Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

znaci ima budale i u beli svet a ne samo ovde. ili su neki rusi bili u tranzitu.u francuskoj je 700 odnosno 800e minus PDV koliko vidim, da sam sebi odgovorim pre nego sto neko drugi pita. to mu dodje isto kao UK onda, manje vise.

Link to comment

uvek moze da se kupi, jedno sto ne moze da se kupi tako sto usetas u apple ili at&t store i izneses napolje. mozes da kupis nov na oglas - 500-600$ ili da ti neko lokalni uzme i onda ga proglasav izgubljenim. ustvari nemam pojma, mozda one velike elektronske radnje za turiste po times squareu i okolini imaju neke svoje seme za otkljucane masine, ovo sto pisem se odnosi na normalno US iskustvo iz grada u kome nema ruskih turista:)

Link to comment

Belgijski Mobistar prodaje otključane:16i9t0o.pngDa ne bude zabune, ono dole je za plaćanje fona na rate (ovde ne postoji varijanta kupovine tlf uz paket po povlašćenoj ceni a samim tim ni kodiranje telefona). Grešna mi duša applemrziteljska, merkam ga :(

Link to comment
Onda ništa.Ko će da pohvata šta je sve dozvoljeno a šta zabranjeno u svetu u kome ako sam napišeš program za svoj uređaj moraš da ga prodaš samom sebi preko prodavnice... :D
Dozvoljeno je i stavljati linkove za torrente i RS posto to nema veze sa hostingom foruma. medjutim na nasim forumima zapatila se neka cudna preventivna poslusnost.
Link to comment
Mnogo je kume bas ga preterali sa cenama.
jbga, kiselo grozdje.ozbiljno, prebrutalno je dobra naprava. recimo da je u brzini i svemu u odnosu na 3GS isto sto je bio 3GS za 3G, plus novi ekran, plus nova kamera, plus - last but not least - kombinacija metal staklo. mislio sam da jobs sere sa pominjanjem leika kamera u kontekstu industrijskog dizajna, ali to je to. usudjujem se da kazem da je dizajn preterano dobar za nesto sto je ipak masovni potrosacki proizvod. skoro pa kao kad bi toyota yaris izgledala kao porsche 911. Edited by gazza1
Link to comment
Dozvoljeno je i stavljati linkove za torrente i RS posto to nema veze sa hostingom foruma. medjutim na nasim forumima zapatila se neka cudna preventivna poslusnost.
Nije reč o poslušnosti.Ili ćemo početi ovde da dojavljujemo jedni drugima gde je slabo obezbeđena prodavnica, koja kola stoje otključana i slično?Malo karikiram, ali to ti je to.
Link to comment
ozbiljno, prebrutalno je dobra naprava. recimo da je u brzini i svemu u odnosu na 3GS isto sto je bio 3GS za 3G, plus novi ekran, plus nova kamera, plus - last but not least - kombinacija metal staklo. mislio sam da jobs sere sa pominjanjem leika kamera u kontekstu industrijskog dizajna, ali to je to. usudjujem se da kazem da je dizajn preterano dobar za nesto sto je ipak masovni potrosacki proizvod. skoro pa kao kad bi toyota yaris izgledala kao porsche 911.
Eno ga intervju sa Dzonom Skalijem, osobom koja je osamdesetih izgurala Dzobsa iz Apple, medju mnogo zanimljivih stvari izlaze i sustinsku razliku izmedju MS i Apple, a to je da su u Apple dizajneri glavni:
An anecdotal story, a friend of mine was at meetings at Apple and Microsoft on the same day and this was in the last year, so this was recently. He went into the Apple meeting (he’s a vendor for Apple) and when he went into the meeting at Apple as soon as the designers walked in the room, everyone stopped talking because the designers are the most respected people in the organization. Everyone knows the designers speak for Steve because they have direct reporting to him. It is only at Apple where design reports directly to the CEO.Later in the day he was at Microsoft. When he went into the Microsoft meeting, everybody was talking and then the meeting starts and no designers ever walk into the room. All the technical people are sitting there trying to add their ideas of what ought to be in the design. That’s a recipe for disaster.
Ja kao developer nisam odusevljen, ali sta ces,. realnost je obicno protiv mene. :D Nisam nasao racionalno opravdanje da sebi kupim bilo koji pametan telefon. Sva iracionalna su na strani iPhone, naravno :D U medjuvremenu, knjige, a ne zvonci i praporci,
Link to comment
Ja kao developer nisam odusevljen, ali sta ces,. realnost je obicno protiv mene. :D Nisam nasao racionalno opravdanje da sebi kupim bilo koji pametan telefon. Sva iracionalna su na strani iPhone, naravno :D U medjuvremenu, knjige, a ne zvonci i praporci,
Ни ја нисам одушевљен ни као развијач ни као фиксир, али кад мало боље размислим, као кориснику би ми се много више свидело да дизајнери воде главну реч.С тим што причамо о производима који су пре свега софтвер. Епловци су, држим, научили књиге Алана Купера напамет, а онда још и написали неколико својих. И као програмеру, у ствари, би ми одговарало да неко други дизајнира, јер се тако долази до јаснијег интерфејса, из ког онда следи и јаснија спецификација шта то треба да ради. Тако Епл долази до јебитачног производа: смисли десет или пет ствари које то треба да ради, онда смисли најједноставнији могући интерфејс за њих, и онда се разбије од програмирања док тих пет или десет не раде тако да се увек дочекају на ноге. Онда имаш производ код којег је кориснику јасно шта то ради, шта где треба да притисне, или чак може лако и да погоди без неке дуже обуке.Код Малог Меканог је то све наопако, спецификацију пишу адвокати, трговци и тек онда инжењери, а за дизајнере ми се чини да их зову само да то пицну; не видим да имају неки свеопшти дизајн (иначе не би свака верзија Офиса имала неке своје верзије стандардних дијалога).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...