlazio u kućicu da spava.

Posle toga je navikao da ćuti kad je u boksu, pa ga noću zatvaram a ogrlica ne znam ni gde je. :)

Link to comment

e hvala ti!

nesto sto mi uliva nadu je sto je skot maksimalno razmazena kukavica. znaci, nabod novinama dozivljava kao sigurno smrt.

kapiram da bi ga ovo moglo opametiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...